یک دانشمند صحنه‌های مرگ توصیف شده توسط شکسپیر را «غیرواقعی» و اغراق‌شده توصیف کرده

0

شکسپیر بیش از 70 شخصیت خود را را در صحنه‌های توصیف شده با مرگ مواجه کرد، از جمله با چاقو زدن، مارگزیدگی و سر بریدن، اما حتی شکسپیر هم گاهی اشتباه می‌کرد.

تجزیه و تحلیل علمی آثار کامل شکسپیر نشان داده است که کلئوپاترا پس از انتخاب مرگ توسط مار با سرعت غیرواقعی مرده است.

قتل پدر هملت منطقی نبود، این مرگ با ریختن سم در گوش او رخ داد. در واقع این سوال شخصی من بود که واقعا ریختن سم در گوش، به سرعت کشنده است؟! حالا این دانشمند می‌گوید که به سبب نفوذ کم سم در رگ‌ها، این نوع انتخاب شیوه قتل، چندان هم منطقی نبوده است.

چیز دیگر: ژولیت نمی توانست چیزی بخورد که او را برای 42 ساعت کامل مرده نشان دهد، اگرچه سمی از یک ماهی پف کرده می‌توانست این کار را کند، اما این مدت مرگ موقتی را نمی‌توانست توجیه کند.

ژولیت در اثر مشهور شکسپیر، مرگ خود را با یک معجون جعل می‌کند که ظاهراً او را برای ساعت‌های می‌میراند. او از یک ماده شیمیایی به نام تترودوکسین استفاده کرد که در ماهی بادکنکی یافت می‌شود و می‌تواند باعث کنید شدید تنفس و ضربان قلب شود.

ژولیوس سزار در اثر شکسپیر  33 ضربه چاقو خورد. در صورتی که در واقع با ۲۳ ضربه چاقو کشته شد.

در زمان شکسپیر، زمانی که میانگین امید به زندگی در انگلستان 35 سال بود،  اعدام جنایتکاران در ملاء عام برگزار می‌شد و سرهای بریده مجرم‌ها بر روی سنبله‌های جنوب رودخانه تیمز به نمایش گذاشته می‌شد. مردم هم علاقه زیادی به این مراسم داشتند.

پس این انتظار عمومی به نمایشنامه‌های شکسپیر هم راه پیدا می‌کرد و برای سرگرم کردن خوانندگان، مرگ‌ها ترسناک می‌شدند، مثلا در تیتوس آندرونیکوس، دو مرد کشته شده پخته می‌شوند و این غذا به مادرشان خورانده می‌شود.

مرگ پدر هملت که توسط برادرش کلودیوس با ریختن سم در گوش کشته شد، یک مثال دیگر است.

نام این سم، «هبنون» یا «هبونا»بود و در واقع با آن مکانیسم نمی‌توانست باعث مرگ شود، زیرا موم گوش و غضروف مانع از ورود این ماده به بدن می‌شد.

در تراژدی آنتونی و کلئوپاترا، کلئوپاترا، ملکه مصر، عشق زندگی خود را از دست داده است و در شرف از دست دادن امپراتوری خود است، بنابراین ترتیبی می‌دهد که یک مار سمی یا “اسپ” را در یک سبد انجیر به او تحویل دهند. طول یک مار کبری مصری  به 1.5 متر می‌رسد که تحویل مخفی آن را در یک سبد انجیر بسیار سخت می کند. زهر مار با مهار مکانیسم تنفسی باعث مرگ می‌شود، اما این خفه‌شدن به زمان نیاز دارد، نه اینکه به فاصله کوتاهی بمیرد. به علاوه او دردناک‌ترین جای بدن را هم انتخاب کرده بود.

شکسپیر ممکن است از طریق تاجران ژاپنی در مورد تترودوکسین ماهی بادکنکی شنیده باشد، که فوگو – ماهی پف کرده – را می خوردند و اگر به درستی  قطعات سمی آماده نمی‌شد، در معرض خطر فلج و مرگ قرار می‌گرفتند. اما در نمایشنامه نشان داده می‌شود که سم ۴۲ ساعت وقفه تنفسی و علاپم مرگ کاذب می‌دهد و بعد آن بدون عوارض جانبی به زندگی برمی‌گردید.

اما در نهایت، یک مرگ دور از انتظار در اثر شکسپیر وجه علمی دارد: مرگ ناشی از یک قلب شکسته.

مامیلیوس، که کودکی در داستان زمستانی است  ظاهراً پس از اینکه پدرش به طرز ظالمانه‌ای مادرش را زندانی می‌کند، بر اثر قلبی شکسته می‌میرد. در پزشکی واقعا یک نوع کاردیومیوپاتی داریم که متعاقب حوادث استرس‌زای شدید می‌تواند رخ دهد و در مورادی منجر به مرگ شود. این نوع مشکل عضله قلب Takotsubo cardiomyopathy نام دارد.

همچنین لیدی کاپولت پس از شنیدن خبر تبعید پسرش رومئو به دلیل دل‌شکستگی جان خود را از دست می‌دهد، مرگ او هم با  «سندرم قلب شکسته» توجیه می‌شود.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

نمونه‌های جالبی از اختراعاتی که فراموش شدند، یا تکامل یافتند یا به کلی به صورت دیگری تغییر پیدا…

در طی دهه‌ها و قرن‌های انسان‌های اختراعات گوناگونی کرده‌اند. از برخی از آنها در ابتدای امر تصور می‌شد که استقبال خوبی شود، اما در نهایت فراموش شدند، برخی با تغییرات نه چندان بنیادین همچنان به همان صورت تولید می‌شوند، برخی با تغییرات جدی و…

سازه‌های و کارهای مهندسی کارا، زیبا و شگفت‌آور از سراسر دنیا

ساختن سازه مهندسی مسلما فقط به معنی ساختن چیزی کارا نیست. بلکه باید زیبایی سازه و تباین آن با محیط اطراف و ابعاد انسانی و فرهنگی آن در نظر گرفته شود. در ضمن امکان توسعه آن در آینده مد نظر قرار گیرد و همچنین چه بهتر که دوست‌دار محیط زیست…

Fotomat: یادآوری غرفه‌های پردازش عکس دهه 1980 آمریکا که با خودرو از کنار آنها می‌گذشتند و فیلم‌…

در دوران قبل از عکاسی دیجیتال و آپلود آسان عکس‌ها (در این دومی شک دارم که فعلا در ایران ساده باشد!)، یک راه حل جذاب و نوآورانه برای ظاهر کردن فیلم‌های آنالوگ وجود داشت:  Fotomat.در طول دهه 1980، این غرفه‌های پردازش عکس در سراسر آمریکا،…

چرا بعضی‌ها وقتی پا به سن می‌گذارند جذاب می‌شوند یا دست‌کم کمتر زشت به نظر می‌رسند؟ عکس‌های قدیمی…

خب، این هم بحثی است که نمی‌دانم شما تا حالا در موردش با کسی صحبت کرده‌اید یا خیر. برخی در جوانی واقعا چهره یا قامت غیرقابل تحملی دارند. مثلا زیاد زمخت هستند، بینی یا فک یا گوش‌های بزرگ دارند. تناسب چهره ندارند. کلا جزو زیباروها به حساب…

عجیب ولی واقعی: چشم‌های این زن در این عکس آبی نیست! + ویدئو

در یک خطای دیداری بسیار جالب که به تازگی دین جکسون در تیک تاک منتشر شده، چهره عادی زنی را می‌بینیم که برخلاف ظاهر امر، چشمان او آبی نیست و در واقع حاکستری است.دین جکسون در زمینه ایجاد خطاهای دیداری، یک حرفه‌ای محسوب می‌شود. ویدئوی او در…

عکس‌های پراکنده جالب که دقایقی شما را سرگرم خواهند کرد

این ساعت آفتابی زمان را به صورت دیجیتالی نشان می‌دهدکریم عبدالجبار و مربی جان وودن : هرگز فراموش نکنید که چه کسی به شما کمک کرده و باعث پیشرفت شما شده.فقط به دقت نگاه کنیدآتش نشانان آمریکایی در حال خاموش کردن آتش در…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.