این کاربر اینستاگرام، فعالیت‌اش را روی رنگی کردن عکس‌های قدیمی متمرکز کرده: عکسی که از یک مرد به فاصله ۲۵ سال، در دو دستگیری گرفته شده

0

شرایط سخت زندگی می‌تواند به شدت روی ظاهر آدم‌های تاثیر بگذارد. در عکس بالا در سمت چپ که در نروژ گرفته شده، چهره شخصی به نام لودویگ را در ۲۲ سالگی در سال ۱۸۸۱ می‌بینید. او به جرم سرقت از یک ساختمان نیمه‌ساز دستگیر شده بود و راستش این عکس که البته رنگی شده، شبیه یک عکس پرتره خوب می‌ماند.

اما در راست، عکس دیگری از او در ۴۷ سالگی در سال ۱۹۰۶ را می‌بینید، که در این یکی هم او دستگیر شده است.

صفحه اینستاگرام colourmypast به صورت تخصصی عکس‌های پرتره قدیمی را ، رنگی می‌کند و ویرایش می‌کند. البته با توجه با وجود عکس‌های سیاه و سفید با کیفیت پایه قابل قبول از انتهای قرن هجده و ابتدای قرن بیستم، کار این ویرایشگر عکس، نمود بیشتری دارد.

در ایران هم مطمئنم انبوهی عکس قدیمی ظاهرا بی‌اهمیت، در انتظار ویرایش هستند. اما هم آرشیوهای خوب و در دسترس برای همه نداریم و هم اینکه چنین فعالیت فراگیر فرضی در حد آماتور باقی می‌ماند و بهره مالی چندانی برای کسی که وقت خودش را تمام‌وقت روی آن بگذارد متصور نیست. به جز درآمد احتمالی مراجهانی که عکس‌های قدیمی خانوادگی قدیمی خود را برای ویرایش به چنین شخصی می‌سپارند.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.