استودیوی هیدئو کوجیما می‌گوید پس از انتشار پست‌های جعلی که او را قاتل شینزو آبه معرفی می‌کرد، قصد شکایت دارد

0

استودیوی بازی‌سازی هیدئو کوجیما پس از انتشار پست‌های جعلی در رسانه‌های اجتماعی و رسانه‌های خبری که کوجیما را به اشتباه قاتل شینزو آبه -نخست وزیر سابق ژاپن-  معرفی می‌کرد، ناچار به واکنش و پاسخ شده است.

کوجیما پروداکشنز در توییتی اعلام کرد که «به شدت انتشار اخبار جعلی و شایعاتی که اطلاعات نادرست را منتقل می‌کنند را محکوم می‌کند» و «در برخی موارد اقدامات قانونی را در نظر خواهد گرفت».

روز جمعه، مردی آبه را در حین سخنرانی‌اش در یک گردهمایی تبلیغاتی سیاسی به ضرب گلوله کشت. پلیس تیرانداز را در صحنه دستگیر کرد و بعدا مشخص شد که او تتسویا یاماگامی ۴۱ ساله است.

مدت کوتاهی پس از این حادثه، یک ترول اینترنتی در ۴chan تصویری  را منتشر کرد که چهره کوجیما را با چهره تیرانداز مرتبط می‌کند. کاربر دیگری با سه عکس اضافی از کوجیما که طراح Metal Gear و Death Stranding را با کلاه زمان شوروی نشان می‌دهد و همچنین در پشت سر او تصویری از چه گوارا -انقلابی آرژانتینی- نصب شده، جنجال آفرید.

ژرژ جوردیتو کمدین فرانسوی بعداً این تصاویر را به عنوان بخشی از یک پست طنزآمیز حذف شده در توییتر به اشتراک گذاشت و گفت که مقصر کیسوکه هوندا، ستاره فوتبال ژاپنی است.

با این حال، دیمین ریو، یک سیاستمدار راست افراطی فرانسوی که با جنبش ملی گرای این کشور مرتبط است، آن را جدی گرفت و تصاویری از کوجیما را با متن ترجمه شده در توییتر منتشر کرد:”چپ افراطی آدم می‌کشد.؛

همین تصاویر سپس توسط خبرگزاری‌های یونان و ایران به اشتباه منتشر شد.

کانال خبری یونانتصاویر هیدئو کوجیما با پوشش «اوشانکای» شوروی، تی شرت جوکر و‌ عکس چه گوارا، در پشت سر او به عنهوان قاتل شینزو آبه معرفی کرد.

دیمین ریو البته توییت خود را حذف کرده و از کوجیما عذرخواهی کرده است و خاطرنشان کرده که ساده‌لوح بوده است.

خبرگزاری‌های ایران نیز اشتباه خود را تصحیح کرده‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.