جنسیس GV60 اولین خودروی تمامی برقی ایالات متحده است که به طور بی‌سیم شارژ می‌شود

ماشین را روی پد شارژ بی‌سیم ببرید و شروع به شارژ باتری کنید؛ بدون اینکه کابلی در کار باشد

0

اولین خودروی الکتریکی لوکس شرکت کره‌ای هیوندای به فناوری شارژ بی‌سیم مجهز شده است تا دیگر نیازی به کابل و اتصال کابلی برای شارژ باتری نداشته باشد.

هفته پیش، خودروی شاسی بلند جمع و جور جنسیس GV60 معرفی شد. پس از آن، شرکت هیوندای در یک اطلاعیه گفت قابلیت شارژ بی‌سیم به این خودرو و با همکاری شرکت امریکایی WiTricity افزوده شده است و این یک آپشن اختیاری برای خریداران است.

این خودروی برقی جدید هیوندای از پلتفرم باتری مشابه خودروهای خط تولیدی الکتریکی دیگر هیوندای سود برده و با یک بار شارژ می‌تواند مسافتی ۲۷۰ مایلی را پیمایش کند.

این خودروی جنسیس اواخر امسال در کشور کره جنوبی عرضه می‌شود و در سال ۲۰۲۲ وارد بازار کشور ایالات متحده خواهد شد. وقتی وارد ایالات متحده می‌شود؛ اولین خودروی الکتریکی با پد شارژ بی‌سیم خواهد بود و دیگر نیازی به اتصال کابلی برای شارژ باتری ندارد.

البته، شارژ کامل باتری جنسیس GV60 روی پد شارژ بی‌سیم حدود ۶ ساعت طول می‌کشد در حالی‌که با ایستگاه‌های شارژ عمومی کابلی نزدیک به ۱۰ ساعت و بیشتر زمان نیاز است تا باتری کاملا فول شارژ شود.

بی‌ام‌و اولین برندی بود که خودروی مجهز به پد شارژ بی‌سیم در کشور ایالات متحده معرفی کرد اما خودروی بی‌ام‌و مجهز به پلاگین هیبریدی است. جنسیس GV60 اولین خودروی تمام الکتریکی مجهز به شارژ القایی است.

جنسیس GV60: شاسی بلندی اسپرت و شهری

هیوندای هنوز درباره جزئیات فناوری شارژ بی‌سیم این خودروی شاسی بلند و لوکس خود صحبت نکرده است ولی تاکید کرده که قابلیت شارژ بی‌سیم کاملا اختیاری است و به صورت پیش‌فرض همه مدل‌های جنسیس GV60 از آن برخوردار نیستند.

خودروی جنسیس GV60 کاملا براساس پلتفرم E-GMP است؛ همان پلتفرمی که خودرویهای آیونیک ۵ و کیا EV6 نیز مبتنی بر آن معرفی شدند. قوی‌ترین نسخه این خودرو قدرتی ۵۸۰ اسب بخار خواهد داشت و احتمالا با دو سری باتری ۵۸ و ۷۷.۴ کیلووات ساعتی عرضه می‌شود.

این شاسی بلند نسبتا جمع‌وجور که البته کلاس‌اوور هم نیست؛ کاملا طراحی مشابه خودروهای جنسیس داشته و از زبان طراحی اسپرتی برخوردار است تا نشان بدهد خودرویی کاربردی و جوان‌پسند شهری است.

در کشور کره جنوبی، فقط ۶۰۰ خودروی برقی جدید با قابلیت شارژ بی‌سیم القایی ساخته خواهد شد. سرعت شارژ این خودرو مانند تسلا سوپرشارژ نیست و به نظر می‌رسد فعلا باید به گزینه شارژ با اتصال کابلی هم فکر کنید.

منبع mashable
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.