کداک از پول دیجیتالی ویژه عکاسان و دستگاه استخراج بیت‌کوین رونمایی کرد

2

در ماه‌های اخیر؛ پول دیجیتالی به یک موضوع بسیار داغ و بازاری پرسود برای شرکت‌ها تبدیل شده است و روزانه می‌شنویم که یک شرکت یا اپلیکیشن حتا کشوری به سوی خلق پول دیجیتالی جدید حرکت می‌کند.

دیروز خبر تلاش تلگرام برای عرضه پول دیچجیتالی «گرام» را در نرم‌افزار پیام‌رسان‌اش منتشر کردیم و امروز نوبت به شرکت فراموش شده کداک و پول دیجیتالی «KodakCoin» است.

جالب است به فاصله تنها چند ساعت از اعلام رسمی این شرکت برای عرضه پول دیجیتالی اختصاصی خود؛ سهام این شرکت در بازار سهام ۶۰ درصد جهش مثبت داشت.

پول دیجیتالی «کداک‌‌کوین» از فناوری رمزنگاری بلوک‌چین استفاده می‌کند و به ادعای کداک برای حفظ حقوق مالکیت معنوی عکاسان عرضه می‌شود.

کداک با همکاری شرکتی به نام Wenn Digital اقدام به عرضه «کداک‌‌کوین» می‌کند و آن را یک ارز رمزشده مبتنی بر عکس می‌داند. کدام برای این پول دیجیتالی نیز یک پلتفرم تولید و عرضه به نام KodakOne خواهد داشت.

ماینر قدرتمند بیت‌کوین

کداک در غرفه نمایشگاه CES خود از یک دستگاه جالب دیگر به نام «KashMiner» رونمایی کرده است و می‌گوید این سخت‌افزار یک «ماینر بیت‌کوین» یا استخراج‌کننده سکه‌های بیت‌کوین است. یعنی این دستگاه می‌تواند برای مشتریان بیت‌کوین استخراج کند.

 

کداک با همکاری یک شرکت دیگر که احتمالا Wenn Digital است؛ طی قرارداری با مشتریان، هر ماه مقداری برای آن‌ها بیت‌کوین استخراج می‌کند. ظاهرا مشتریان باید قراردادی دو ساله بسته و مبلغ ۳۴۰۰ دلار به عنوان پیش‌پرداخت بدهند تا هر ماه برایشان ۳۷۵ دلار بیت‌کوین استخراج شود. درآمد روزانه افراد در این قرارداده به ۲۵ دلار خواهد بود.

پس از انتشار خبر عرضه پول دیجیتالی «کداک‌‌کوین» و مشارکت این شرکت قدیمی و ورشکسته دنیای عکاسی در استخراج بیت‌کوین؛ بازار سهام سریعا شوکه شده و از قیمت هر سهم کداک با خیرشی ۶۰ درصدی به مبلغ ۶.۰۸ رسید.

هنوز کدام مشخص نکرده است پول دیجیتالی «عکس-محور» به چه معنا است یا چگونه کار می‌کند و همین‌طور چرا باید عکاسان و فعالان دنیای عکاسی متقاضی این پول مجازی باشند!

کارشناسان حدس می‌زنند KodakOne پلتفرمی برای ثبت‌نام، آپلود عکس، فروش یا اشتراک عکس و کنترل بیشتر روی حقوق مالکیت معنوی عکس‌ها خواهد بود و پول قابل تبادل روی آن «کداک‌‌کوین» است.

کداک می‌خواهد یک پلتفرم اقتصادی جدید و امن برای عکاسان بسازد تا به طور مطمئن کارهای خود را به فروش رسانده و کسب درآمد کنند.

منبع: + و +

 
2 نظرات
  1. مصطفی می گوید

    بسیار جالب بود اما متاسفانه من اخیرا در یک خبرگزاری مطالعه کردم که رئیس بانک مرکزی اعلام کرده است که بیت کوین را به طور کامل قبول ندارند و وارد سیستم معاملاتی کشور ما نمی شود خب این خبر برای من و افرادی که به این حوزه علاقه مند هستیم و میخواستیم در این حوزه شروع به کسب و کار کنیم ناراحت کننده است.
    بسیار خوشحالم که در کشورهای دیگر به این مسئله بسیار اهمیت می دهند اما نمی دانم چرا در کشورمان این موضوع همچنان در وضعیت نابسامانی قرار دارد با اینکه همایش ها و سایت های مختلفی در این زمینه فعالیت می کنند. امیدوارم در کشور ما هم این دستگاه ها وارد شوند و جوانان بتوانند با سرمایه ای برای خود کسب و کاری را راه اندازی کنند و به وضعیت اقتصادی کشور کمک کنند.

  2. حدیث می گوید

    متشکر برای اطلاع رسانی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.