مطالعات علمی می‌گویند در سال ۲۰۲۲ بیشتر قهوه بنوشید؛ مزایای کوتاه‌مدت و بلندمدت قهوه برای سلامتی

روزی چند فنجان قهوه بنوشیم که سالم‌تر زندگی کنیم؟

0

همه ما دوست داریم کارهایی کنیم و تصمیماتی بگیریم که باعث افزایش بهره‌وری و خودسازی ما می‌شوند. لزوما نباید این تصمیم‌ها و کارها همزمان با شروع سال جدید یا به بهانه آن باشند؛ اگرچه در بیشتر اوقات برای غالب افراد این‌طوری است.

روزهای منتهی به سال جدید برای همه افراد شلوغ و پرفشار است و احتمالا کمترین زمان را برای بهبود عادت‌های روزانه و خودسازی یا گرفتن تصمیم‌های بزرگ و طولانی‌مدت دارد. گره زدن پیشرفته و تصمیم‌گیری جدید و تغییر به شروع سال جدید می‌تواند یک فشار غیرضروری بر شما وارد کند.

به هر حال، چه اهل شروع عادت‌های جدید به مناسبت سال نو هستید یا اینکه در هر روز و زمانی آمادگی بهبود سبک زندگی و پیشرفت شخصی را دارید؛ برای شما یک فرصت برد آسان، سریع و قابل لمس را داریم. می‌خواهیم چیزی به شما توصیه کنیم که به سرعت انجام دهید؛ راحت پیگیری کنید و مزایای آنی و بلندمدت آن را به وضوح مشاهده کنید.

پیشنهاد طلایی ما این است که در سال ۲۰۲۲ بیشتر قهوه بنوشید. چرا؟ چون مطالعه پشت مطالعه این واقعیت را ثابت می‌کنند که نوشیدن قهوه، مزایای بزرگی برای سلامتی انسان در درازمدت دارد. به نتایچ چند تحقیق و مطالعه برجسته در این زمینه توجه کنید:

نتایج چند مطالعه روی قهوه

  • یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ روی ۵۰۰ هزار بزرگ‌سال بریتانیایی در طول یک دهه نشان داد که مصرف‌کنندگان قهوه بین ۱۰ الی ۱۵ درصد کمتر از سایر افراد جان خود را به دلایل گوناگون از دست می‌دهند. به گفته نویسنده این مطالعه، احتمالا چون در قهوه بیش از هزار ترکیب شیمیایی از جمله آنتی‌اکسیدان‌ها وجود دارند که به سلول‌ها در برابر آسیب‌ها کمک می‌کنند.
  • در سال ۲۰۱۷، محققانی از انجمن قلب امریکا و دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو دریافتند نوشیدن هر فنجان قهوه اضافی، می‌تواند تا ۸ درصد سکته و نارسایی قلبی را در طول روز کاهش دهد.
  • یک طمالعه کوچک‌تر در دانشگاه استنفورد نشان می‌دهد افرادی که قهوه‌های کافئین‌دار می‌نوشند؛ عمر طولانی‌تری دارند. شاید به این دلیل که کافئین با التهاب طبیعی که به بدن می‌دهد؛ خود به خود تا ۹۰ درصد با بیماری‌های غیرواگیردار مخصوص پیری مقابله می‌کند.
  • یک مطالعه بزرگ دیگر در دانشکده بهداشت عمومی هاروارد که طی ۳۰ سال و با مشارکت بیش از ۲۰۰ هزار پزشک و پرستار انجام شده است؛ یک ارتباط میان افزایش مصرف قهوه و کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، دیابت، بیماری‌های عصبی و حتی خودکشی را ثابت می‌کند.
  • در نهایت، براساس یک مطالعه ۱۰ ساله روی ۲۰ هزار نفر، نوشیدن «قهوه بیشتر» مزایای شگفت‌انگیزی نسبت به نوشیدن قهوه ایجاد می‌کند. به زبان ساده، شما هرچقدر بیشتر قهوه در طی یک روز بنوشید؛ مزایای بیشتری برای شما دارد. یکی از نویسندگان این مطالعه می‌گوید براساس این یافته‌ها، نوشیدن ۴ فنجان قهوه در طول روز می‌تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای افراد را جبران کند.

روزی چند فنجان قهوه بنوشیم؟

می‌توانیم گزارش تحقیقات پیرامون نوشیدن قهوه را همین‌طور ادامه دهیم اما بیایید یکی از جدیدترین و مطمئن‌ترین مطالعات صحبت کنیم که نشان می‌دهد یک مزیت کوتاه‌مدت نوشیدن قهوه که بسیاری از قهوه‌نوش‌ها با آن آشنا هستند؛ «خلق و خوی بهتر» است.

مطالعه‌ای روی ۵ هزار مرد بزرگ‌سال بریتانیایی نشان داد نوشیدن یک فنجان قهوه (حاوی ۷۵ میلی‌گرم کافئین) هر چهار ساعت یک بار می‌تواند منجر به احساس بهتری از نظر خلق و خوی در طول روز شود.

اگر مشتاق نوشیدن قهوه بیشتر شدید؛ باید یک هشدار هم بدهیم و اینکه در نوشیدن ۵ فنجان قهوه متوقف شوید.

طبق مطالعه‌ای که روی نزدیک به ۳۵۰ هزار قهوه‌نوش توسط دانشگاه استرالیای جنوبی انجام شده است؛ نوشیدن بیشتر از ۵ فنجان قهوه می‌تواند این بار منجر به افزایش خطر بیماری‌های قلبی شود. براساس داده‌های منتشر شده این تحقیق، وقتی فردی ۶ فنجان قهوه در طول روز می‌خورد؛ کافئین شروع به تاثیر منفی بر قلب و عروق قلبی می‌کند.

پس، می‌توانید همین الان تصمیم بگیرید که یکی دو فنجان قهوه بیشتر بنوشید؛ تصمیمی که زیاد سخت نیست و نباید عادتی را ترک کنید یا منتظر شروع سال جدید و تغییرات دیگر در زندگی بمانید. نوشیدن قهوه برای بسیاری از مردم لذت‌بخش است و چه عادت جدیدی بهتر از آن که مزایای سلامتی هم برایتان در کوتاه‌مدت و بلندمدت خواهد داشت.

منبع inc
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.