فیلم کیک تولد

0

یک‌ تریلر آمریکایی – ایتالیایی. احتمالا با همین سه کلمه فکر می‌کنید با یک نسخه‌ی تازه از «پدرخوانده» طرفید.

راستش کمابیش هم درست فکر کرده‌اید. ولی باید این نکته را بگوییم که اگرچه مضمون مشابهی دارد ولی یک وابسته به آن نیست. از چی حرف می‌زنیم؟ از اینکه اینجا هم یک گروه مافیایی می‌بینیم و یک پدرخوانده و یک سری آدم که به او خدمت می‌کنند. «کیک تولد» به اسمش نمی‌خورد که چنین فیلمی باشد؛ هم اسمش عادی و معمولی است هم از سروشکل پوستر و عکس‌هایش این خشونت و مافیابازی خوانده نمی‌شود.

ولی شاید باید این را به حساب تیزهوشی کارگردان و سازندگان گذاشت که یک فیلم پرتعلیق جنایی را با این سروشکل ارائه کرده‌اند.

« کیک تولد» اولین فیلم کارگردانی است به نام جیمی جیانوپولوس. او قبل این فیلم ویدیوکلیپ می‌ساخته و این فیلم اولین تجربه‌ی کارگردانی‌اش است. او آدم مشهوری است در ساخت کلیپ بنابراین می‌شود فکر کرد که بی‌دلیل سراغش نرفته‌اند و خوب بلد است جوری فیلم بسازد که توجه تماشاگر جلب شود.

ظاهرا با ساخت « کیک تولد» هم بختش باز شده و توانسته فیلم دیگری هم کارگردانی کند. دلیلش هم این است که « کیک تولد» یکی از آن فیلم‌هایی است که میان عامه‌ی مردم طرفدار دارد؛ هم جنایت دارد هم تعلیق و معما و هم ماجرا‌های اکشن. بنابراین طبیعی است که می‌شود فکر کرد این فیلم می‌تواند سروصدا کند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

اما قصه کیک تولد درباره چیست؟

داستان فیلم از آنجایی شروع می‌شود که جیووانی در دهمین سالگرد مرگ پدرش، به اکراه می‌پذیرد که کیک مراسم را به خانه عمویش، که رئیس باند مافیا و در اصل تبهکاری است، بیاورد. فقط دو ساعت مانده به شب، اتفاقاتی می‌افتد که زندگی او را برای همیشه تغییر خواهد داد. او گرفتار هزارتویی می‌شود که می‌تواند زندگی‌اش را تغییر دهد. ولی فقط دو ساعت وقت دارد.

در این فیلم شایلو فرناندز، وال کیلمر، یوان مک گرگور، ویلیام فینچر، لورین براکو، جرملی آلن وایت، اموری کوئن بازی می‌کنند. احتمالا هیچ کدام را هم نمی‌شناسید ولی راستش مهم نیست. « کیک تولد» یک فیلم جمع وجور است که همین امسال تولید شده؛ فیلم را شرکتی به نام اسکرین مدیا فیلمز تولید کرده و شایلو فرناندز، که بازیگر نقش اولش هم هست در تولیدش نقش داشته است. آیا فیلم با استقبال منتقدان روبه رو شده؟ راستش اکران محدود فیلم اجازه نداده که تعداد زیادی نقد دربارهی آن نوشته شود.

ولی همین تعداد هم شامل نظرات متناقض بوده. بعضی‌ها آن را یک‌تریلر جذاب و سرگرم‌کننده دانسته‌اند بعضی‌ها هم « کیک تولد» را یک فیلم کلیشه‌ای که به درد این روز‌ها نمی‌خورد. اگرچه ظاهر تماشاگران عادی از دیدنش ناراضی نیستند و فیلم را دوست داشته‌اند.

منبع: روزنامه سازندگی


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.