آیا می‌توانید تجسم کنید که هر یک از ماها در طول عمرمان چقدر سوخت فسیلی مصرف می‌کنیم؟

0

ما به اشکال متنوعی سوخت فسیلی مصرف می‌کنیم: از سوزاندن گاز طبیعی در اجاق گازها تا گرم کردن خانه‌هایمان گرفته تا بنزین خودروها و مواد مبتنی بر نفت که در محصولات روزمره مانند دارو‌ها و پلاستیک‌ها یافت می‌شود، همه ما سوخت‌های فسیلی را به شکلی مصرف می‌کنیم.

در سال ۲۰۲۱، جهان نزدیک به ۴۹۰ اگزا ژول سوخت فسیلی مصرف کرد که رقم بسیار بزرگی است. (اگزا یکی از پیشوندهای SI است که برابر است با ‎ ۱۰ به توان ۱۸ است. این عدد کوینتیلیون نامیده می‌شود و علامت اختصاری آن در سیستم متریک E است)

اما برای اینکه مصرف سوخت فسیلی را به‌صورت فردی‌تر در نظر بگیرید، از داده‌های انجمن ملی معدن و ورلدومتر، برای برآورد مصرف سوخت فسیلی توسط یک فرد در طول عمر ۸۰ ساله‌اش استفاده شد.

مصرف روزانه سوخت فسیلی ما ممکن است اندک به نظر برسد، با این حال، تنها در یک سال یک شهروند  آمریکایی به طور متوسط ​​بیش از ۲۳ بشکه فرآورده‌های نفتی مانند بنزین، پروپان یا سوخت جت مصرف می‌کند.

میانگین مصرف سالانه فرآورده‌های نفتی یک فرد تقریبا مکعبی خواهد بود که هر ضلع آن ۱.۵ متر است. اما وقتی انتخاب‌های مختلف حمل‌ونقل و سبک زندگی را در نظر می‌گیرید، از حمل‌ونقل عمومی گرفته تا جت‌های شخصی، مکعب مصرف سالانه فرآورده‌های نفتی برای برخی افراد ممکن است به راحتی از قد آن‌ها پیشی بگیرد.

چگالی زغال سنگ  حدود ۸۳۳ کیلوگرم بر متر مکعب  چگالی متوسط فرآورده‌های نفتی ۸۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب هستند. با استفاده از این اطلاعات و برآورد، تصاویر جالب این پست برای نمایش میزان سوخت فسیلی مصرفی هر یک از ماه در طول عمرمان ایجاد شد.

عکس بالا میزان مصرف انرژی در تمام طول عمر و عکس پایین میزان مصرف انرژی سالانه را تجسم کرده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.