دانشمندان یک «جاده آجری زرد» را در نقطه‌ای از اقیانوس آرام پیدا کرده‌اند، اما مراقب باشید در روزهای آینده این جاده را کسی به بقایای تمدن آتلانتیس یا یک منطقه باستانی ناشناخته منتسب نکند!

0

در اعماق دریا، درست در شمال جزایر هاوایی، یک بستر دریاچه خشک پیدا شده که در نگاه اول شبیه به یک جاده‌ آجری زرد به نظر می‌رسد.

کشتی اکتشافی ناتیلوس که در حال حاضر در حال بررسی خط الراس Liliʻuokalani در بنای یادبود ملی دریایی پاپاهانوموکووآکئا  Papahānaumokuākea (PMNM) است، این منطقه شگفت‌انگیز را پیدا کرده است.

یادبود ملی دریایی پاپاهانوموکووآکه‌، منطقهٔ حفاظت‌شدهٔ ملی به مساحت بالغ بر حدود یک و نیم میلیون کیلومتر مربع در مجمع‌الجزایر هاوایی در ایالات متحده آمریکا است. پاپاهانوموکووآکه‌آ هم‌چنین به عنوان یک میراث طبیعی و فرهنگی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده. بیش از هفت هزار گونهٔ دریایی در منطقه حفاظت‌شدهٔ پاپاهانوموکووآکه‌آ زندگی می‌کنند. هرگونه ماهی‌گیری و حفاری در این منطقه ممنوع است.

PMNM از مجموع همه پارک‌های ملی ایالات متحده بزرگتر است و تا به حال فقط حدود ۳ درصد از بستر آن کاوش شده است.

محققاناین منطقه را که بیش از ۳۰۰۰ متر زیر امواج قرار دارد، بررسی می‌کنند و پخش زنده عملیات تحقیقاتی این امکان را فراهم آورده که هر کسی بتواند، این مناظر عجیب را ببیند.

تمام طول روز، محققان فیلم‌های زنده پخش می‌کنند و چند وقت پیش، هنگامی که به اصطلاح جاده کشف شد، همه تعجب کردند.

یکی از محققین در رادیو در این لحظه فریاد زد: «این جاده آتلانتیس است».

-صدای دیگری مخالفت کرد: “جاده‌ای آجر زرد؟”

-یکی دیگر از اعضای تیم افزود: “این عجیب است.”

-“شوخی می کنی؟ این دیوانه‌کننده است.”

بستر دریاچه کشف شده توسط محققان در قله کوه دریایی نوتکا پیدا شده. در یک بخش کوچک، سنگ آتشفشانی به شکلی شکستگی دارد که به طرز عجیبی شبیه به آجر شده.

اما توجیه علمی اهر این بخش آجرنما چیست؟

در توضیح ویدیوی یوتیوب آمده است: «شکستگی‌های منحصربه‌فرد ۹۰ درجه احتمالاً به علت اثر استرس گرمایی و سرمایش روی حاشیه فوران‌های ایجاد شده مربوط می‌شوند.»

کاش واقعا این قسمت، جاده‌ای به سوی یک سرزمین ناشناخته یا قاره آتلانتیس بود و ما می‌توانستیم تمدنی کشف نشده را با دنبال کردن این جاده پیدا کنیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.