نمایش فیلم مولن روژ در سینما مولن روژ

0

آگهی بالا در یکی از شماره‌های مجله سپید و سیاه در سال ۱۳۳۵ منتشر شده بود.

سپید و سیاه نام مجله‌ای بود که از سال ۱۳۳۲ با مدیریت علی بهزادی، فعالیت خود را آغاز کرد. این مجله در حوالی مرداد ۱۳۳۲ منتشر شد.

بیشتر ما با شنیدن نام فیلم مولن روژ Moulin Rouge به یاد فیلم ۲۰۰۱ مولن روژ به کارگردانی باز لورمن و با بازی  ایوان مک‌گرگور و نیکول کیدمن می‌افتیم، اما فیلم‌های دیگری هم به نام مولن روژ ساخته شده‌اند.

در موردی که در آگهی قدیمی بالا مشاهده کنید، صحبت از فیلم مولن روژ  جان هیوستون است که در آن بازیگرانی مانند خوزه فرر، ژاژا گابور، کولت مرشان، سوزان فلون، کریستوفر لی، کلود نولیه و دیان کیلنتو بازی می‌کردند.

داستان فیلم در اواخر قرن نوزدهم می‌گذرد و در مورد داستان زندگی هنرمندی به نام آنری دو تولوز-لوترک که که به همراه گوگن، سزان، و ون گوگ از جمله پیشروان سبک پست امپرسیونیسم به شمار می‌رفت.

این هنرمند بیماری ژنتیکی پیکنودیسوستوز  داشت. بیماری‌ای که منجر به کوتاه شدن زیاد اندام‌ها، افزایش کلی تراکم استخوان و تحلیل آن در انتهاهای دست و پا می‌شود.

در نوجوانی استخوان ران پای راست و چپ او شکست و هیچ وقت کامل خوب نشد. رشد پاهای او متوقف شد به طوری که او به عنوان یک بزرگ‌سال تنها یک متر و پنجاه و چهار سانت قد داشت. بالاتنهٔ او به اندازهٔ یک بزرگ‌سال بود درحالی‌که او دارای پاهایی به اندازه یک کودک بود.

چون از لحاظ فیزیکی قادر به انجام بسیاری از فعالیت‌های عادی مردان همسن خود نبود، تولوز خود را در هنر غوطه‌ور کرد و بعدها به الکل پناه برد و الکلی قهاری شد.

او در ۳۶ سالگی به خاطر عوارض الکل و نیز ظاهرا بیماری سیفیلیس درگذشت.

فیلم داستان زندگی او در سال ۱۹۵۲ ساخته شد و به طوری که می‌بینید آگهی نمایش فیلم مولن روژ در سینما مولن روژ در سال ۱۳۳۵ در نشریه سپید و سیاه چاپ شده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.