پیرمرد ۱۰۰ ساله‌ای که ۸۴ سال تمام در یک شرکت کار کرده و به همین خاطر صاحب رکورد جهانی است!

0

سه توصیه خوب مردی که رکورد جهانی طولانی‌ترین دوره کاری در یک شرکت واحد را دارد، این است که یک کارفرمای خوب پیدا کنید، در زمینه‌ای کار کنید که در آن احساس انگیزه می‌کنید و روی زمان حال متمرکز بمانید.

والتر اورتمان همه اینها را تجربه کرده. او به مدت ۸۴ سال است که در یک شرکت، یعنی شرکت نساجی ReneauxView کارمی‌کند و چند سال آینده هم مشغول به کار خواهد بود. کتاب رکورد‌های جهانی گینس در ژانویه، رکوردشکنی او را تایید کرد.

اورتمان در ۱۹ ‌آوریل ۱۹۲۲ در شهر کوچک بروسک برزیل که جمعیت زیادی آلمانی زیادی داشت، به دنیا آمد. او از سنین پایین شروع به کار کرد. کار او در سن پایین از سر ناچاری بود، چون خانواده‌اش با مشکلات مالی مواجه بودند. او در ژانویه ۱۹۳۸ به عنوان دستیار حمل و نقل استخدام شد و در این زمان تنها ۱۵ سال داشت. در این زمان اسم شرکت Industrias Renaux SA بود.

چون او بزرگ‌ترین پسر از بین ۵ فرزند خانواده بود، مادرش در ۱۴ سالگی به او گفت که کاری پیدا کند. به دلیل تسلط به زبان آلمانی، او استخدام شد. اورتمان با پشتکار کار کرد و از همان ابتدا مهارت‌های برجسته و تمایلی برای یادگیری نشان داد.

او بعداً در بخش فروش کاری پیدا کرد، از موقعیت کاری‌اش لذت می‌برد و آن ارتقایی برای خود می‌دانست.

«من به سائوپائولو سفر کردم و در کمتر از یک هفته ، سفارش‌هایی به اندازه ۳ ماه دریافت کردم.»

او در دهه ۱۹۵۰ سفر برای کارهای شرکت به همه برزیل سفر می‌کرد و عاشق مسافرت شد. او توانست روابط خوبی با مشتریان برقرار کند و با آنها دوست شود.

او در نهایت به سمت مدیر فروش ارتقا یافت که تا به امروز همین شغل را در اختیار دارد. او همچنان مسئول هماهنگی تیمی از نمایندگی‌های فروش شرکت را دارد.

او در طول ۸۴ سال زندگی حرفه‌ای خود، با ۹ ارز مختلف دستمزد دریافت کرده و سازگاری با شرایط متغییر شرکت و جهان را به خوبی آموخته است.

اورتمان یک روتین روزانه عالی دارد. او هر روز صبح ورزش می‌کند و به دفتر می‌رود.

«وقتی کاری را که دوست داریم انجام می‌دهیم، متوجه گذشت زمان نمی‌شویم.ـ

در ۱۹ ‌آوریل، او ۱۰۰ سالگی خود را با خانواده، دوستان و همکاران جشن گرفت. ذهن و حافظه او مثل همیشه خوب کار می‌کند.

او البته می‌گوید که این رکورد گرچه غرورآفرین است، اما در واقع برای شکستن رکورد نبوده که کار می‌کرده.

او دوست دارد روی «حال» متمرکز باقی بماند: «من نه برنامه‌ریزی زیادی انجام می‌دهم و نه به فردا اهمیت می‌دهم. تنها چیزی که برایم مهم است این است که فردا روز دیگری باشد که در آن از خواب بیدار شوم، ورزش کنم و سر کار بروم. شما باید مشغول حال باشید، نه گذشته یا آینده. اینجا و اکنون چیزی است که اهمیت دارد. پس بیا بریم سر کار! »

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.