هدفون سونی WH-1000XM5 طراحی جدید و زیبا، ANC پیشرفته و شارژ بهتر

0

جزئیات نسل بعدی هدفون WH-1000XM5 سونی به بیرون درز کرده که طراحی جدید زیباتر و ویژگی‌های سخت‌افزاری پیشرفته‌تری را در مقایسه با نسل فعلی آن نشان می‌دهد.

وقتی صحبت از حذف کننده نویز بی‌سیم (نویز کنسلینگ) می‌شود، هدفون‌های پرچمدار فعلی سونی WH-1000MX4 یکی از بهترین‌ هدفون‌های موجود در بازار و بدون شک بزرگترین رقیب ایرپادز مکس هستند.

البته خیلی‌ها از همان اول اعتقاد داشته‌اند که سونی، محصول برتری نسبت به اپل بوده و ایرپادز مکس ارزش آن همه هزینه را ندارد، اما با محصول جدید شاید حجت بر همه تمام شود و عده بیشتری برتری هدفون سونی را قبول کنند.

به گفته یک منبع خرده فروشی ناشناس که اطلاعاتی از TechnikNews در آلمان به دست آورده، جانشین WH-1000XM4 سونی، طراحی نویی شامل بازوهای لولایی نازک‌تر و یک هدبند باریک‌تر دارد که Bose 700 را تداعی می‌کند. گمان می‌رود که هدبند جدید فلزی باشد.

هدفون WH-1000XM5 عمر باتری تا ۴۰ ساعت با حذف نویز فعال خواهد داشت که ۱۰ ساعت بیشتر از XM4 است. گفته می‌شود . ۳.۵ ساعت طول می‌کشد تا این هدفون از طریق USB-C شارژ کامل شود که حدود ۳۰ دقیقه بیشتر از نسل فعلی است.

سه میکروفون این هدفون تغییر مکان داده‌اند و یک دکمه NC/Ambient جایگزین دکمه “Custom” موجود در XM4 می‌شود که با آنها می‌شود دستیارهای صوتی را فراخوان کرد.

این هدفون دارای یک پردازنده ANC اضافی و یک درایور صوتی جدید هستند که منجر به ارتقای نویز کنسلینگ می‌شوند.

تاریخ عرضه هدفون XM5 هنوز مشخص نیست، اما احتمالاً در سال جاری میلادی  وارد بازار خواهند شد. تا آن زمان، XM4 با قیمت ۳۴۹ دلاری، همچنان محصول با قیمت معقول‌تر نسبت به ایرپادز مکس ۵۴۹ دلاری خواهد بود.

در حال حاضر هیچ شایعه‌ای در مورد رونمایی نسخه جدید ایرپادز مکس در آینده نزدیک وجود ندارد، اما شایعاتی در مورد هدبندهای قابل تعویض و یک نسخه ورزشی مقرون به صرفه‌تر وجود دارد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.