مردم همچنان ویدئوی ویژگی «دراگ اند دراپ» بین برنامه‌ای در آی‌فون را می‌بینند، از آن لذت می‌برند و به اشتراکش می‌گذارند

0

بسیاری از ویژگی‌های جالب در iOS 15 وجود دارند، مانند تنظیمات حریم خصوصی پیشرفته. اما یک ویژگی کمتر شناخته شده در حال حاضر ذهن کاربران را درگیر کرده.

این به روزرسانی، ویژگی کشیدن و ر‌ها کردن (دراگ اند دراپ) را برای آی‌فون به ارمغان می‌آورد و به کاربران اجازه می‌دهد محتواهایی مانند فایل‌ها و عکس‌ها را بین برنامه‌های مختلف جابجا و ر‌ها کنند.

بله، به نظر می‌رسد یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌های دسکتاپ بالاخره به آی‌فون آمده باشد.

این ویژگی که ابتدا توسط توسعه دهنده iOS مارکوس آلونسو به اشتراک گذاشته شد، به کاربران اجازه می‌دهد تا روی هر چیزی از یک عکس گرفته تا یک آدرس اینترنتی تپ کنند، نگه‌اش دارند، برنامه دیگری را باز کرده و بعد فایل مورد نظر را به سادگی ر‌ها کنند.

این ویژگی توانایی چندکارگی بی‌نظیری را به کاربران آی‌فون هدیه می‌دهد.

کلیپ آلونسو حدود ۱.۷ میلیون بار تنها در توییتر دیده شده و با توجه به اشتراک آن در سایر شبکه‌های اجتماعی و اکانت‌های دیگر، میزان بازدید از آن سر به فلک کشیده و حتی آدم‌های غیرفنی که کمتر اخبار فناوری را دنبال می کنند، آن را می‌بینند و به اشتراک می‌گذارند.

به نظر می‌رسد اکثر کاربران از وجود این ویژگی بی‌اطلاع بودند.

در واقع، شاید گیج‌کننده‌ترین نکته در مورد این ویژگی ساده و دلپذیر این باشد که اپل در تبلیغات خود اصلا روی این ویژگی مانور نکرده. اصلا مشخص نیست چرا این ویژگی توسط خود اپل به صورت نامحسوس و بی سر و صدا اضافه شده. آن هم با سابقه‌ای که از اپل داریم و می‌دانیم هر ویژگی کوچکی را چقدر بزرگنمایی می‌کند!

یک بیم دیگر هم این است که مانند لمس سه‌بعدی ۳D Touch این ویژگی بعدا حذف شود!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.