شایعه استفاده آمازون از بیت‌کوین؛ ارزش این پول دیجیتالی را به بالاترین سطح خود رساند

1

طی روزهای گذشته، ارزش پول بیت‌کوین به بالاترین رقم خود در طول کل عمر این پول دیجیتالی رسید. ارزش هر واحد بیت‌کوین رکورد ۵۸۵۶ دلار را هم شکست.

کارشناسان cryptocurrency یا ارزهای رمزنگاری شده به شدت در پی دلایل افزایش ارزش ناگهانی بیت‌کوین هستند و محتمل‌ترین گزینه می‌تواند شایعه استفاده آمازون از بیت‌کوین یا باز شدن درب‌های چین به سوی این ارز دیجیتالی باشد.

ارزش بیت‌کوین در مقابل دلار همواره به افزایش بوده است اما در طی روزهای اخیر به یک باره از ۴۳۷۰ دلار طی یک هفته به مرز ۵۸۰۹ دلار جهش داشت. شایعه پشتیبانی فروشگاه‌های آنلاین آمازون از بیت‌کوین در معاملات و خریدهای کاربران در همین هفته منتشر شد. شایعه‌ای که نمی‌توان آن را اثبات کرد و البته دلایل زیادی هم برای رخ دادن‌اش وجود دارد.

کارشناسان مسایل بیت کوین اعتقاد دارند همین شایعه آمازون کافی بوده که ارزش بیت‌کوین تا این حد جهش داشته باشد. از سوی دیگر؛ ممکن است کشور چین هم بیت‌کوین را دوباره به رسمیت بشناسد و موضوع خود را در قبال این پول دیجیتالی تعدیل کند. این شایعه هم مانند شایعه آمازون قابل اثبات نیست و براساس یک سری گمانه‌زنی‌ها است.

جیمز آلتوسر، یکی از کارشناسان فعال بازار ارزهای دیجیتالی مدعی است که آمازون از ۲۶ اکتبر پشتیبانی و استفاده از بیت‌کوین را اعلام خواهد کرد. کارشناسان دیگر در حال بررسی ادعای او هستند اما اگر تصور کنیم شایعه استفاده آمازون از بیت‌کوین می‌تواند این‌قدر روی ارزش این پول تاثیرگذار باشد؛ عملیاتی شدن خرید آنلاین از سایت آمازون با بیت‌کوین چه اتفاقی را رقم می‌زند؟

زیاد هم دور از انتظار نیست که سایت آمازون و سایت‌های دیگر خرده‌فروشی آنلاین به سوی استفاده از بیت‌کوین در معاملات خود بروند. سایت Overstock.com سال‌ها است که از بیت‌کوین و دیگر پول‌های دیجیتالی استفاده می‌کند. به نظر می‌رسد دیر یا زود سایت آمازون و سایت‌های فروش آنلاین دیگر به سوی استفاده از فناوری بلوک‌چین (Blockchain) و بیت‌کوین بروند.

در حالی که برخی از کارشناسان تصور می‌کردند عمر بیت‌کوین به سر آمده است و به‌زودی از بین خواهد رفت اما شاهد اوج‌گیری دوباره آن در سال ۲۰۱۷ هستیم و کم‌کم در امور روزمره مردم به کار گرفته می‌شود. ورود سایت‌هایی مانند آمازون نیز موفقیت بیت‌کوین را تضمین و تسریع می‌کند.

گفتنی است در ایران نیز قرار است اولین و بزرگ‌ترین همایش بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی در تاریخ ۲۵ مهرماه در کتابخانه اسناد ملی ایران برگزار شود.

منبع


 
1 نظر
  1. نیما می گوید

    البته دلیلش هارد فورک بیت گلد هستش نه این شایعه 🙂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.