ال‌جی رکورد فاصله را برای انتقال دیتای ۶G سه برابر کرد

0

در شرایطی که ۵G برای حیلی‌ها پدیده نویی است و باز در احوالاتی که برخی شهروندان اینترنت اسمی ۴G دارند اما کیفیت اینترنت آنها در حد نسل‌ها پیشین اینترنت هم نیست! طبق معمول کشورهای خاور دور ۶G را هدف قرار گرفته‌اند و چند گام جلوتر از بقیه کشورها هستند.

مهندسان LG Electronics و موسسه Fraunhofer Heinrich Hertz (HHI)  رکورد فاصله را برای انتقال دیتا از طریق ۶G را سه برابر کرده‌اند و به نقطه عطف جدیدی برای پوشش عملی شهری رسیده‌اند.

در حالی که ۵G و فناوری های قبلی از فرکانس های زیر ۱۰۰ گیگاهرتز استفاده می کنند، ۶G فراتر از آن به طیف تراهرتز (THz) که در حال حاضر استفاده نشده است توسعه می‌یابد. که مزیت هایی مانند سرعت داده تا ۵۰ برابر سریعتر از ۵G و تأخیر فقط ۱۰ درصد نسبت به ۵G را به همراه دارد.

در مسیر گسترش این فناوری، محققان LG و HHI اکنون رکورد جدیدی را برای انتقال داده از طریق ۶G ثبت کرده‌اند. در فرکانس‌های بین ۱۵۵ تا ۱۷۵ گیگاهرتز، این گروه داده‌ها را بیش از ۳۲۰ متر در فضای باز ارسال کرد. این بیش از سه برابر بیشتر از رکورد قبلی است که همین گروه یک سال پیش ثبت کرده بود.

با توجه به اینکه یکی از معایب اصلی ۶G برد کوتاه است، این امر به ویژه چشمگیر است. برای مقابله با آن، تیم از تقویت‌کننده‌ها در هر انتها برای تقویت سیگنال استفاده کرد. تقویت کننده فرستنده به خروجی ۲۰ دسی بل-میلی وات (dBm) افزایش یافت که از ۱۵ دسی بل در آزمایش قبلی بیشتر بود. گیرنده همچنین دارای یک تقویت کننده جدید بود که نویز را کاهش می‌داد و امکان دریافت سیگنال واضح‌تر را فراهم می‌کرد.

دکتر کیم بیونگ هون، مدیر ارشد فناوری و معاون اجرایی ال‌جی گفت: «با این موفقیت آخر ما، یک قدم به تحقق سرعت ۶G یک ترابیت (TB) در ثانیه در مناطق شهری داخلی و خارجی نزدیک‌تر شده‌ایم.»

اگر به تازگی یک تلفن ۵G خریداری کرده‌اید، نگران نباشید. انتظار نمی رود که ۶G تا سال ۲۰۲۹ به صورت تجاری عرضه شود. هنوز کارهای فنی زیادی تا قبل از آن باید انجام شود و البته تا آن موقع در ایران مشخص نیست اینترنت به چه صورتی باشد!

منبع: ال جی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.