چراع مطالعه‌ پینو به صورت خودکار چهره کاربران یا کتاب‌های زیردستشان را دنبال می‌کند تا نور بهتری داشته باشند

0

وقتی از چراغ مطالعه استفاده می‌کنید به کرات پیش می‌آید که برای اینکه بهترین نور را را روی کتاب یا جیزوه مورد مطالعه داشته باشید، نیاز پیدا می‌شود که مکان چراغ رومیزی یا زاویه تابش نور آن را تغییر بدهید. شاید این مسئله جادی نباشد.

اما به تازگی چراغ مطالعه  Pino با در نظر گرفتن این مشکل طراحی شده و می‌تواند به صورت خودکار به دنبال چهره‌ها، کتاب‌ها یا آیتم‌های یک رنگ خاص بگردد.

در حال حاضر این چراغ مطالع هپینو  در کمپین Kickstarter توسط شرکت هنگ‌کنگی Werobot تولید می‌شود. به گفته شرکت این چراغ مطالعه چیزی شبیه رباتی است که البته هر وقت نیاز باشد، می‌جنبد.

با استفاده از یک برنامه یا یک پد حساس به لمس در پشت لامپ LED مجهز به دوربین، کاربران می‌توانند آن را طوری تنظیم کنند که با صورت، کتاب باز یا رنگی که انتخاب می‌کنند تا ۱۶۰ درجه همراهی داشته باشد. از پد و برنامه همچنین می‌توان برای تنظیم روشنایی و تنظیم لامپ روی یکی از سه دمای رنگ: گرم، طبیعی یا سرد استفاده کرد.

یکی از کاربردی‌ترین برنامه‌های پیشنهادی Pino، روشن نگه داشتن چهره کاربر هنگام حرکت به جلو و عقب هنگام برقراری تماس ویدیویی یا ضبط ویدیو است. نگهدارنده تلفن همراه همراه در این زمینه کمک می‌کند، زیرا روی گردن لامپ می‌چسبد تا لامپ و تلفن همیشه در یک جهت قرار بگیرند.

حامیان این پروژه می‌توانند نسخه‌ای از Pino را انتخاب کنند که دارای  شارژ بی‌سیم است که در پایه آن تعبیه شده تا گوشی‌های هوشمند سازگار را پشتیبانی کند. هر دو نسخه در رنگ‌های سفید، سبز، خاکستری، صورتی، زرد و مشکی ارائه می‌شوند.

اگر این لامپ به مرحله تولید انبوه برسد مدل پایه آن ۹۹ دلار ارزش خواهد داشت و مدل با شارژر بیسیم آن ۱۱۹ دلار. البته هزینه خرده‌فروشی آن مقداری بالاتری است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.