نگاهی دقیق‌تر به کپسولی که گردشگری و عکاسی فضایی را برای بخشی از مردم به واقعیت تبدیل می‌کند

0

اسپیس پرسپکتیو، شرکتی که می‌خواهد از طریق یک بالن غول‌پیکر، گردشگری و عکاسی در استراتوسفر زمین را برای مردم ممکن کند. این شرکت در مرحله طراحی کپسولی است که با بالن به مرز فضا خواهد رفت و بیشتر شبیه یک سالن مجلل است.

این کپسول، سفر فضایی ایمن‌تر، راحت‌تر و «حتی هیجان‌انگیزتر» را می‌خواهد نوید بدهد. کپسول جدید به نام نپتون اکنون در تأسیسات این شرکت در نزدیکی مرکز عملیات آن در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا در حال تولید است.

هنگامی که اسپیس پرسپکتیو در ماه‌ آوریل تلاش‌های خود برای ساخت بالون فضایی را اعلام کرد، گفت که گردشگران را در یک صعود آهسته و دو ساعته با یک کپسول با فشار و دمای مناسب، به استراتوسفر می‌فرستد.

در آن زمان، این شرکت تنها چند رندر از طراحی کپسول ارائه کرد، اما امروز جزئیات بیشتری از این کپسول منتشر شده است.

این کپسول «طراحی کروی پیشگام» دارد، فضای داخلی آن وسیع و راحت است.

فرود آن بر زمین بعد از ۲ ساعت سفر، بسیار نرم و راحت خواهد بود و در اقیانوس فرود خواهد آمد، در این مرحله یک کشتی مسافران، کپسول و بالون فضایی را سوار و بازیابی می‌کند.

چینش پنجره‌های ۳۶۰ درجه آن فرصت‌های عالی برای عکاسی فراهم می‌کند، پوشش بازتابنده‌ای برای محدود کردن ورود نور خورشید وخنک نگه داشتن داخل آن هر پیشبینی شده است. کپسول همچنین دارای یک سیستم کنترل حرارتی  است. حتی صندلی‌ها و  سرویس بهداشتی آن هم با دقت طراحی شده‌اند.

اسپیس پرسپکتیو می‌گوید که به طور فعال تولید کپسول‌ها را آغاز کرده است. تا کنون ۹۰۰ بلیط با قیمت نه‌چندان ارزان  ۱۲۵ هزار دلاری را هم فروخته است.

انتظار می‌رود پرواز‌های تجاری در اواخر سال ۲۰۲۴ آغاز می‌شود. این شرکت در حال رزرو مسافر برای سال ۲۰۲۵ و بعد از آن را آغاز کرده است!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.