چگونه بهترین وکیل قصور پزشکی را برای جرایم پزشکی پیدا کنیم؟

0

رپورتاژ

جرائم پزشکی به چه معنی است؟ وکیل قصور پزشکی را به چه افرادی می گویند؟ وکیل قصور پزشکی چه وظایفی برعهده دارد؟ آیا امکان جلوگیری حبس پزشکان توسط وکیل قصور پزشکی وجود دارد؟ وکیل قصور پزشکی چه کارهایی را باید انجام دهد؟  راه‌های شکایت از پزشکان چیست؟

در این مقاله سعی داریم که پاسخ به این سوالات را برای شما شرح دهیم؛

۱-۱- جرائم پزشکی

زمانی که افراد فعالیتی را برعهده می‌گیرند در هنگام انجام دادن آن وظایفی را برعهده دارند که باید به بهترین شکل ممکن انجام بگیرد. هر فردی هنگام انجام وظایف خود ممکن است دچار خطاهایی شود. پزشکی یکی از فعالیت‌هایی است که ممکن است هنگام انجام آن پزشک دچار قصور و اشتباهاتی بشود.

به همین دلیل باید دقت داشته باشد که وظایف خود را به بهترین شکل ممکن به انجام برساند. گاهی اوقات پزشکان ممکن است در اثر بی توجهی، عدم اطلاعات کافی، عدم انجام وظایف، در هنگام انجام فعالیت‌های خود دچار خطا و قصور بشود، به گونه‌ای که این اشتباه به بیمار آسیب وارد می کند. در این حالت  بیمار و یا خانواده او می توانند برای گرفتن خسارت اقدام نمایند.

۱-۲- وکیل قصور پزشکی را به چه کسی می گویند؟

امروزه تعداد مسائل حقوقی که در جامعه پیش می آید رو به افزایش است. گاهی اوقات برخی از وکیلان تنها در یک زمینه تخصصی فعالیت می‌کنند و به سایر زمینه‌های حقوقی ورود پیدا نمی‌کند. وکیل قصور پزشکی افرادی هستند که به جرائم پزشکی رسیدگی می‌کند و تمام جزئیات و به قوانین مربوط به این مساله را کاملا اشراف دارد.

۱-۳- وظایف وکیل قصور پزشکی

همانگونه که اشاره کردیم پزشکان هنگام انجام وظایف خود باید دقت کافی را داشته باشند تا بدون کوچکترین خطا مشکلات بیمار حل شود. چون در مساله‌های پزشکی چیزی به عنوان خطا وجود ندارد و در صورت ایجاد شدن مشکلی از جمله قطع عضو، مرگ و یا ایجاد مشکلات جبران ناپذیر پزشک معالج مجبور به پرداخت دیه می شود. در این حالت معمولا درگیری‌هایی بین بیمار و پزشک ایجاد می‌شود که وکیل قصور پزشکی می‌تواند این درگیری‌ها را با ایجاد دادخواستی برای موکل خود پایان دهد.

به این صورت که بیمار برای دریافت حق خود می‌تواند به یک وکیل قصور پزشکی مراجعه نماید و پس از ایجاد دادخواست و شکایت دیه لازم را از پزشک دریافت نماید. در این حالت معمولا وکیل جرائم پزشکی با اشرافی که بر جزئیات و قوانین پرونده دارد می تواند به سادگی مساله را حل نماید. موسسه تهران وکیل بهترین وکیل‌های فعال در زمینه قصور پزشکی را در اختیار دارد که در مسائل و پرونده‌های مربوط به جرائم پزشکی می توانند به شما کمک کنند تا در کوتاه‌ترین زمان و بهترین شکل ممکن پرونده را حل نمایند.

۱-۴- جلوگیری از حبس پزشکان

زمانی که افراد برای دریافت حق خود به وکیل‌های قصور پزشکی مراجعه می‌‌کنند ممکن است برایشان سوال ایجاد شود که آیا امکان جلوگیری از حبس پزشک وجود دارد؟ در پاسخ به این سوالات باید به این نکته اشاره کنیم که در مسائل و پرونده‌های مربوط به قصور پزشکی پزشک معالج به حبس محکوم نمی‌شود. در این حالت‌ها معمولا برای جبران خطاهای پزشکی راه‌هایی مانند درمان رایگان، پرداخت جریمه و یا منع کار شدن برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

۱-۵- راه شکایت از پزشکان

زمانی که پزشکان در انجام فعالیت‌های مربوط به خود کوتاهی کنند و یا خطایی را انجام دهند که منجر به صدمات جبران ناپذیر شود. در این حالت بیماران می توانند برای شکایت از پزشک به سازمان نظام پزشکی مراجعه کنند و یا اینکه با کمک یک وکیل جرایم پزشکی به دادسراهای مخصوص پیگیری جرائم شکایت خود را ابلاغ کنند. زمانی که بیمار به سازمان نظام پزشکی شکایت خود را ارجاع دهد این سازمان برای بررسی پرونده شکایت، کارشناسی را انتخاب می کنند که پرونده را مورد بررسی قرار دهد و در صورت خطاکار شناخته شدن پزشک طبق قوانین با او برخورد می‌کنند. در حالت ابلاغ شکایت از طریق وکیل جرائم پزشکی نیز پرونده در دادسرا مورد بررسی قرار می گیرد و حکم مربوطه صادر می شود. تهران وکیل بهترین وکیل‌های قصور پزشکی را به شما معرفی خواهد کرد تا مسائل خود را به راحتی حل نمایید.

۱-۶- وکیل دیوان عدالت اداری

دیوان عدالت اداری معمولا به پرونده‌ها و دعاوی بین اداره‌ها و مردم عادی رسیدگی می‌کنند. رسیدگی به پرونده‌ها در دیوان عدالت اداری پیچیدگی و سختی‌های زیادی دارد و معمولا مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا به نتیجه برسد. با توجه به این مساله با انتخاب یک وکیل معتبر دیوان عدالت اداری می‌توان پرونده را سریع‌تر پی برد و مورد بررسی قرار داد. چون  نسبت به قوانین مربوطه اطلاعات کافی را دارند و نسبت به مردم عادی راحت‌تر می‌توانند پرونده را در دادسراها پیش ببرند.

تهران وکیل که یکی از معتبرترین موسسه ها در جذب وکیل‌های حاذق و باتجربه است، بهترین وکیل‌های دیوان عدالت اداری را در اختیار دارد و با معرفی آن‌ها به موکلان خود به آسان پیش رفتن پرونده کمک خواهند کرد.

۱-۷- مشاوره حقوقی

زمانی که افراد برای پرونده‌های حقوقی خود تصمیم به شکایت می‌کنند بهتر است که توجه داشته باشند قبل از شکایت با یک مشاوره حقوقی مشورت‌های لازم را داشته باشند. با توجه به این مساله که مردم عادی نسبت به قوانین و مقررات حقوقی آگاهی کافی را ندارند و ممکن است دچار خطاهایی شوند مشورت با یک مشاوره حقوقی برجسته و کار بلد می تواند کمک بسیاری در طرح شکایت و روند پیش رفتن پرونده داشته باشد.

مشاورهای حقوقی معمولا نسبت به تمام قوانین و مقررات حقوقی آگاهی کافی را دارد و در این زمینه می تواند مشورت‌های لازم را به مراجعین خود بدهد. موسسه تهران وکیل دارای برترین مشاورهای حقوقی است که می‌توانند راهنمایی‌های لازم را در زمینه‌های حقوقی در اختیار شما قرار بدهند.

۱-۸- بهترین وکیل تهران کیست و آشنایی با وکیل پایه یک دادگستری تنها و بهترین وکیل کیفری

امروزه در سطح جامعه بسیاری از مشکلات قانونی به وجود آمده است. به گونه‌ای که کلاهبرداری‌ها جعل اسناد و پرونده و دیگر مسائل در سطح جامعه روز به روز در حال افزایش است.

 وکیل‌های کیفری از جمله وکیل‌هایی هستند که به مسائل کیفری رسیدگی می کنند و مشکلات مربوط به این زمینه را مورد بررسی قرار می‌دهند. این وکیل‌ها گاهی اوقات در مسائل مربوط به کشف جرم نیز می‌توانند وارد شوند و به حل مسائل کمک نمایند. وکیل‌های کیفری با سابقه کاری عالی در موسسه تهران وکیل مشغول به کار هستند که می‌توانند در مسائل حقوقی به شما کمک کنند.

۱-۹- طلاق توافقی+ طلاق توافقی فوری

زمانی که زوجین به صورت توافقی تصمیم به جدایی از همدیگر بگیرند در این حالت می‌توانند با یک وکیل طلاق توافقی مشورت‌های لازم را داشته باشند.

وکیل طلاق توافقی شرایط مربوط به پرونده را ازجمله جهیزیه، مهریه، حضانت فرزندان و سایر مسائل را مورد بررسی قرار می‌دهد و سپس دادخواست طلاق توافقی را به دادسراها ارسال می‌کند.طلاق توافقی می‌تواند بدون حضور وکیل نیز روند خود را پیش بگیرد اما ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد اما با حضور یک وکیل طلاق توافقی معتبر روند این پرونده می‌تواند تا حد ۲۰ روز نیز کاهش پیدا کند و حکم طلاق توافقی فوری از دادسراها صادر شود. با توجه به این مساله با انتخاب یک وکیل معتبر طلاق توافقی در موسسه تهران وکیل می‌توانید روند پرونده خود را سریعتر پیش ببرید.

۱-۱۰- وکیل اداره کارکیست و چگونه شکایت از کارفرما را انجام می‌دهد؟

گاهی اوقات ممکن است که بین کارفرما و کارگران مشکلاتی ایجاد شود. در این حالت معمولا یکی از طرفین برای حل مشکلات دادخواست شکایت خود را به دادسراها ارسال می‌کند.  پس از ثبت دادخواست در دادسراها ابتدا رابطه بین کارفرما و کارگر مورد بررسی قرار می‌گیرد و سپس به پرونده رسیدگی می‌شود.

وکیل اداره کار تنها در این زمینه فعالیت می‌کنند. در این شکایت‌ها می‌توان یک وکیل اداره کار معتبر را انتخاب نمود و پرونده را بهترین شکل ممکن پی برد. وکیل اداره کار در این زمینه دانش کافی را دارد و تنها در این زمینه فعالیت می‌کنند. تهران وکیل بهترین وکیل‌های اداره کار را می تواند به شما معرفی نماید تا در پرونده‌های کاری خود در کوتاه‌ترین زمان بهترین نتیجه را بگیرید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.