به زودی در انگلیس کاربران از شر هشدار‌های پاپ آپ «کوکی» خلاص خواهند شد!

0

حتما شما هم هنگام باز کردن سایت‌ها بارها به پنجره‌های پاپ آپی برخورد کرده‌اید که به شما گوشزد می‌کنند سایت برخی از اطلاعات بازدید شما را به صورت کوکی ذخیره می‌کند و شما باید به زحمت و احتمالا در حالی که دشنامی زیر لب به باعث و بانی این پدیده می‌داده‌اید، با زدن اوکی، پنجره را ببندید تا بتوانید مطالب را بخوانید.

دولت بریتانیا با استناد به لایحه جدید اصلاح داده‌ها، قرار است بنر‌های کوکی پاپ آپ «آزاردهنده» را در وب سایت‌ها حذف کند.

این لایحه که توسط وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش (DCMS) داده شده، به این معنی است که بریتانیایی‌ها دیگر مجبور نیستند برای بستن هشدار‌های کوکی در سایت‌ها، کلیک اضافی کنند.

دولت بوریس جانسون می‌گوید که هدف از این لایحه اصلاح قوانین داده بریتانیا برای عصر دیجیتال و استفاده از مزایای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است.

به گفته دولت، قوانین جدید داده‌ها  بریتانیایی‌ها را از «قوانین دست و پا گیر اتحادیه اروپا» آزاد می‌کند. فعلا نمی‌شود زمان تصویب و اجرای دقیق این لایحه را تخمین زد.

پیشنهادات این لایحه جایگزین مصوبات مقررات عمومی حفاظت از داده‌های اتحادیه اروپا یا (GDPR) می‌شود که چهار سال پیش اجرایی شد.

لایحه جدید اصلاح داده‌های انگلیس، دسترسی آزاد به داده‌ها برای رشد اقتصاد و بهبود وضعیت کسب‌وکار‌ها و آسانی کار محققان ممکن می‌کند، اما استاندارد جهانی برای حفاظت از داده‌ها را هم حفظ خواهد کرد.

توجه داشته باشید که تنها بخشی از طرح‌های لایحه اصلاح داده‌ها، حذف هشدار‌های کوکی‌های پاپ‌آپ در وب‌سایت‌ها است.

با چنین سیستمی، شهروندان بریتانیایی‌ تمام مجوز‌های داده را در تنظیمات مرورگر وب خود فقط یک بار ذخیره می‌کنند و نیاز به تایید فعالیت کوکی‌ها در هر بازدید نخواهد بود. به طوری که می‌دانید در حال حاضر کاربر هر بار که وارد یک سایت جدید می‌شود، باز شدن پنجره پاپ آپ هشدار کوکی را تحمل کند و ذخیره شدن کوکی‌ها را تایید و رد کند که این امر یک تجربه کاربری آزاردهنده و تکراری برای کاربران وب شده است.

همچنین بر اساس پیشنهادات در لایحه جدید، جریمه تماس‌ها و پیامک‌های مزاحم از حداکثر فعلی ۵۰۰ هزار پوند به ۴ درصد گردش مالی خاطی یا ۱۷.۵ میلیون پوند افزایش می‌یابد.

این لایحه همچنین الزامات قانونی در مورد تحقیقات را ساده می‌کند تا دانشمندان «بی‌جهت از استفاده از داده‌ها برای نوآوری و دستیابی به پیشرفت‌های بزرگ منع نشوند.»

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.