وقتی این چیزهای اغراق‌آمیز و غیرواقعی را در فیلم‌ها و سریال در مورد حرفه‌مان می‌بینیم، عصبی می‌شویم، اما بعد از پایان تماشا، یادمان می‌رود که آنها را با هم در میان بگذاریم

0

قرار نیست که دنیای فیلم‌ها و سریال‌ها واقعی باشد، آنها همیشه حوادث واقعی را دراماتیک می‌کنند یا سرزمین‌ها و آدم‌هایی به کلی تخیلی را می‌آفرینند.

اما واقعا وقتی یک فیلم و سریال غیرفانتزی را می‌بینیم، انتظار داریم که به منطق و روابط دنیای واقعی تا حدی احترام بگذارد. اما عملا متوجه می‌شویم که کارگردان و فیلمنامه‌نویس گویا اصلا در برخی از محیطها نبوده، از برخی از حرفه‌های سررشته‌ای ندارد و چیزی که درست کرده مضحک یا دل‌آزار از آب درآمده است.

وضعیت وقتی بدتر می‌شود که وقتی مثلا حرفه‌ای یک رشته باشید، حوادث تخیلی همان رشته کاری را در فیلمی ببینید. متوجه می‌شوید که چقدر تفاوت دارد. مثلا وقتی پزشک باشید، متوجه می‌شوید که شرایط بیمارستان و روابط با آن دنیاهای تخیلی فاصله دارد و به همین صورت اگر در مهندس مثلا شبکه و امنیت باشید!

در این پست تعدادی از چیزهایی از این قبیل را که در فیلم‌ها و سریال‌ها روی اعصاب هستند، مرور می‌کنیم:

1- چه کسی گفته که راحت می‌شود از کانال هوا وارد یک ساختمان شد و در اتاق‌های مختلف جابجا شد یا در آنها پنهان شد؟ امتحان کرده‌اید؟ در عمل شما با صفحاتی که تاب وزن شما را ندارند و بدتر از آن پیچ‌هایی که هر آن ممکن است در گوشت تنتان فرو روند، مواجه می‌شوید!

2- نه! بیمارستان‌ها و اورژانس‌ها جای هیجان‌انگیزی که در آنها هر دم تشخیص عجیبی گذاشته شوند و درمان‌های دراماتیکی وجود داشته باشند یا پرسنل بسیار جذاب داشته باشند، نیستند! بیشتر اوقات روندهای کاری خسته‌کننده و روتین هستند. فقط این وسط هر از چند گاه کیس‌های بیماری عجیب و غریبی هم ظاهر می‌شوند که در فیلم‌ها و سریال‌ها همین کیس‌ها را با تخیل ترکیب می‌کنند.

3- نوازنده‌های موسیقی رستوران‌ها و بارها معمولا آدم‌های افسرده و به انتهای خط رسیده تصور می‌شوند. در صورتی که اتفاقا خیلی‌هاشان کارشان را دوست ندارند و فکر نمی‌کنند که موسیقی‌دان بزرگی بوده‌اند که به حقشان نرسیده‌اند!

4- محیط کاری متخصصان طب قانونی در فیلم‌ها معمولا بسیار لوکس و پر از تجهیزات فناورانه تصور می‌شود. در صورتی که خیلی‌هاشان در ساختمان‌های بسیار فرسوده و تجهیزات قدیمی کار می‌کنند.

5- دلیلی ندارد که هر ریاضی‌دانی که در هر بخشی از این دانش کار می‌کند، توانایی محاسبه ذهنی‌اش با اعداد هم خارق العاده و سریع باشد!

6- وکیل بودن هم اغلب آن طوری که در فیلم‌ها و سریال‌ها به رخ کشیده می‌شود، نیست. شما در دنیای متفاوتی نسبت به ماجراهای جالب سریال «بهتره با ساول تماس بگیری» زندگی خواهید کرد. انبوهی کار کاغذی و تحقیق و کلنجار با مواد قانونی و خیلی از پرونده‌ها کسل‌کننده، راحت می‌توانند سه ماه وقت شما را بگیرند!

7- جدا نمی‌توانید با HTML و یا آن طور که زمانی در سریال‌های ایرانی مد بود با تغییر تنظیمات ویندوز، هک پیچیده انجام بدهید!

8- کارکنان بایگانی‌ها همیشه لباس فرم با دستکش‌های سفید به دست ندارند و با وسواس اوراق و سندها را با وسواس جابجا نمی‌کنند.

9- کارکنان بارها دائم دستمال به دست در حال پاک کردن پیشخوان یا برق انداختن ظروف نیستند!

10- معمولا در کمتر فیلم یا سریالی عملیات احیای قلب و ریه به درستی نشان داده می‌شود. باور کنید که شوک دادن در هر CPR ای لازم نیست و ریتم قلب بیمار باید از نوع خاصی باشد که به شوک پاسخ بدهد. مثلا شوک قلبی برای کسی که قلبش اصلا نمی‌زند و در حالت آسیستول است، اصلا لازم نیست و تغییری در وضعیت‌اش ایجاد نمی‌کند. در ضمن بسیاری از جلسات احیا، طولانی می‌شوند و آن طور که در فیلم‌ها نشان داده می‌شود در یکی دو دقیقه کار تمام نمی‌شود!

11- کتابدارها در هنگام کار، همه وقتشان را به خواندن کتاب‌ها نمی‌گذرانند.

12- عملیات خنثی کردن بمب‌ها هم معمولا بسیار غیرواقعی در فیلم‌ها به تصویر کشیده می‌شوند. مخصوصا در دنیای کنونی، خیلی از کارها با روبات‌ها انجام می‌شود و معمولا تا وقتی که ممکن نباشد، یک متخصص جوان را برای قطع کردن سیم قرمز نمی‌فرستند!

13- و نگرانی همیشگی ما در مورد اینکه کاراکترهای فیلم‌ها واقعا چطور پول درمی‌آورند. در شرایطی که برای تراز کردن دخل و خرج، بیشتر آدم‌ها نیاز به کار روزانه و تمام‌وقت دارند، برخی از کاراکترها بدون درآمد خاص و منبع درآمدی ویژه، به راحتی به مسافرت‌های پرخرج و طولانی می‌روند و استرس صورتحساب‌های آنها، ما را فرامی‌گیرد!

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

اگر سیمپسون‌ها در دنیا وستروس بودند! گالری عکس

وستروس یک سرزمین یا قاره تخیلی و یکی از مکان‌های اصلی مجموعه رمان‌های فانتزی «آواز یخ و آتش» نوشته جورج آر آر مارتین است. انکاتی در مورد وستروسجغرافیا: وستروس در غرب قاره اسوس قرار دارد و با دریای باریکی که به نام دریای باریک شناخته…

تصور کنید که این شخصیت‌های مشهور سینمایی توسط بازیگر مشهور دیگری بازی می‌شدند – پاسخ میدجرنی

در حاشیه فیلم‌های بزرگ همیشه می‌خوانیم که قرار بوده که نقص اصلی یا یک نقش فرعی مهم را کس دیگری بازی کند و آن بازیگر به سبب اینکه فیلم را کم‌اهمیت تلقی کرده یا درگیر پروژه دیگری بوده یا مثلا دست‌آخر ترجیح کارگردان، هرگز به نقش رسیده است.…

عکس‌هایی از حوادث ناگوار که با کمی «احتیاط» و عقل قابل پیشگیری‌اند

گاهی ما در کارهایمان به اصطلاح از خلاقیت استفاده می‌کنیم یا سعی می‌کنیم کاری را بدون اینکه وسایل لازمش را داشته باشیم با چیزهای بی‌ربط، در زمان کم، تمام کنیم. خب راستش گاهی شانس می‌آوریم و پز می‌دهیم که خلاقیت داشته‌ایم، اما خیلی وقت‌ها…

مهم نیست این تابستان چقدر گرم است، برهنه نخوابید! مشکلات سلامتی بی‌لباس خوابیدن

بر اساس تحقیقات یک شرکت فروش تشک آنلاین به نام Casper حدود ۲۸.۵ درصد از آمریکایی‌های گفته‌اند که هر شب، هفتگی، ماهانه یا هر چند وقت یکبار برهنه می‌خوابند. اما ۷۱.۵ درصد دیگر گفتند که همیشه با لباس می‌خوابند.واضح است که برهنه خوابیدن…

اگر این سلبریتی‌ها تا به امروز زنده بودند …

عوامل مختلفی روی طول عمر انسان‌ها تاثیر می‌گذارد. سبک زندگی، تعذیه سالم، ورزش، پیشگیری از بیماری‌ها، پرهیز از مصرف مواد، خواب و آسایش کافی، ژنتیک، هشیاری برای پیشگیری از حوادث.اما به هر حال طول عمر برخی از انسان‌ها کوتاه‌تر از امید به…

250 فیلم برتر imdb به همراه معرفی و خلاصه و بررسی آنها + 23 فیلمی که حیف بود در این فهرست نباشند

مسلم است که آرای IMDB به خصوص از دید فیلم‌بین‌های حرفه‌ای فقط چیزی نسبی برای پی بردن به محبوبیت نسبی فیلم‌ها هستند. چه بسیارند فیلم‌هایی که نمره بالای 7 دارند، اما ارزش واقعی‌شان خیلی کمتر است و چه بسیارند فیلم‌هایی که آدم درمی‌ماند چرا…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ / ویدیوهای دیدنی /بهترین فیزیوتراپی تهران /خرید سیفتی باکس / کمربند پلاتینر / محصولات پوستی بیوآکوا رو تا 60 درصد تخفیف از فروشگاه رومدباش بخر / ویکی درمان / عمل بینی /خرید پروتز مو / دوچرخه تاشو /حرف آخر /قرص لاغری /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /آموزش تزریق ژل و بوتاکس /چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم /شیشه اتومبیل /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5