جنگنده نمایشی نسل ششم Tempest تا سال ۲۰۲۷ پرواز می‌کند

0

نسل ششم هواپیما‌های جنگنده رادارگریز مافوق صوت در راه است. وزارت دفاع بریتانیا تأیید کرده است که برنامه جنگنده Tempest بریتانیا دنبال می‌شود و نسخه اولیه این جنگنده سال ۲۰۲۷ پرواز خواهد کرد.

تیم Tempest به رهبری وزارت دفاع، BAE Systems، Leonardo UK، رولز رویس و MBDA UK، وظیفه توسعه جنگنده Tempest دو موتوره و با بال دلتا را دارد که قرار است در سال ۲۰۳۵ وارد خدمت شود.

هواپیما‌های جنگنده نسل ششم  از هوش مصنوعی،یادگیری ماشینی و سیستم‌های مستقل استفاده می‌کنند تا بتوانند به عنوان مرکز فرماندهی و کنترل پرواز عمل کنند. علاوه بر این، Tempest سیستم الکتریکی توانمند برای کنترل موشک‌های مافوق صوت و سلاح‌های لیزری آینده و سیستم‌های کنترل پهپاد‌ها را خواهد داشت.

همه این‌ها مستلزم توسعه بسیاری از فناوری‌های جدید است، بنابراین تولید یک هواپیمای نمایشی گامی حیاتی در ساخت Tempest است. این امر از آنجا مهم‌تر است که  Tempest نه تنها به عنوان یک جزء کلیدی در دفاع هوایی بریتانیا در نظر گرفته شده ، بلکه به عنوان راهی برای حفظ مهارت‌های فنی و صنعتی داخلی، تقویت صادرات، و ارائه استقلال بریتانیا در تصمیم‌گیری‌های دفاعی و در عین حال ایجاد همکاری با کشور‌های ژاپن و ایتالیا هم به حساب می‌آید.

پس عملا ساخت این جنگنده نسل ششمی باعث ورود صد‌ها شرکت خواهد بود. این هواپیما در پرستون در لنکشایر انگلستان، توسعه خواهد یافت.

بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا، گفت: «خوشحالم که بریتانیا، در کنار ایتالیا و ژاپن، روی ماموریت‌های هوایی رزمی مشابهی کار می‌کنند. کار مشترک ما با ژاپن و ایتالیا در زمینه فناوری پیشرفته مانند این جنگنده، نشان‌دهنده مزایای اتحاد‌های ما در سراسر جهان است. طراحی و توسعه این هواپیمای  نقطه عطف مهمی است که موفقیت و استعداد مهندسان، برنامه نویسان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار ما را نشان می‌دهد. این برنامه برای جذب بسیاری از ذهن‌ها و استعداد‌های بزرگ دیگر از سراسر بریتانیا ادامه خواهد داشت.»

منبع: BAE Systems

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.