استلانتیس کرایسلر از سال ۲۰۲۸ فقط روی خودروهای تمام الکتریکی متمرکز خواهد شد

برنامه بازسازی و سرمایه‌گذاری برند کرایسلر برای احیای دوباره فروش در اروپا و امریکا

0

برند خودروسازی تازه متولد شده استلانتیس کرایسلر که می‌خواهد با خودروی مفهومی Airflow در نمایشگاه CES امسال شرکت می‌کند؛ تا سال ۲۰۲۸ بر خط تولید خودروهای تمام برقی خود متمرکز شود.

مدیر اجرایی این خودروسازی امریکای شمالی با اعلام این خبر، تاکید دارد که این برند سراغ عرضه خودروهای کاربردی می‌رود و اولین خودروی الکتریکی خود را در سال ۲۰۲۵ وارد بازار می‌کند ولی به تدریج خودروهای برقی بیشتری را به خط تولید خود اضافه کرده و خودروهای بنزینی را کنار می‌گذارد.

مدیر اجرایی استلانتیس کرایسلر می‌گوید: «ما در حال تغییر کامل نمونه کارها برای کرایسلر بین سال‌های ۲۰۲۵ و ۲۰۲۸ و پس از آن هستیم.» به گفته او، کرایسلر دنبال تغییر طراحی و بازسازی خود است و می‌خواهد یک زبان طراجی جدید مطابق اهداف برند خود خلق کند.

برند استلانتیس کرایسلر از ادغام دو برند معروف دنیای خودروسازی، پژو فرانسوی (Peugeot) و فیات کرایسلر ایتالیایی-آمریکایی (Fiat Chrysler) در تیرماه امسال به وجود آمده است. فیات کرایسلر اولین بار در اواسط دهه ۱۹۳۰ از نام Airflow برای یک خودروی سدان شیک و ساده خود استفاده کرد.

استلانتیس کرایسلر در جولای گذشته اعلام کرد تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۳۰ میلیارد یورو (۳۳.۸۷ میلیارد دلار) برای برقی کردن خطوط تولید خود سرمایه‌گذاری می‌کند. آلفاورمئو (Alfa Romeo) اولین برند این خودروسازی در امریکای شمالی است که از قرار، در سال ۲۰۲۷ خودروهای تمام الکتریکی روانه بازار می‌کند.

این خودروسازی می‌گوید بیش از ۷۰ درصد فروش در اروپا و ۴۰ درصد فروش در ایالات متحده را هدف قرار داده است و خودروهای آن‌ها دارای سطح آلایندگی کم هستند یا با باتری کار می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند تا سال ۲۰۳۰ خودروهای هیبریدی الکتریکی تولید کنند.

براساس گفته‌های پیشین استلانتیس کرایسلر، خودروهای برقی این شرکت براساس ۴ پلتفرم الکتریکی توسعه داده می‌شوند و با یک بار شارژ می‌توانند مسافتی از ۵۰۰ تا ۸۰۰ کیلومتر را طی کنند. مدیر اجرایی کرایسلر می‌گوید اکثر خودروهای نسل جدید آن‌ها روی پلتفرم بزرگ EV ساخته می‌شوند.

بازسازی و ارتقای مدل‌های موجود

به گفته مدیرعامل استلانتیس کرایسلر، هریک از برندهای خودرویی این شرکت طی ۱۰ سال آینده، سرمایه‌گذاری‌هایی را دریافت می‌کنند تا خود را در بازار ثابت کنند.

مثلا، برند خودرویی کرایسلر فراتر از سدان‌های سری ۳۰۰ و مینی ون‌های Pacifica خواهد بود و شامل خودروهای جدیدی در رده‌های تازه است. کرایسلر سال گذشته بیش از ۱۱۵ هزار خودرو در ایالات متحده فروخته است که بیشتر آن‌ها سدان ۳۰۰ و پاسیفیکا بودند. این مقدار فروش با ۶۵۰ هزار خودروی فروخته شده در سال ۲۰۰۵ فاصله زیادی دارد که شامل خط تولید خودروهای اسپرت کراس‌فایر، خودروی جمع‌وجور PT Cruiser و خودروی Sebring نیز می‌شد.

براساس گزارش موسسه تحقیقاتی AutoForecast Solutions، کرایسلر به تولید سدان ۳۰۰ در دسامبر ۲۰۳۰ پایان می‌دهد و تولید خودروی Airflow خود را در جولای ۲۰۲۴ در کارخانه Belvidere ایلینوی آغاز خواهد کرد. هنوز کرایسلر این اخبار را تایید نکرده است.

مدل‌های کوجود از این برند نیز بازسازی‌ها و بازطراحی‌های جزئی برای بهبود تجربه کاربری خواهند داشت. از جمله تنظیمات صندلی و ادغام فناوری‌ها و به‌روزرسانی نرم‌افزارهای سرگرمی و ناوبری یا اپلیکیشن‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، دستیار صوتی، تجارت الکترونیک و خدمات پرداخت را در مدل‌های فعلی شاهد خواهیم بود.

مدیر اجرایی کرایسلر می‌گوید در ۱۰ سال گذشته روی این برند سرمایه‌گذاری خوبی انجام نشده است و بخشی از کارهای آینده آن‌ها، بازسازی و احیای برندینگ تجاری کرایسلر برای محصولات و تجربه مشتری است.

منبع money.usnews
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.