سرانجام برای اولین بار در ایالات متحده تاکسی پرنده اینتل پرواز کرد

1

اینتل در نمایشگاه CES امسال محصولات و فناوری‌های زیاد و متنوعی معرفی کرد ولی شاید هیچ‌کدام به اندازه تاکسی پرنده Volocopter VC200 او هیجان‌انگیز نبودند.

برای اولین بار است که یک ماشین پرنده به معنای واقعی در ایالات متحده به پرواز درمی‌آید. در سال‌های گذشته؛ شاهد چندین آزمایش تاکسی‌های پرنده در دبی یا کشورهای دیگر بودیم ولی در نمایشگاه CES لاس‌وگاس؛ تاکسی اینتل بالاخره در مقابل دیدگان همه از زمین برخاست و در آسمان چرخ زد.

Volocopter VC200 یک نمونه مفهومی از خودروهای پرنده است که توسط استارتاپ آلمانی و ۵۰ نفره Volocopter ساخته شده است. البته؛ اینتل حامی و پشتیبان کامل این استارتاپ است و انواع فناوری‌ها و سخت‌افزارهای لازم را در اختیارش قرار داده است.

فعالیت و رشد اصلی استارتاپ Volocopter در آلمان و رقابت با دیگر شرکت‌های نوپای سازنده خودروهای پرنده و پهپادهای مسافربری است ولی اینتل برای نمایش قدرت خود در CES؛ این خودرو را به روی سکوی کنفرانس کشاند و به پرواز درآورد.

Volocopter VC200 فقط یک تاکسی پرنده نیست و می‌تواند طیف وسیعی از کاربردها و عملیات‌ها را انجام دهد. اینتل به شدت امیدوار است که در این بازار جدید خوش بدرخشد و گوی رقابت را از دیگران برباید.

حرکت آرام به سوی آینده

این خودروی پرنده می‌تواند به مدت ۳۰ دقیقه و حداکثر فاصله طی شده ۱۷ مایل به پرواز مشغول باشد. استارتاپ Volocopter امیدوار است با جایگزینی باتری‌های بزرگ‌تر و بهتر؛ بتواند زمان و مسافت را بهبود ببخشد.

برنامه‌ریزی این شرکت برای پروازهای رسمی از سال ۲۰۲۰ به بعد است. هنوز باید بیشتر روی VC200 کار شود و از سوی دیگر تست‌ها و مجوزهای رسمی اخذ شوند.

اینتل به دنبال استفاده از سنسورهایی برای پردازش اطلاعات در این ماشین‌های پرنده است و البته روی امنیت بیشتر پرواز با آن‌ها تمرکز کرده است. اینتل می‌گوید در حال حاضر، هیچ‌کس حاضر نیست سوار این خودروهای پرنده بشود. بنابراین؛ باید این‌قدر افزونگی به آن اضافه کنیم تا اعتماد همه جلب شود.

روی این دستگاه ۹ سری باتری کار گذاشته شده است تا اگر چند باتری در طول پرواز خراب شدند؛ باتری‌های دیگری برای جایگزینی وجود داشته باشد.

همین‌طور در طور کل پرواز چهار IMU یا inertial movement units استفاده شده است که دایم در حال جمع‌آوری اطلاعات وضعیت پرواز ماشین و اندازه‌گیری پارامترهای عملکرد صحیح و امن موتورها یا پره‌ها هستند. چترهای نجاتی هم در بالای سر سرنشینان جای داده شده است تا در صورت لزوم استفاده شوند.

فارغ از اینکه شما جسارت سوار شدن به یک تاکسی پرنده را دارید یا خیر؛ این موضوع برای همه جذاب و هیجان‌انگیز است و بسیاری از مردم در سراسر جهان عاشق‌اش هستند و برای اولین تجربه پرواز با آن عجله دارند.

با هم تصاویری از بخش‌های مختلف تاکسی پرنده Volocopter اینتل را ببینیم:

 

منبع

 
1 نظر
  1. آرمیشا می گوید

    سلام. واقعا عالیه. به نظر می رسه آینده دنیای حمل و نقل از همین الان در حال تعیین سمت و سوی خودش هستش. استفاده از انرژی الکتریسیته چه با سیم و چه بیسیم و حمل و نقل هوایی، آینده ای جذاب و پر از پتانسیل رو برای حمل و نقل ترسیم می کنه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.