برای گیم، هدست‌های سیمی بهتر هستند یا بی‌سیم؟

0

اگرچه هدست‌های بی‌سیم، آزادی بیشتری نسبت به هدست‌های سیمی به شما می‌دهند، مدیریت آن‌ها آنقدر که فکر می‌کنید آسان نیست. بیایید در مورد تفاوت‌های کلیدی بین این دو  و در مورد اینکه کدام یک برای گیم بهتر است، صحبت کنیم.

کیفیت و وضوح صدا

هدفون‌های سیمی معمولاً کیفیت صدای بهتری نسبت به همتایان بی‌سیم خود دارند، زیرا هیچ گاه تداخل سیگنالی در مورد آنها مطرح نمی‌شود. این تداخل‌ها ممکن است منجر به از دست دادن داده‌ها شود که می‌تواند منجر به اعوجاج صدا distortion شود. ناتوانی در تشخیص آنچه در یک بازی می‌شنوید، حتی برای یک ثانیه، می‌تواند تجربه گیم شما را با اختلال مواجه کند.

هدست‌های بی‌سیم فرآیند رمزگذاری داده‌های صوتی را طی می‌کنند و سپس به صورت بی‌سیم آن‌ها را برای شنیدن شما ارسال می‌کنند. ممکن است تداخل سیگنالی به وجود بیاید که منجر به اعوجاج صدا، همراه با کمی تأخیر شود.

بسته به بازی‌ای که بازی می‌کنید، وضوح صدا ممکن است حتی مهم‌تر از کیفیت صدا باشد. به عنوان مثال، در گیم‌های تیراندازی‌های اول شخص باید بتوانید صدای پا را بشنوید تا بدانید در اطراف شما چه می‌گذرد. شما باید به وضوح بشنوید که آیا دشمنی پشت سر شما می‌دود یا درست جلوتر از شماست تا بتوانید مطابق با آن واکنش نشان دهید.

در این حالت، اگر اعوجاج صدا وجود داشته باشد، در یک نقطه ضعف قرار خواهید گرفت. هدفون‌های سیمی از این نظر قابل اعتمادتر هستند. از آنجایی که هیچ تداخل سیگنالی برای نگرانی وجود ندارد، صداهای کم و جهت آنها را می‌توانید درست تشخیص بدهید.

تأخیر

منظور از تأخیر یعنی مدت زمانی است که طول می‌کشد تا صدا از منبع به هدفون شما برسد. اگر تأخیر بیش از حد وجود داشته باشد، می‌تواند مشکل ساز باشد، به خصوص در بازی‌های سریعی مانند شوتر‌های اول شخص که نیاز به واکنش سریع دارند.

هدست‌های سیمی تقریباً هیچ تأخیری ندارند زیرا داده‌های صوتی مستقیماً از منبع به هدفون شما از طریق کابل منتقل می‌شوند. می‌افتد، باید بلافاصله آن را از طریق هدفون خود بشنوید. اما از آنجایی که هدفون‌های بی‌سیم باید داده‌های صوتی را رمزگذاری کنند و سپس آن‌ها را ارسال کنند، ممکن است تأخیر وجود داشته باشد، اما این بستگی به کیفیت هدفون دارد. حتی اگر تأخیر بین هدفون‌های سیمی و بی‌سیم به سختی قابل توجه باشد، باز هم یک نقطه ضعف کوچک برای هدفون‌های وایرلس است.

اگر در سطح رقابتی‌تری بازی می‌کنید و تأخیر ممکن است روی بازی شما تأثیر بگذارد، ممکن است هدفون‌های سیمی گزینه مناسب‌تری برای شما باشند.

بسیاری از هدست‌های بی‌سیم را انتخاب می‌کنند، زیرا مدیریت آن‌ها راحت‌تر از هدست‌های سیمی است. شما هرگز نگران آویزان شدن کابل یا غلتیدن روی آن صندلی خود نخواهید بود، چیزهایی که ممکن است به کابل صدمه بزنند. همچنین از نظر زیبایی‌شناختی هم هدست‌های وایرلس، جلوه بهتری دارند.

با این حال، با برخی با مدیریت خوب کابل‌ها، می‌توانند تجربه مشابهی با هدفون‌های سیمی داشته باشند.

مواظب باشید که کابل هدفون شما وقتی روی صندلی تکام می‌خورید و می‌چرخید، آسیب نبیند. هدفون‌های گیم گران هستند  و باید حسابی مراقب آنها باشید.

اما مدیریت هدفون‌های بی‌سیم نیز نیست. مثلا برخلاف ماوس‌ها، آن‌ها شارژ زیادی مصرف می‌کنند. پس باید زود به زود شارژ شوند.

برخی از هدفون‌های مخصوص بازی تنها ۶ تا ۱۲ ساعت عمر باتری دارند. بسته به مدت زمانی که در حال بازی یا استفاده از کنسول یا رایانه خود هستید، ممکن است مجبور شوید هدفون خود را دو بار در روز شارژ کنید! متأسفانه، اگر فراموش کنید آن‌ها را شارژ کنید، ممکن است در میانه جلسه بازی، صدا را از دست بدهید.

بودجه شما

اگر بودجه عامل مهمی برای شما است، باید به دنبال هدست سیمی باشید زیرا معمولاً از هدست‌های بی‌سیم ارزان‌تر هستند. نیاز به اتصال بلوتوث یا گیرنده بی‌سیم به هزینه کلی می‌افزاید و ممکن استبر هزینه‌های شما بیفزاید.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.