جک دورسی می‌گوید اسکوئر به دنبال ساخت سخت‌افزار استخراج بیت کوین برای مردم است

0

جک دورسی، مدیرعامل Square، گفته که این شرکت پرداخت‌های دیجیتال، در حال بررسی این موضوع است که آیا یک ابزار سخت‌افزاری استخراج بیت کوین با کاربرد ساده ایجاد کند یا خیر.

دورسی در توییت خود در اواخر روز جمعه گفت که اسکوئر در حال بررسی ایجاد یک سیستم استخراج بیت کوین با پردازنده سفارشی و کدباز برای افراد و صاحبان مشاغل در سراسر جهان است.

«اگر این کار را انجام دهیم، از مدل کیف پول سخت‌افزاری خود پیروی می‌کنیم: یعنی در فضای باز و با همکاری جامعه بسازید.»

بر اساس اطلاعات منتشر شده از CoinDesk، قیمت بیت کوین پس از توییت دورسی در روز جمعه به بالاترین حد در ۶ ماه گذشته یعنی ۶۲۰۰۰ دلار رسید و سود سالانه آن را به ۱۱۴ درصد رساند و در روز دوشنبه در حدود ۶۲،۱۷۹ دلار معامله شد.

دورسی در توییتر خود چند مسئله در استخراج بیت کوین را مشخص کرد.  یکی این بود که استخراج برای همه قابل دسترسی نیست.

وی گفت: «استخراج بیت کوین باید به سادگی اتصال یک دستگاه به منبع تغذیه آسان شود. امروزه انگیزه کافی برای افراد وجود ندارد تا بر پیچیدگی کار یک ماینر غلبه کنند.»

دورسی قبلاً بیت کوین را به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌هایی که می‌خواهد روی آن کار کند، معرفی کرده بود و می‌گفت که اگر ارز رمزنگاری شده نیاز به صرف وقت و انرژی بیشتر داشته باشد، ممکن است توییتر و اسکویر را ترک کند.

طبق اعلام خزانه داری بیت کوین، اسکوئر تا روز دوشنبه حدود ۸۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۴۹۶ میلیون دلار دارد.

به گفته دورسی، استخراج بیت کوین باید بیشتر توزیع شده و از نظر مصرف انرژی کارآمد باشد. دورسی خواستار تمرکززدایی بیشتر بیت کوین است تا شبکه بیت کوین انعطاف پذیرتر شود.

تاثیرات زیست محیطی استفاده از انرژی برای استخراج بیت کوین یک موضوع بحث برانگیز است. دورسی گفت که نوآوری در پردازنده‌ها و نرم‌افزارها به حل این مشکل کمک می‌کند.

مدیرعامل اسکوئر همچنین گفت که طراحی سخت افزار استخراج در دست چند شرکت متمرکز شده است، که احتمالاً باعث کاهش عرضه شده است.

به گفته شرکت تحقیقاتی Technavio، بازار جهانی سخت‌افزار استخراج پول‌های رمزنگاری شده انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴ به  ۲.۸ میلیارد دلار برسد و نرخ رشد آن به ۷ درصد بین سال‌های ۲۰۲۰-۲۰۲۴ برسد.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.