فصل دوم سریال بنیاد Foundation هم ساخته خواهد شد

1

سریال بنیاد اپل تی وی پلاس تمدید خواهد شد. اپل امروز این مطلب را پیش از انتشار قسمت چهارم فصل اول سریال اعلام کرد.

بنیاد علیرغم همه انتقادهای دوست‌داران آسیموف، یعنی آنهایی که آثار آسیموف را موشکافانه قبلا مطالعه کرده‌اند، یک اثر شاخص اپل تی وی پلاس و یک سریال پرچمدار این شبکه محسوب می‌شود و اپل می‌خواهد این سریال همان برندی برای اپل تی وی پلاس ایجاد کند که بازی تاج و تخت برای HBO یا مندولرین برای دیزنی پلاس یا ویچر برای نت‌فلیکس.

اما فارغ از بیانیه مطبوعاتی امروز ، جایی که اپل این نمایش را «یک موفقیت جهانی» قلمداد کرده که به سرعت مخاطبان را تحت تاثیر قرار داده، اپل حتی یک برآورد مبهمی از میزان محبوبیت واقعی این سریال هم ارائه نکرده است.

دیوید اس گویر، نماینده نمایش و تهیه‌کننده اجرایی، در بیانیه مطبوعاتی اپل گفت:

«با فصل دوم، مخاطبان ما می‌توانند شخصیت‌ها و دنیا‌های ماندگار آسیموف، از جمله هوبر مالو، ژنرال بل ریوز و تمام دنیاهای دیگر را ببینند.»

فصل دوم حداقل تا حدی نیمه دوم بنیاد آسیموف و دنباله آن، بنیاد و امپراتوری را پوشش می‌دهد.

گویر جاه طلبی‌های زیادی نیز برای این سریال دارد. در مصاحبه با هالیوود ریپورتر، وی اشاره کرد که پیشنهاد اصلی وی به اپل ساختن هشت فصل از بنیاد است.

در حالی که اپل به طور عمومی در مورد هزینه ساخت سریال‌های باشکوه اظهارنظر نکرده است، گویر اشاره کرد که هزینه ساخت دو قسمت از سریال روی هم بیشتر از برخی از فیلم‌ها ساخته شده توسط اوست.

در اعلامیه اپل مشخص نشده است که  کدام یک از بازیگران فصل دوم برای فصل دوم بنیاد باز خواهند گشت. اما با توجه به ماهیت کل ۷ جلد رمان‌ بنیاد که می‌شود آن را داستان‌های کوتاه متعدد مربوط به هم دانست که در طی قرن‌ها رخ می‌دهند، به احتمال زیاد فصل دوم چهره‌های جدیدی را به نمایش خواهد گذاشت.

این که آیا اپل مایل است ۸۰ قسمت کامل را که گویر تصور می‌کند برای بیان کامل داستان لازم است، بسازد یا خیر، هنوز یک سوال بی‌پاسخ است.

تاریخ انتشار فصل دوم Foundation اعلام نشده است.


 
1 نظر
  1. رضا می گوید

    نمی دونم قضیه چیه که فیلمها و سریالهای woke که معمولا زیاده رویهاشون مورد انتقاد تعداد زیادی از بینندگانشون قرار می گیره، سریع خبر شروع تولید قسمتها و فصلهای بعدی شون رو اعلام می کنند. حتی اگر مخاطبان به کارگردان یا نویسنده اثر انتقاد کنند به سرعت اعلام می کنند که ساخت قسمتهای بعدی رو هم قطعا همین افراد به عهده خواهند داشت. تازه معمولا توی دنباله ها و فصلهای بعدی زیاده رویهاشون رو افزایش هم میدن. بیشتر رفتارشون به نظر یک جور دهن کجی به مخاطب میاد. انگار می خوان القا کنند باید همین چیزی رو که ما به خوردتون میدیم بپذیرید و نظر شما برای ما اصلا اهمیتی نداره.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.