سونی از نسخه جدید دستگاه کولر پوشیدنی خود رونمایی کرد تا شما را ساعت‌ها خنک نگه دارد: Reon Pocket 3

0

اگر تا به حال در یک روز طولانی و گرم تابستانی کلافه شده باشید و آرزو کرده باشید که بتوانید به نحوی یک کولر همراه داشته باشید، باید بگویم که سونی دقیقا به همین نیاز شما فکر کرده و نسخه جدید دستگاه جادویی را ساخته است.

Reon Pocket یک واحد تهویه مطبوع کوچک است که به اندازه کافی و سبک انعطاف‌پذیر است تا بتوان آن را زیر یقه پیراهن، در زیر پیراهن آویزان کرد. از همینجا این کولر همراه، هوای خنک را به شما می‌رساند.

شما می‌توانید با استفاده از یک اپلیکیشن موبایل دما و قدرت خنک‌کننده را تنظیم کنید یا دستگاه را در حالت خودکار بگذارید تا به‌ صورت بهینه با توجه به رفتار و محیط کاربر و اطلاعات حسگر‌های حرکت کارش را بکند.

جدیدترین نسخه، Reon Pocket 3، امسال وارد بازار شده و دارای راندمان خنک‌کننده‌ای است که ۵۰ درصد بهتر از مدل قبلی است.

در مورد اینکه این ساعت چند ساعت می‌تواند با یک بار شارژ دوام بیاورد نگران نباشید! این دستگاه شما را برای ساعت‌ها گردش روزانه و ورزش‌های سبک مانند پیاده روی، گلف یا حتی دوچرخه سواری معمولی خنک نگه می‌دارد.البته می‌توان تصور کرد که دستگاه متناسب با شرایط آب و هوای ژاپن طراحی شده باشد. اما هوای گرم و شرجی در ژاپن هم معمول است.

باتری داخلی دستگاه (که در مدت حدود ۱۰۰ دقیقه از طریق USB-C به طور کامل شارژ می‌شود)، بسته به قدرت خنک‌کنندگی، از ۸ تا ۶۱ ساعت در حالت خنک‌کننده و در حالت گرمایش از ۲۷ تا ۵۴ ساعت دوام می‌آورد (بله، این دستگاه قدرت گرم‌کنندگی در زمستان و ماه‌های سرد را هم دارد!)

ایده اولیه Reon Pocket از کنجی ایتو بود که اکنون مدیر کل دفتر تجاری REON است. ایتو پس از یک سفر کاری به شانگهای، نمونه اولیه یک دستگاه گرمایشی و سرمایشی پوشیدنی را طراحی کرد. زمانی که آنجا بود، از گرمای هوا در شهر شوکه شد، اما همچنین از سرمای شدیدی که از تهویه مطبوع اتاق هتلش خارج می‌شد، ناراحت بود.

او توضیح می‌دهد: “این پروژه با چشم انداز کمک به صرفه‌جویی در انرژی از طریق کاهش وابستگی به تهویه مطبوع در داخل خانه و نیز امکان خنک کردن در فضای باز، طراحی شده است.”

پس از یک کمپین سرمایه‌گذاری جمعی فوق‌العاده موفق در جولای ۲۰۱۹ ، پروژه ساخت این دستگاه شروع شد. حدود ۶۶ میلیون ین (۴۸۵۰۰۰ دلار) در یک هفته جمع‌آوری شده بود.

سپس سونی توانست در سال بعد Reon Pocket را برای خرده فروشی در دسترس قرار دهد و به سرعت  در ژاپن به یک محصول محبوب تبدیل شد. این ممکن است تا حدی به دلیل باشد که این دستگاه خیلی گران نیستند.قیمت آن ۱۴۸۵۰ ین (۱۰۹ دلار) است و به علاوه در موج گرما هر کسی حاضر است بیشتر از این هم از جیب بیرون بیاورد!

این واحد که در اصل با در نظر گرفتن  شرایط کارکنان اداری ساخته شده، به گونه‌ای طراحی شده است که نامحسوس باشد و اگر زیر پیراهن یقه‌دار پوشیده شود، کاملاً پنهان می‌شود. در واقع، سونی با چندین برند همکاری کرده تا مجموعه‌ای از پیراهن‌های تجاری و پیراهن‌های گلف را تولید کند که دارای جیب‌هایی با اندازه مناسب برای نگهداری Reon و به حداکثر رساندن جریان هوای خنک‌کننده آن باشند.

قرار است نسخه‌های بعدی محصولباز هم از نظر مصرف انرژی بهینه‌تر باشند.  با ترکیب فناوری که از داده‌های بیولوژیکی (مثلا اطلاعات ساعت‌های هوشمند) برای تنظیم دقیق عملکرد دستگاه استفاده می‌کند، ایتو امیدوار است با کاهش مصرف انرژی تهیوه‌های مطبوع در ساختمان‌ها، حتی به کاهش مصرف انرژی در سطح کشور و دنیا کمک کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.