نمای Immersive : نقشه گوگل با ترکیب نمای خیابان با عکس‌های ماهواره‌ای، نماهای زیبای تمام‌عیاری به کاربران ارائه می‌کند

0

گوگل در روز چهارشنبه بخش جدیدی را به سرویس نقشه خود Maps اضافه کرده که هدف از آن این است که کاربران قبل از رفتن به جایی، بتوانند نگاه واقعی‌تری نسبت به آن پیدا کنند.

نمای جدید همه جانبه به نوعی همان نمای خیابان است، منتها اگر قرار بود مناظری از آسمان هم با آن ترکیب شود. شما می‌توانید نخست از بالا به یک مکان نگاه کنید و بعد تا سطح خیابان پایین بیایید و دوباره منظره را ببینید.

Maps اطلاعات مربوط به شلوغی و ترافیک زنده خود را پوشش می‌دهد، بنابراین به هر پارک یا گوشه خیابان یا نقطه ساحلی که نگاه می‌کنید، واقعیت افزوده هم به یاری‌تان خواهد آمد و بر اطلاعات شما در مورد آن مکان خواهد افزود.

تصاویر نمای Immersive توسط کامپیوتر تولید شده‌اند و ترکیبی از عکس‌های ماهواره‌ای گوگل و عکس‌های نمای خیابان آن هستند. چنین به نظر می‌رسد که در حال انجام یک بازی ویدئویی با گرافیک متوسط ​​در یک دنیای واقعی با مقیاس دقیق هستید.

گوگل سال‌ها بر روی نمای Immersive  کار کرده تا بتواند آن را به اینجا برساند.

البته فعلا نمای Immersive محدود به چند محله در سانفرانسیسکو، نیویورک، لس‌آنجلس، لندن و توکیو است.

با این نما، نقشه‌ها به تجربه‌ای سه بعدی و زنده‌تر تبدیل می‌شوند.

گوگل با توسعه‌دهندگان روی برنامه‌هایی کار می‌کند که مقلا به کاربر امکان دهند با کمک این نما و اطلاعات آن جایی برای پارک اسکوتر خود پیدا کنید یا بازی‌های واقعیت افزوده انجام بدهید.

به این ترتیب دیگر نقشه گوگل فقط یک برنامه برای رفتن از مکانی به مکان دیگر نیست و به طور فزاینده‌ای در حال تبدیل شدن به یک نسخه دیجیتالی شده از دنیای واقعی است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.