مینی‌سریال جدید پلکان The Staircase – با بازی کالین فرث، تونی کولت و سوفی ترنر – یک درام جنایی دیدنی

0

مینی‌سریال خوب و جدیدی که از  HBO Max پخش می‌شود، پلکان یا The Staircase نام دارد. این سریال ۸ قسمت دارد و داستان مایکل پترسون را روایت می‌کند که همسر دومش، کاتلین، در دسامبر ۲۰۰۱ به دنبال حادثه‌ای می‌میرد.

او ادعا می‌کند که همسرش در حالت مستی از پله‌ها پایین افتاده و او را خون‌آلود در پایین پلکان پیدا کرده و سراسیمه با اورژانس تماس گرفته.

پلیس در دورهام کارولینای شمالی، جسد این زن را با سری متلاشی پیدا می‌کند. به دنبال آن پلیس به پترسون مشکوک می‌شود و از اینجاست که زندگی او و خانواده‌اش به صورت لایه به لایه در سریال به تصویر کشیده می‌شود و ما در همان تردید مقصر بودن یا مقصر نبودن این مرد قرار می‌گیریم.

ما به چند ماه قبل برمی گردیم، زمانی که مایکل، کاتلین (تونی کولت) و فرزندان و فرزندخوانده‌هایش (یکی از رابطه قبلی کاتلین، چهار نفر فرزند خود مایکل)به مناسبت ورود یکی از دخترها به دانشگاه، یک شام خانوادگی برگزار می‌کنند. در میان بچه‌ها بحث و جدل وجود دارد، اما اساساً همه چیز خوب است. رویای آمریکایی زنده است و ظاهرا ما با یک خانواده خوشبخت روبرو هستیم…

این سریال حوادث را در لایه‌های مختلف زمانی برایمان تعریف می‌کند تا کم کم حواشی خانواده را دریابیم و برسیم به دادگاه پترسون و نشان می‌دهد که کدام فرزندان باور خود را به پدر خانواده تغییر می‌دهند و کدام‌ها خیر.

سریال پلکان را آنتونیو کامپوس ساخته. این سریال بر اساس مستندهای جنایی واقعی به همین نام که در سال ۲۰۰۴ توسط ژان خاویر د لستراد ساخته شده بود، ساخته شده.

سیستم حقوقی آمریکا به صورت ضمنی در سریال مورد بررسی قرار می‌گیرد. ما وکلایی مثل جیم هاردین و فردا بلک را می‌بینیم که در پیگردآوری حقایق هستند

این سریال پرتره‌ای است از تلاش بری ساخت یک حقیقت و در عین حال غیرممکن بود چنین کاری با توجه به پیچیدگی‌ها و آشفتگی‌های انسان.

دیدن کالین فرث در یک سریال تلویزیونی فوق العاده است. آن هم در نقشی دلخواه که او را مغرور و عاشق و در معرض موقعیت‌های دشوار نشان می‌دهد.

در ضمن در این سریال ژولیت بینوش هم در نقشی سوفی برونت و سوفی ترنر در نقش ماگارت رتلیف بازی می‌کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.