کل سریال بهتره با ساول تماس بگیری، ابتدا به صورت یک شوخی احمقانه بین سازندگان سریال بریکینگ بد شروع شده بود و قرار نبود تبدیل به چیزی شود

0

دیشب بالاخره توانستیم قسمت نهایی Better Call Saul را ببینیم. طبق نظرسنجی که در اینستاگرام «یک پزشک» انجام دادم، ۶۰ درصد کاربرها از داستان قسمت نهایی راضی بودند و ۴۰ درصد نه. هر دسته هم دلیل خاص خود را داشتند.

به گفته پیتر گولد یکی از خالقان، Better Call Saul به عنوان یک شوخی دم دستی و بی‌ارزش در اتاق نویسندگان بریکینگ بد شروع شد. به این صورت که اگر کسی ایده‌ای را مطرح می‌کرد که «بیش از حد احمقانه» تلقی می‌شد، به شوخی ادعا می‌کرد: «ما این کار را در اسپین‌آف ساول گودمن انجام خواهیم داد».

حتی زمانی که دیگر واقعا قرار اولیه برای ساخت سریال ساول گودمن گذاشته شده بود، ۱۰۰% جدی گرفته نشده بود. «در اصل برنامه این بود که یک کمدی نیم ساعته به سبک انیمیشن کمدی دکتر کاتز، درمانگر حرفه‌ای بسازیم – که اتفاقاً زمانی خود ساول، با بازی باب اودنکرک آن را بازی می‌کرد.»

ایده این بود که هر هفته،  یک استندآپ کمدین که نیاز به مشاوره حقوقی دارد، با ساول ملاقات کند. اما  وینس گیلیگان، خالق Gould و Breaking Bad تصمیم گرفت که دنیای مفصل‌تر و جدی‌تری بسازد.

سریالی که خطهای نخستین داستانش چیزی به سادگی تهیه نکردن بلیط پارکینگ بود، بعدا تبدیل چیزی به عمق داستانی بهتره با ساول تماس بگیری شد.

ساول هم مثل هایزنبرگ رفته رفته تکامل پیدا کرد، او هم نبوغ خاص خود را داشت و هم نمی‌توانست از روی تیره شخصیت خود و نیز بازیگوشی کودکانه خود دست بردارد. اما حتی در تیره‌ترین وضعیت، معصومیت خود را حفظ کرد و نمی‌توانست از حدی فراتر برود.

جیمی به این صورت به ساول، تبدیل شد و … فعلا به سبب پرهیز از اسپویل از نوشتن چیزهای دیگر خودداری می‌کنم.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.