شرکت ولوکوپتر، پیشرفته‌ترین تاکسی پرنده خود را در سنگاپور به پرواز درآورد

0

شرکت آلمانی ولوکوپتر (Volocopter) یک پرواز دیگر خود را بر فراز آسمان کشور سنگاپور آزمایش کرد.

ولوکوپتر که به ساخت تاکسی‌های پرنده، پهپادهای مسافربری و خودروهای پرنده مشهور است؛ در جدیدترین آزمایش خود از یک هواپیمای دارای ۱۸ پره استفاده کرده تا مسافرینی را از خشکی به جزیره بین‌المللی Marina Bay منتقل کند.

این پرواز برای شرکت ولوکوپتر همانند یک گردش بیرون از شهر است تا نشان بدهد هنوز پیشرفته‌ترین شرکت سازنده خودروهای پرنده است و می‌تواند تاکسی‌های پرنده‌ای امن در اختیار مسافران قرار دهد.

ولوکوپتر در سال ۲۰۱۳ و با یک سرمایه‌گذاری جمعی در آلمان آغاز به کار کرد و تا کنون چندین دفتر در نقاط مختلف دنیا از جمله دبی و شهرهای امریکا تاسیس کرده است. ولوکوپتر سال گذشته دفتر جدیدی در سنگاپور راه‌اندازی کرد تا سرویس تاکسی هوایی تجاری در این کشور را ارائه دهد.

دیروز، اولین پرواز آزمایشی ولوکوپتر انجام شد و همزمان از پایانه تاکسی‌های پرنده این شرکت به نام VoloPort رونمایی صورت گرفت.

آخرین مدل تاکسی پرنده ولوکوپتر به نام Volocopter 2X که قدرتمندترین آن‌ها نیز محسوب می‌شود؛ با هر بار شارژ شدن باتری می‌تواند ۳۵ کیلومتر (۲۱ مایل) را با سرعت ۱۱۰ کیلومتر بر ساعت بپیماند. گنجایش سرنشین‌های آن ۲ نفر است و طوری طراحی شده به طور خودکار پرواز کند.

البته، در اولین پرواز آزمایشی Volocopter 2X یک خلبان با استفاده از دسته کنترلی این پهپاد را هدایت می‌کرد ولی در نهایت تاکسی‌های پرنده باید مسافران را سوار کرده و به طور خودکار پرواز به سوی مقصد را آغاز کنند. ولوکوپتر نرم‌افزاری طراحی کرده است که با گرفتن مقصد مسافران، به طور خودکار هواپیما را هدایت می‌کند.

در آزمایش انجام شده، ولوکوپنر Volocopter 2X توانست مسافتی ۱.۵ کیلومتری را در مدت زمانی ۲ دقیقه‌ای در ارتفاع ۴۰ متری از سطح زمین پرواز کند.

چیزی که مردم قبلا تجریه نکرده‌اند

مدیرعامل ولوکوپتر پس از پرواز دیروز Volocopter 2X در سنگاپور می‌گوید: «پیشرفته‌ترین پرواز تاکسی‌های پرنده این شرکت تا کنون بوده و می‌خواهیم در کنار آن، ترمینال مسافربری VoloPort را نیز به نمایش بگذاریم که خدمات واقعی تاکسی‌های هوایی و جابه‌جایی مسافران را ارایه می‌کند.»

مدیرعامل این شرکت آلمانی می‌گوید سرویسی ارائه می‌دهند که مردم تا پیش از این هرگز تجربه نکرده‌اند. اینکه با یک پرواز چند دقیقه‌ای از یک نقطه شهر به نقطه دیگری بروند بدون اینکه ترافیک یا شلوغی در کار باشد.

ولوکوپتر به طور مرتب در حال گذراندن انواع تست‌های ایمنی و پروازی است و پرنده‌های خود را در شرایط مختلف جوی، آب‌وهوای و منطقه‌ای بررسی می‌کند. در حالی‌که مدیران ولوکوپتر می‌گویند آخرین تست‌های پروازی و دریافت تاییدیه‌ها و مجوزهای لازم برای شروع پروازهای تجاری را می‌گذرانند؛ اما هنوز به نظر می‌رسد چند سال تا راه‌اندازی اولین تاکسی‌های پرنده فاصله داشته باشیم.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.