هزاران تصویر تولید شده توسط هوش مصنوعی در وب سایت‌های عکس استوک برای فروش فرار گرفته‌اند – رقابت با عکاسی عملا شروع شده است

0

تصاویر تولید شده با هوش مصنوعی (AI) به صورت انبوه در وب سایت‌های عکس سهام مانند Shutterstock، iStock و Adobe Stock به فروش می‌رسند.

دیگر زمان آن گذشته که ما این عکس‌ها را پراکنده در سایت‌های و شبکه‌های اجتماعی مختلف ببینیم و رفته رفته آنها به یک اقتصاد تبدیل می‌شوند و رقابت با عکاسی واقعا در حال شکل گرفتن است.

جستجو در Shutterstock با عبارت  بیش از ۱۸۰۰ AI-Generated نتیجه را به دست می‌دهد که همه آن‌ها توسط برنامه‌هایی مانند DALl-E، Midjourney و Stable Diffusion ایجاد نشده‌اند، اما با یک پیمایش کوتاه مشخص می‌کند که بسیاری از آن‌ها از چنین برنامه‌هایی استفاده کرده‌اند.

همین جستجو در iStock نزدیک ۱۶۰۰ نتیجه را با یک تصویر ایجاد می‌کند. عکس‌هایی مانند رویای یک «عکس قدیمی از هیولای دریاچه نس»!

آموزش فروش هنر هوش مصنوعی

ونسا، عکاس کاور کتاب، ویدئویی با عنوان چگونه شروع به فروش هنر هوش مصنوعی Midjourney در Shutterstock کنیم منتشر کرده.

او می‌گوید: «من متوجه شدم که Shutterstock هنر هوش مصنوعی را می‌پذیرد، همه با هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی موافق نیستند، که ممکن است با گذشت زمان تغییر کند.

در ابتدا، ونسا آثار هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی را به دلایل فنی توسط Shutterstock رد کرد.

او توضیح می‌دهد: «شما نمی‌توانید هنر هوش مصنوعی خود را به همین سادگی بردارید و آن را آپلود کنید، زیرا وضوح کافی ندارد.

در حال حاضر، برنامه‌هایی مانند DALL-E تنها تصاویری با حداکثر ۱۰۲۴ پیکسل تولید می‌کنند، به این معنی که کاربران باید از یک برنامه خارجی برای ارتقاء تصاویر خود استفاده کنند.

وضوح پایین تنها مشکلی نیست که ونسا با آن روبرو می‌شود.

مشکل دوم: تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی اغلب حاوی موارد عجیب و غریب بصری مانند ویژگی‌های صورت ضعیف هستند که به گفته او قبل از آپلود آن‌ها برای فروش در فتوشاپ اصلاح می‌شود.

به نظر می‌رسد Midjourney در سایت‌های سهام محبوب است

توجه: با نگاهی اجمالی به شرایط خدمات آن می‌توان گفت که به اعضای غیرمجاز Midjourney مجوز Creative Commons NonCommercial 4.0 Attribution International برای تصاویر اعطا می‌شود، به این معنی که کاربران مجاز به فروش تصاویری که ایجاد می‌کنند برای سود تجاری نیستند. نیستند.

با این حال، Midjourney می‌گوید که اعضای پولی «مالک تمام دارایی‌هایی هستند که با این سرویس ایجاد می‌کنید».

Shutterstock هیچ اشاره‌ای به هوش مصنوعی در شرایط استفاده خود نمی‌کند.Getty Images. اخیراً فرم انتشار مدل خود را «در رابطه با استفاده از آن برای آموزش الگوریتم‌های یادگیری ماشینی مورد استفاده برای ایجاد عکس با هوش مصنوعی» به‌روزرسانی کرده است.

تولید تصویر هوش مصنوعی در چند ماه گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده است، بنابراین جای تعجب نیست که شرکت‌ها و دولت‌ها هنوز قوانین محکمی برای مرز جدید خلق تصویر وضع نکرده‌اند.

ونسا می‌افزاید: «من فکر می‌کنم تغییراتی در قوانین و کپی رایت و استفاده از هنر تولید شده توسط هوش مصنوعی ایجاد خواهد شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.