سریال ۱۸۸۳ – یکی از باکیفیت‌ترین سریال‌های جدید – گذر پرماجرای یک خانواده در آمریکای وحشی، به امید خوشبختی

4

یک مدتی بود که شاهد پخش سریال یا مینی سریال باکیفیت جدید نبودیم. اما سریال ۱۸۸۳ که به تازگی پخش آن شروع شده و به تازگی دو قسمت آن پخش شده، واقعا باکیفیت است.

پخش این سریال از ۱۹ دسامبر از شبکه پارامونت پلاس شروع شد. سریال ۱۸۸۳ روی خانواده داتن the Dutton تمرکز دارد و یک جورهایی نگاه گذشته‌نگر به همین خانواده دارد که در سریال یلو استون Yellowstone با آن آشنا شده بودیم.

از همان آغاز تماشای سریال شیفته فیلمبرداری و فضا و بازی‌های خوب می‌شویم. ما با شه‌آ الیوت با بازی سام الیوت آشنا می‌شویم، یک نظامی پا به سن گذاشته که بعد از ابتلای همسر و دخترش به آبله، از زندگی سیر می‌شود و دردمند و افسرده به زندگی ادامه می‌دهد.

اما شخصیت‌های کلیدی دیگر خانواده داتن هستند. مرد خانواده جیمز داتن نام دارد که تیم مک‌گراو نقش او را بازی می‌کند. او به همراه همسر، دختر نوجوان و سر خردسالش باید سفری سخت را در عرض آمریکا شروع کند و بخت خود را برای یافتن یک جور رویای آمریکایی بیازماید.

جالب است که نقش او را فیث هیل بازی می‌کند. نقش دختر نوجوان او را ایزابل می بازی می‌کند که من را عجیب یاد جنیفر لارنس می‌اندازد ، حتی از نظر میمیک‌های صورت.

البته خواهر جیمز و دختر او همراهش هستند.

سریال ۱۸۸۳، یک جور سریال وسترن درام است. ما باز غرب وحشی را می‌بینیم، با منظره بیابان‌ها، دلیجان‌ها، بی‌قانونی‌ها و جکومت اسلحه‌های گرم. ما باز چهره‌های چرک و لباس‌های خاک‌آلود و چرک را در تن اکثر مردم می‌بینیم. اگر به تازگی تجدید خاطره‌ای با فیلم‌های وسترن نکرده باشید، این مناظر را شاید یادتان رفته باشد!

منتقد سایت روایتی آنقدر مفتون این سریال را شده که آن را بهترین سریال پخش شده از شبکه‌های کابلی از سال ۲۰۱۵ می‌داند. این سایت از لقب جالب پیش‌درآمد نئو«وسترن» برای این سریال استفاده کرده است.

این سریال با ۴.۹ میلیون بیننده برای قسمت ابتدایی، رکوردشکنی کرده است. البته همینجا باید بگویم که شبکه پارامونت پلاس، یک سریال باکیفیت قابل قبول دیگر هم به تازگی پخش کرده با عنوان The Mayor Of Kingstown که این یکی را هم در وقت خودش، خدمت شما معرفی خواهم کرد.

سریال موفق، سریالی است که شما پس از دیدن قسمت نخست آن، به صرافت مطلع شدن از سرنوشت قهرمان‌های داستان بیفتید. به گمان من سریالی که بعد از یک قسمت، آن کشش را لازم در ما ایجاد نکند، را باید به کناری گذاشت و وقت را برای دیدن فیلم‌ها و سریال‌ها دیگر آزاد کرد.

سریال ۱۸۸۳ هم خوشبختانه تنها بعد از دیدن یک قسمت شما را ترغیب می‌کند که قسمت‌های دیگرش را ببینید. ما کنجکاو می‌شویم که خانواده داتن که همراه یک خانواده اروپایی مهاجر شده تا به رهبری الیوت دل‌شکسته سفر ناممکن طولانی انجام بدهد، به کجا می‌رسد؟ یا چطور می‌شود که آن صحنه دلخراش ابتدایی سریال رخ می‌دهد؟

بازی‌های سریال بالاتر از سطح متوسط سریال‌های موفق این روزها هستند و کاراکترها به خوبی ترسیم شده‌اند.

البته یک مقدار کاراکتر دختر خانواده متناسب با جو کنونی سینما و تلویزیون، سفارشی‌سازی‌شده به نظر می‌رسد. یعنی همان داستان دختر نوجوان سرکش و چموشی که با بحران بلوغ روبرو است و به سادگی فرو رفتن در دل نقش از پی تعریف شده زنانه را نمی‌پذیرد.

به هر ترتیب به نظر می‌رسد که شروع کردن سریال ۱۸۸۳ پشیمانتان نخواهد کرد. امتیاز IMDB فعلی سریال هم باورنکردنی است: ۹.۲!

 
4 نظرات
 1. سیامک می گوید

  چطوره که من هیچجا دیگه چیزی از این سریال پیدا نکردم؟

  1. سیامک می گوید

   پیدا کردم. ببخشید.

 2. رضا می گوید

  سالها بود بابت دیدن فیلم گریه نکرده بودم…صحنه های مربوط به مردن دختر خانواده،واقعا تأثربرانگیزبود

 3. رضا می گوید

  راستی
  فصل جدیدش کی پخش میشه؟!
  از بعداز مردن دخترک ،پخش سریال انجام نمیشه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.