چگونه OM Digital (الیمپوس سابق) دوربین‌های ضد آب و گرد و غبار خود را آزمایش می‌کند؟

0

OM Digital Solutions، شرکتی که پس از واگذاری کسب و کار دوربین المپیوس به یک صندوق سرمایه گذاری ژاپنی شکل گرفته است.  اوایل سال جاری، OM Digital دوربین OM-1 را معرفی کرد که بالاترین امتیاز ضد آب بودن را در بین دوربین‌های موجود در بازار کسب کرده است.

OM Digital دوربین‌های خود را طوری طراحی می‌کند که «استاندارد»ها با رتبه‌بندی IP بسیار بالاتری نسبت به بقیه رقبا داشته باشد. OM-1 تنها دوربین با لنز قابل تعویض با استاندارد IP53 در بازار است.

IP یا «محافظت از ورود» درجه‌ای است که توسط کمیسیون بین‌المللی الکتروتکنیکی (IEC) ارائه می‌شود که مقاومت یک محفظه را در برابر نفوذ گرد و غبار یا مایع درجه‌بندی می‌کند. این صفحه را ببینید.

OM-1 دارای استاندارد IP53 ضد آب و هوا است، که دومین سطح حفاظت از گرد و غبار محسوب می‌شود و گواهی می‌دهد که دوربین می‌تواند در برابر ریختن آب به صورت اسپری تا زاویه ۶۰ مقاومت کند و به کار خود ادامه دهد.

ادعا می‌شود که این دوربین  می‌تواند تمام شرایط آب و هوایی روتین زمین را تحمل کند و در دماهای پایین تا ۱۰- درجه سانتیگراد هم به کار خود ادامه دهد.

تاکائو تاکاسو، معاون تحقیق و توسعه، و تاکهیتو هیگاشی، مدیر اجرایی مدیریت کیفیت در OM Digital Solutions Corporation در مورد چگونگی آزمایش دوربین‌ها اطلاعاتی داده‌اند.

تاکاسو و هیگاشی می‌گویند که OM Digital مشخصات یک دوربین را بر اساس سناریوی استفاده و ژانرهای عکاسی که برای دوربین تمام شده در نظر می‌گیرد  و دستگاه را مطابق با این مشخصات طراحی می‌کند.

در ابتدا، آزمایش‌های ساده‌ای در مرکز تحقیق و توسعه  برای قطعات عملیاتی (مانند دکمه‌ها و شماره‌گیرها) انجام می‌شود. سپس، آزمایش‌های نهایی بر روی محصول نهایی مونتاژ شده با استفاده از تجهیزات تست برای گرد و غبار و پاشش مایعات انجام می‌شود.

تست‌های مقاومت در برابر آب و هوا شامل تست‌های ضد گرد و غبار و پاشش، دمای بالا، دمای پایین، رطوبت بالا و تست‌های چرخه سرما/گرما می‌شود.

در فیلم ویدئویی، OM-1 را می‌بینیم که بیش از ۲ دقیقه در معرض آب از زوایای مختلف و شدت زیاد قرار گرفته است.

در عکس های زیر، ممکن است به نظر برسد که دوربین ها پوشیده از برف هستند، اما در واقع لایه ضخیمی از گرد و غبار ریز را می‌بینیم. تکنسین‌های آزمایشگاه OM Digital دوربین‌ها را روی قفسه‌ای در داخل دستگاهی قرار می‌دهند که مقدار زیادی گرد و غبار سفید را از همه جهات روی دوربین پخش می‌کند.

مقدار گرد و غبار آنقدر غلیظ است که به سختی قسمت بیرونی دوربین قابل مشاهده است. این آزمایش با یک لنز متصل نیز انجام می شود، به این معنی که لنز باید به اندازه دوربین ضد گرد و غبار باشد.

پس از آزمایش، تکنسین‌ها قسمت‌های مختلف دوربین را از نظر وجود نشانه‌ای مبنی بر ورود گرد و غبار به قسمت‌های حیاتی آن بررسی می‌کنند.

در این عکس ها، خط مرزی بین محل انباشته شدن گرد و غبار و مناطق امن و تمیز داخل دوربین کاملاً قابل مشاهده است.

تاکاسو و هیگاشی می‌گویند که شعار این شرکت، توانایی ساخت «دوربین‌هایی است که می‌توانید آنها هر کجا با خود ببرید»

«اگر دوربین‌هایی که ما ارائه می‌کنیم به دلیل شرایط آب و هوایی نامساعد و دشوار قابل استفاده نباشند، هیجان تجربه عکاسی مشتری را از بین می‌برند. ما می‌خواهیم مشتریانمان، صرف نظر از محیطی که در آن هستند، بتوانند هر لحظه را ثبت کنند و از ماجراجویی‌های خود لذت ببرند.»

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.