واقعا یک دوچرخه‌سوار حرفه‌ای تور دو فرانس چقدر کالری می‌سوزاند؟ اما همچنان کاهش وزن از آشپزخانه شروع می‌شود!

1

تور دو فرانس معتبرترین مسابقه دوچرخه‌سواری جاده دنیاست، بسیار چالشی و دشوار است و به گمانم اگر قرار باشد، یک ورزش رقابتی کالری‌سوز انتخاب کنیم، بهتر از تور دو فرانس را نتوانیم پیدا کنیم.

در یک پست جالب انرژی لازم برای انجام مراحل تور دو فرانس برابر با ۲۱۰ بیگ مک برآورد شده است. بیگ مک، همان طور که می‌دانید ساندویچ شاخص مک‌دونالد است که حدود ۵۴۰ کیلوکالری انرژی دارد.

ورزشکارانی که همه مراحل تور دو فرانس را به پایان می‌برند ۱۲۰ هزار کالری می‌سوازنند، معادل ۶ هزار کالری برای هر مرحله. البته در مراحه دشوار کوهستان میزان مصرف انرژی به ۸ هزار کالری هم می‌رسد!

حالا جالب است بدانید که از آن سو ما چقدر راحت می‌توانیم کالری به بدن برسانیم. مثلا هر قاشق غذاخوری از باقلا پلوی ساده حدود ۴۰ کیلوکالری انرژی دارد و هر قاشق غذاخوری از خورش فسنجان ۴۵ کیلوکالری انرژی نهفته است.

اگر یک بشقاب فسنجان را فقط ۲۰ قاشق حساب کنیم و سه قاشق از خورش را با ۱۰ قاشق برنج بخورید، حدود ۳۵۰ کیلوکالری وارد بدن‌تان کرده‌اید. تازه باید توجه کنید که بشقاب خیلی‌ها از ۲۰ قاشق بیشتر است!

کالا با توجه به عادات ایرانی، به نظر می‌رسد که یک ناهار دلچسب برای ما با مخلفات کمتر از ۱۰۰۰ کیلوکالری انرژی نداشته باشد.

غرض اینکه دریافت انرژی از صبح تا شب بسیار ساده است و سوزاندن روزانه انرژی مازاد، حتی اگر وقت و انگیزه داشته باشیم، کاری ساده‌ای نیست.

پس کار منطقی‌تر، تعدیل کالری‌های دریافتی است. مگر اینکه بخواهید برای اینکه تناسب اندامتان به هم نخورد، اصلا تغییری در کالری دریافتی نداشته باشید و به انداهز ورزشکاران تور دو فرانس فعال باشید!

 
1 نظر
  1. Maryam می گوید

    ????

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.