MSI یک پدال پای بازی قابل برنامه‌ریزی به نام Liberator وارد بازار می‌کند

0

ما معمولا هنگام گیم پشت پی سی از صفحه کلید و ماوس استفاده می‌کنیم. اگر بتوانیم از پاهای خود استفاده کنیم، می‌توانیم گیم‌ها را سریع‌تر انجام بدهیم. ضمن اینکه گاز دادن یا شوت کردن با تکان دادن پا به مراتب طبیعی‌تر از این است که با اشاره انگشت این کارها را فرمان بدهید.

برند بازی MSI اکنون در حال راه‌اندازی Liberator است، یک پدال پایی قابل برنامه‌ریزی.

لیبراتور دارای سه دکمه است که به راحتی با پا قابل دسترسی هستند. ورودی اصلی یک صفحه تخت بزرگ پنجه پای شماست، در حالی که دو کلید دیگر هم کمی جلوتر وجود دارند که می‌توان با خم کردن پای  به چپ یا راست به آنها ضربه زد. MSI می‌گوید زمان پاسخ این پدال پایی فقط ۱۰۰ میلی ثانیه است.

لیبراتور از طریق نرم‌افزار پی سی اجرا می‌شود که به کاربران امکان می‌دهد هر یک از این سه دکمه را برای انجام کارهای مورد نظرشان در گیم‌های مختلف برنامه‌ریزی می کنند. حتی می‌توان به آن‌ها ماکرو اختصاص داد. ماکرو میانبر‌های تک دکمه‌ای برای جایگزینی زنجیره‌های طولانی‌ فشار دادن دکمه‌ها، مانند ترکیب‌های فشار دکمه‌ها در بازی‌های مبارزه‌ای است.

برخی از پیشنهادات MSI عبارتند از: استفاده از Liberator به عنوان یک شتاب دهنده در بازی‌های رانندگی، دکمه فشار به صحبت در برنامه‌های چت مانند Discord، برای گرفتن اسکرین شات، خم شدن به چپ و راست در بازی‌های تیراندازی. پدال همچنین می‌تواند در برنامه‌های ویرایش ویدیو، صدا یا تصویر یا برای کدنویسی هم مفید باشد.

وزن این دستگاه به گونه‌ای است که آن را روی زمین ثابت نگه می‌دارد و پوششی دارد که مانع لغزش پای شما می‌شود.

می‌توان زاویه آن را تغییر داد. گرچه این وسیله زیر میز قرار می‌گیرد، اما برای زیبایی نورهای LED دارد.

تازه حداکثر چهار لیبراتور را می‌توان به یکدیگر متصل کرد و به کاربران بسیار حرفه‌ای، ۱۲ دکمه برای انجام بازی می‌دهد.البته اینکه چطور کاربر می‌تواند روی چهار پدال زیر پایش به درستی فشار بدهد، جای سوال است!

جالب است که شرکت معتبری مانند MSI برای ساخت و عرضه این پدال به Kickstarter روی آورده. صفحه کمپین توضیح داده که این کار برای ایجاد سفارش کافی و ایجاد جامعه‌ای از طرفداران علاقه‌مند انجام شده است.

شما می‌تواند از طریق کیک‌استارتر یک دستگاه از این پدال را با قیمت ۱۵۹ دلار و بسته دوتایی را با قیمت ۲۷۹ دلار بخرید. کمپین کیک‌استارتری فعلا ۱۲۰ هزار دلار گردآوری کرده است که البته از هدف اولیه که تنها ۵ هزار دلار بود، بسیار فراتر رفته و تازه ۲۵ روز دیگر تا پایان دوره کمپین آن باقی مانده. انتظار می‌رود این پدال از دسامبر امسال وارد بازار شود.

منبع: Kickstarter

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.