به‌زودی کولرگازی شخصی سونی روی تی‌شرت شما نصب می‌شود تا سر و گردنتان همیشه خنک باشند

0

گرما در نیم کره شمالی زمین به اوج خودش رسیده است. دستگاه‌های کولرگازی و ایر کاندیشن متنوعی برای خنک کردن محیط‌های خانه و کار عرضه شده است ولی برای کاهش دمای بدن و خنک کردن پوست صورت چه راه‌کاری در دسترس است؟

در سال‌های اخیر، شاهد لباس‌ها و پوشیدنی‌هایی بودیم که قابلیت تهویه هوا داشته و می‌توانند دمای بدن را خنک‌تر کنند اما این پوشیدنی‌ها هنوز نتوانسته‌اند مشکل گرمای واقعی تابستان و حرارت بدن را رفع کنند.

اما شاید بشود به آینده امیدوارتر بود. سونی یک نوع کولرگازی و ایر کاندیشن شخصی به نام Reon Pocket عرضه کرده است که می‌تواند روی لباس شما نصب شود و در هوای گرم تابستان یا حتی سرمای زمستان همراه شما باشد.

این کولر گازی کوچک‌تر از یک اسمارت‌فون است و در یک کاور جیبی طراحی شده تا روی تی‌شرت شما نصب شود و عرق بدن‌تان را خشک کند. این کولرگازی به یک اسمارت‌فون متصل شده تا دمای آن توسط کاربر کنترل شود.

باتری این دستگاه ۹۰ دقیقه‌ای شارژ می‌شود ولی یک روز کامل روی بدن شما کار می‌کند. دستگاه Reon Pocket می‌تواند دمای ۱۳ درجه روی سر و گردن شما ایجاد کند تا حس خنکی لدت‌بخشی داشته باشید. البته، کاربران می‌توانند دمای کولر را بیشتر یا کمتر کنند.

قیمت ۱۳۰ دلاری و عرضه در المپیک توکیو

Reon Pocket آخرین محصولی است که شرکت First Flight عرضه کرده است. First Flight یک شرکت سرمایه‌گذاری و کراد فایندینگ از سوی سونی است که در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شده است.

قرار است شرکت First Flight این دستگاه کوچک کولرگازی را به برخی مشتریان و سازندگان لباس‌ها بفروشد تا با همکاری یکدیگر، پوشیدنی‌هایی خنک‌کننده روانه بازار کنند.

قیمت این کولرگازی ۹۵ تا ۱۴۱ پوند برآورد شده است. کولرگازی Reon Pocket برای تولید و عرضه نیاز به سرمایه‌ای حدود ۲۷۵ هزار دلار داشته که اخیرا جمع‌آوری و تامین شده است.

سونی در تلاش است کولر گازی Reon Pocket را در سال ۲۰۲۰ و برای بازی‌های المپیک توکیوی ژاپن عرضه کند تا ورزشکاران و بازدیدکنندگان این بازی‌ها در گرمای تابستان اذیت نشوند و اگرچه نمی‌توانند صورت خود را از اشعه‌های خورشید بپوشانند ولی دمای بدن‌شان کنترل شده باشد.

منبع: + و +

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.