۱۰ روش خوب برای یافتن نام و اطلاعات یک تماس از روی شماره تلفن

علاوه بر نام تماس گیرنده، سوابق، مکان و کلی اطلاعات دیگر هم به دست بیاورید

0

آیا دوست ندارید بدانید چه کسی با شما تماس گرفته است؟

وقتی یک شماره تلفن با شما تماس می‌گیرد؛ همیشه گیرنده تماس مشخص نیست و ممکن است هیچ اطلاعاتی درباره این شماره تلفن در گوشی شما یا حتی اپراتور تلفن همراه باقی نگذاشته باشد تا بتوان او را شناسایی کرد.

در ابتدایی‌ترین سطح، با نگاه کردن به صفحه ورودی تماس‌های خود می‌توانید بفهمید چه کسی با شما تماس گرفته است. اگر قبلا از این شماره تلفن با شما تماس گرفته باشند؛ حتما نام او یا اطلاعاتی درباره او را می‌توانید ببینید ولی گوشی‌های تلفن همراه گزینه‌های پیشرفته‌تری برای ردیابی شماره‌های ناشناس ندارند.

کارهای زیادی برای یافتن فردی که با این شماره تلفن به شما زنگ زده است؛ می‌توان انجام داد. در این مطلب می‌خواهیم ده روش یا بهتر است بگوییم ده اپلیکیشن و وب‌سایت به شما معرفی کنیم. همه این ترفندها فارغ از شماره تلفن ثابت یا شماره موبایل، کار می‌کنند و به شما می‌گویند چه کسی با این شماره تلفن با شما تماس گرفته است.

روش ۱: TruePeopleSearch

TruePeopleSearch یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین موتورهای جست‌وجوی افراد در اینترنت است و هر روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند. TruePeopleSearch به سرعت به یکی از ۱۰۰ وب‌سایت برتر ایالات متحده تبدیل شده است و بیش از ۴ میلیون کاربر در سراسر جهان از خدمات آن استفاده می‌کنند.

TruePeopleSearch یک موتور جست‌وجوی رایگان افراد است و ثبت‌نام در آن اختیاری است. این وب‌سایت به یافتن اطلاعات هر شخصی در ایالات متحده کمک می‌کند. نتایج جست‌وجو شامل نام کامل، تاریخچه شماره تلفن، افراد نزدیک، نام مستعار و سایر اطلاعات تماس است. حتی می‌توانید سوابق کیفری یک فرد را مشاهده کنید.

بدون ایجاد حساب کاربری نمی‌توانید نتایج جست‌وجو را برای استفاده‌های بعدی ذخیره کنید. وقتی یک حساب کاربری در این وب‌سایت می‌سازید؛ اقدامات شما ناشناس هستند و توسط شخص ثالثی ردیابی نمی‌شوند؛ چون آدرس IP شما پنهان شده است. ردیابی افراد توسط TruePeopleSearch کاملا قانونی است و مالکان این وب‌سایت می‌گویند تمام اطلاعات از منابع عمومی جمع‌آوری شده و از حریم خصوصی کاربران خود محافظت می‌کنند. این وب‌سایت فقط اطلاعاتی را جمع‌آوری می‌کند که در دسترس عموم و روی اینترنت قرار دارند.

ویژگی‌ها:

 • می‌توانید فهرستی از افرادی که در وب‌سایت TruePeopleSearch یافت می‌شوند را دانلود کنید.
 • هر فرد را با سایر افراد موجود در این وب‌سایت مقایسه کنید.
 • برای دیدن تصویر با جزئیات بزرگ‌تر از آن شخص، روی عکس کلیک کنید.
 • برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره یک شخص مانند تاریخ تولد، اعضای خانواده و سایر اطلاعات تماس، روی یک ویژگی کلیک کنید.

روش ۲: Numlooker

Numlooker یک وب‌سایت عالی برای کسانی است که فقط می‌خواهند پیش از پاسخ دادن به یک تماس، بدانند چه کسی تماس گرفته است. با یک جست‌وجوی سریع آنلاین می‌توانید شماره تلفن هر فردی را پیدا کنید و بهترین قسمت داستان، رایگان بودن آن است.

این وب‌سایت کوچک دارای دو مود خودکار و دستی است. مود خودکار با نمایش اطلاعات روی صفحه‌نمایش شما به محض دریافت تماس ورودی کار می‌کند ولی در مود دستی نیاز به فشار دادن کلیدی برای نمایش اطلاعات تماس‌گیرنده است.

این وب‌سایت شما را از تماس‌های مزاحم بازاریاب‌های تلفنی یا افراد دیگری که ممکن است شماره شما را داشته باشند؛ نجات می‌دهد. در حالی‌که نمی‌تواند کاری بیشتر از فاش کردن نام افرادی که از راه دور تماس گرفتند؛ انجام دهد ولی در رساندن شما به هدف بسیار عالی است.

ویژگی‌ها:

مشاهده Caller ID همه تماس‌های ورودی

بررسی اینکه آیا تماس ورودی ضبط می‌شود

یافتن شماره ID شرکت‌هایی که با شما تماس گرفتند

روش ۳: PeopleFinders

PeopleFinders یک ارائه‌دهنده فهرست کسب و کار است و اطلاعات مرتبط با بیش از ۲۵ میلیون کسب‌وکار را با کیفیت بالایی ارائه می‌دهد. این اطلاعات شامل آدرس شرکت، شماره تلفن، ایمیل و وب‌سایت شرکت‌های محلی و ملی است. این وب‌سایت خدمات رایگان دیگری نیز ارائه می‌دهد. از جمله می‌توانید برای شماره تلفن یک کسب‌وکار از طریق نام یا آدرس ایمیل بگردید.

وب‌سایت PeopleFinders تمام اطلاعات ارزشمند را در یک فهرست قابل جست‌وجو گنجانده است که به راحتی می‌توان با استفاده از آن یک شرکت را یافت. آن‌ها می‌خواهند مصرف‌کنند در کمترین زمان و بدون نیاز به جست‌وجوی چندین وب‌سایت، بتواند همه اطلاعات مورد نیاز درباره یک شرکت را پیدا کند.

ویژگی‌ها:

 • فهرستی از شرکت‌های محلی و ملی
 • جست‌وجو برای همه نوع کسب‌وکاری
 • جست‌وجو برای شماره تلفن شرکت‌ها

روش ۴: TruthFinder

TruthFinder یک اپلیکیشن رایگان است که به شما امکان می‌دهد از نحوه کار یک شماره تماس سردربیاورید. با این ابزار، می‌توانید دریابیند چه کسی با شما تماس گرفته است و از تماس‌های تبلیغاتی و بازاریابی تلفنی جلوگیری کنید. کاربران می‌توانند شماره تلفن هر مخاطبی را وارد کرده و بررسی کنند آیا این شماره تلفن معتبر است یا خیر.

یک کاربرد ابزار TruthFinder این‌گونه است که می‌توانید بررسی کنید یک فرد به طور ناخواسته با شما تماس گرفته است یا احتمال کلاه‌برداری دارد. همین‌طور، می‌توانید اطلاعاتی مانند اینکه این شماره تلفن ثابت یا موبایل است؛ از کدام شهر است و چه جزئیات دیگری درباره آن در اینترنت یافت می‌شود را جمع‌آوری کنید.

می‌توانید بررسی کنید که آیا می‌خواهید به تماس ادامه دهید یا خیر و با وارد کردن اطلاعات آن در سایت دیگری، مطمئن شوید یک تماس تجاری قانونی است یا خیر! برنامه TruthFinder برای هر دو پلتفرم موبایل iOS و اندروید به طور رایگان در دسترس است؛ اگرچه خریدهای درون برنامه‌ای دارد که می‌تواند اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار بدهد. TruthFinder می‌تواند با فیسبوک یکپارچه شده و پس از بررسی شماره تلفن مخاطب خود، اطلاعات بیشتری از آن در این شبکه اجتماعی به دست بیاورید.

ویژگی‌ها:

 • مشخص می‌کند یک شماره تلفن ثابت یا موبایل است و از کجا تماس گرفته شده است.
 • نام تماس‌گیرنده روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود.
 • آدرس فیزیکی، شماره تلفن و شرکت مخابراتی تماس‌گیرنده را نشان می‌دهد.

روش ۵: Instant Checkmate

Instant Checkmate یک موتور جست‌وجوی سوابق عمومی افراد است و می‌تواند اطلاعات بیش از ۱۰۰ میلیون نفر اعم از زنده و مرده را ارائه دهد. به راحتی می‌توانید از خانه درباره سوابق و پیشینه افراد تحقیق کنید و درباره آن‌ها اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

بسیاری از ما در مقطعی دوست داشتیم بدانیم چه کسی پشت یک تماس تلفنی است ولی فناوری این‌قدر پیشرفته نشده بود و این کار هرگز آسان نبود. برای بسیاری از افراد Instant Checkmate باعث می‌شود چندین روز را صرفه‌جویی کنند و نیازی به رفتن از یک شرکت به شرکت دیگری برای جمع‌آوری اطلاعات نداشته باشند.

اگر فردی هستید که می‌خواهید بدانید پیش از پاسخ دادن به یک تماس، چه کسی در حال تماس است؛ ابزار Instant Checkmate کمک زیادی خواهد کرد. همین‌طور، می‌توانید تماس‌های بازاریابی را تشخیص داده و آن‌ها را مسدود کنید.

ویژگی‌ها:

 • مسدودکننده تماس‌های ناخواسته
 • جست‌وجوی اثر انگشت
 • جست‌وجوی سوابق کیفری

روش ۶: SearchPeopleFree

SearchPeopleFree وب‌سایتی است که به شما کمک می‌کند بفهمید چه کسی تماس گرفته است. این وب‌سایت دارای ویژگی‌های متنوعی است و از بهترین فناوری‌های روز استفاده می‌کند و دائما در حال به‌روزرسانی است. تنها با دو کلیک متوجه می‌شوید که تماس‌گیرندگان چه کسانی هستند. با استفاده از نسخه رایگان SearchPeopleFree می‌توانید بدون پرداخت هزینه، به تماس‌ها پاسخ دهید.

SearchPeopleFree تنها سرویس Caller ID است که اطلاعات خصوصی شما را برملا نمی‌کند. وقتی از این ابزار استفاده می‌کنید؛ تماس‌گیرندگان می‌توانند شماره تلفن شما را ببینند ولی نمی‌توانند بفهمند چه کسی با آن‌ها تماس می‌گیرد.

ویژگی‌ها:

 • می‌توانید بدون پرداخت هزینه، به تماس‌ها پاسخ دهید و Caller ID تماس‌گیرنده را مشاهده کنید.
 • SearchPeopleFree می‌تواند شماره تلفن‌های نامناسب را مسدود کند.
 • می‌توانید به پیام‌های صوتی گوش کنید و آن‌ها را در تلفن یا کامپیوتر ذخیره کنید.

روش ۷: PeopleFindFree

احتمالا به نظر آسان می‌رسد بهفمید چه کسی با تلفن شما تماس گرفته است: شماره خود را وارد کنید و در عرض چند ثانیه نام و آدرس شخص یا شرکتی را که ممکن است با تلفن شما تماس بگیرد؛ پیدا کنید. اما این کار دشوارتر از آن چیزی است که گفته شد. گاهی اوقات هیچ اطلاعاتی درباره شماره تلفن یافت نمی‌شود؛ انگار اصلا این شماره تلفن وجود ندارد. در این شرایط، باید با اپراتور تلفن خود تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید درباره شناسایی تماس‌گیرنده همکاری کنند.

PeopleFindFree یک راه‌حل جایگزین برای یافتن تماس‌گیرنده است. این ابزار امکان دسترسی به شماره تلفن واقعی را فراهم می‌کند و شما فورا متوجه می‌شوید چه کسی با شما تماس گرفته است. این سرویس تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد. یک سرویس واقعا سریعی است و شما می‌توانید در عرض چند دقیقه متوجه شوید چه فردی با تلفن شما تماس گرفته است.

PeopleFindFree یک سرویس رایگان است که می‌توانید از آن برای جست‌وجو براساس نام یا شماره تلفن یا هر دو استفاده کرد. وارد کردن نام کامل افراد می‌تواند شما را به شماره تلفن تماس‌گیرنده برساند اما اگر نام فرد را ندارید یا شماره تماس نامشخص و پنهان است؛ از PeopleFindFree برای جست‌وجوی نام‌های موجود در فهرست تماس خود استفاده کنید.

ویژگی‌ها:

 • جست‌وجو براساس شماره تلفن یا نام
 • مشاهده نتایج به صورت بی‌درنگ
 • کاملا رایگان است و می‌توانید هر زمان که خواستید استفاده کنید

روش ۸: FastPeopleSearch

FastPeopleSearch یک ابزار آنلاین رایگان جست‌وجو برای افرادی است که از طریق ایمیل، پیامک و شماره تلفن با شما ارتباط برقرار کردند. خدمات این ابزار رایگان است و به شما کمک می‌کند متوجه شوید چه افرادی قبلا با شما تماس گرفتند و در ارتباط بودند یا ایمیل زدند؛ حتی اگر اصلا یادتان رفته باشد.

روشی آسان برای شناخت افرادی است که در اطراف شما هستند. می‌توانید در یک صفحه، فهرستی از افرادی که اخیرا با تلفن همراه شما تماس گرفته‌اند یا پیامک ارسال کردند را مشاهده کنید و افراد یا شماره تلفن‌های ناخواسته را مسدود کنید.

ویژگی‌ها:

 • گزارش تماس افرادی که در دفترچه تلفن شما هستند.
 • اطلاعات تماس‌های اخیر از جمله شماره تلفن، سن، جنسیت، شغل، آدرس ایمیل و نام شرکت را نشان می‌دهد.
 • نام مخاطبین همراه با عکس آن‌ها در کنارشان نمایش داده می‌شود تا بتوانید فورا با آن‌ها تماس بگیرید.

روش ۹: Whitepages

Whitepages به روش جست‌وجوی معکوس بفهمید یک شماره تلفن متعلق به چه کسی است. این وب‌سایت در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند و دیگر فرد تماس گیرنده را ردیابی نمی‌کند و فقط به شما می‌گوید یک شماره تلفن متعلق به کیست. می‌توانید از این وب‌سایت برای تعیین اینکه آیا شخصی سعی در هک کردن حساب شما داشته است یا خیر؛ استفاده کنید.

این سایت در پایگاه داده‌های سوابق عمومی و شرکت مخابرات جست‌وجو کرده و دنبال این است که چه کسی با شما تماس گرفته است. یک بخش تلفن‌تاب هم دارد که می‌توانید شماره تلفن‌های یک شرکت خاص یا کسب‌وکار را پیدا کنید. تنها نکته Whitepages این است که همیشه به‌روز نیست.

ویژگی‌ها:

 • جست‌وجوی معکوس برای شماره تلفن
 • Caller ID، قبل از اینکه با یک فرد تماس بگیرید یا تماس ناخواسته‌ای از او داشته باشید؛ اطلاعاتی درباره شماره آن دریافت کنید.
 • خصوصی و ناشناس، اطلاعات شخصی خود را با ابزارهای حفاظت از حریم خصوصی ایمن نگه دارید.

روش ۱۰: Spydialer

Spydialer یک سرویس رایگان است که به شما امکان می‌دهد بدون پاسخ دادن به تلفن یا از دست دادن یک تماس، بدانید چه کسی با شما تماس گرفته است. کار با آن ساده است؛ یک شماره تلفن را وارد می‌کنید و سریعا به شما نشان می‌دهد در آن طرف خط چه کسی است. با Spydialer می‌توانید تصمیم بگیرید که به یک ناشناس جواب بدهید یا خیر و مکان تماس‌گیرنده کجا است.

Spydialer یکی از بهترین افزودنی‌ها برای تلفن همراه شما است. چه یک تلفن خانگی معمولی یا یک تلفن هوشمند!

ویژگی‌ها:

 • وقتی کسی به شما تماس می‌گیرد؛ نام گیرنده را به شما اطلاع داده و فهرستی از تماس‌های ورودی را نشان می‌دهد.
 • به طور خودکار کد منطقه تماس دریافتی را شناسایی کرده و به کاربر نشان می‌دهد.
 • نام کامل تماس‌های فردی را نشان می‌دهد.
منبع pocket-lint
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.