نسخه ویژه‌ ۷۰ سالگی تویوتا لندکروز پرادو : زیبا، کارا و با استایل نوستالژیک

تغییرات جزئی و لوکس به همراه رنگ‌های جدید

0

غول خودروسازی ژاپن می‌خواهد تولد ۷۰ سالگی لندکروز پرادو خود را جشن بگیرد و غافلگیر یبزرگ این مراسم، رونمایی نسخه ویژه‌ای از این خودروی شاسی‌بلند محبوب و معروف است.

هفتاد سال پیش، تویوتا براساس فلسفه ساخت یک شاسی بلند شهری و کوچک‌تر نسبت به مدل‌های لندکروز بزرگ خود، اولین مدل از خودروی «پرادو» را عرضه کرد.

درحالی که علاقه‌مندان این خودرو منتظر رونمایی از مدل جدید پرادو بودند؛ شرکت تویوتا اعلام کرد به مناسبت ۷۰ سالگی عرضه آن، یک مدل ویژه بیرون خواهد داد.

فعلا خبر معرفی مدل ویژه پرادو به مناسبت ۷۰ سالگی این شاسی بلند منتشر شده و به جزئیات زیادی از آن دسترسی نداریم. قطعا این مدل ویژه دارای تغییرات اندکی با مدل‌های رایج در بازار هست؛ از جمله اینکه شاید در رنگ‌های متنوع‌تری مانند رنگ سبز تیره عرضه شود.

شرکت تویوتا گفته است این مدل ویژه لندکروز پرادو را فقط در کشور ژاپن عرضه می‌کند و چندین عکس از نمای بیرون و داخل کابین هم منتشر کرده است.

تغییرات جزئی و لوکس در بیرون و داخل تویوتا پرادو

آن‌طور که از تصاویر مشخص است؛ این لندکروز پرادو از رینگ‌های ۱۸ اینچی بهره برده و در بدنه سعی شده برای بخش‌های مختلفی مانند آیینه‌های کناری، چراغ‌ها، حاشیه پنجره‌ها، باربند و غیره، قطعات متفاوتی استفاده شود که نشان بدهند این لندکروز پرادو یک نسخه ویژه است. این قطعات باعث شکوه و زیبایی بیشتر این شاسی بلند شدند. روی درب عقب این خودرو، نشان ۷۰ سالگی دیده می‌شود.

در داخل کابین هم تفاوت‌هایی به چشم می‌خورد. پوشش چرم قهوه‌­ای روی صندلی­‌ها، کنسول مرکزی و پوشش داخلی درها و قطعات نقره‌­ای روی بخش کناری داشبورد  بیشتر از سایرین چشم‌نواز هستند.

از نظر موتوری، برخی از سایت‌ها مانند Motor1 می‌گوید به یک پیشرانه ۲.۷ لیتری بنزینی با قدرت ۱۶۰ اسب بخار و یک پیشرانه ۲.۸ لیتری توربودیزل با قدرت ۲۰۱ اسب بخار مجهز شده است. هر دو مدل از یک گیربکس جعبه دنده اتوماتیک ۶ سرعته سود برده و قدرت در هر دو مدل به چهار خرخ منتقل می‌شود.

قیمت نسخه ویژه ۷۰ سالگی پرادو از ۳۹ هزار دلار برای مدل ۵ نفره و پیشرانه بنزینی شروع شده و به قیمت ۴۶ هزار دلار برای مدل ۷ نفره با پیشرانه توربودیزل خواهد رسد. قیمت یک لندکروز پرادو معمولی در ژاپن حدود ۳۳ دلار است.

منبع motor1
   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.