اسکلت «خون آشامی» در لهستان برای جلوگیری از ظهور مجدد او، با داسی روی گردن دفن شده بود، پیدا شد

0

اسکلت مدفونی خون آشام زنی در لحستان با داسی در گلویش در Pień، لهستان پیدا شده است.

پیکر او در یک قبرستان قرن هفدهمی در لهستان پیدا شده بود. طبق باورهای آن زمان داس بر روی گردن او برای جلوگیری از زنده شدن او پس از مرگ گذاشته شده بود.

دیلی میل روز جمعه گزارش داده که پروفسور داریوس پولینسکی از دانشگاه نیکلاس کوپرنیک سرپرستی کاوش‌های باستان‌شناسی را برعهده داشت که منجر به کشف بقایایی شد که با کلاهی ابریشمی و با دندان جلویی بیرون‌زده پیدا شد.

پولینسکی به دیلی میل گفت: «داس را صاف نمی‌گذاشتند، بلکه به گونه‌ای روی گردن قرار می‌دادند که اگر فرد متوفی سعی می‌کرد بلند شود، سرش بریده می‌شد یا زخمی شود. »

در قرن یازدهم، شهروندان اروپای شرقی ترس از خون‌آشام‌ داشتند و شروع به برخورد با مردگان خود با تشریفات ضد خون‌آشام کردند، به گفته مجله اسمیتسونین، با این باور که «بعضی از افرادی که می‌میرند به عنوان هیولا‌های خون‌خوار راه خود از قبر بیرون می‌آیند.»

پولینسکی به نیویورک پست می‌گوید: «راه‌های دیگر برای محافظت در برابر بازگشت مردگان عبارتند از: بریدن سر یا پا‌ها، قرار دادن متوفی با صورت به پایین برای گاز گرفتن در زمین، سوزاندن آن‌ها و کوبیدن آن‌ها با سنگ».

سایر روش‌های متداول دفن ضد خون‌آشام شامل میله‌ای فلزی بود که به اسکلت کوبیده می‌شد. گاهی قفلی که دور پنجه اسکلت پیچیده می‌شد.

پولینسکی به دیلی میل گفت که انگشت شست پا که به پای چپ اسکلت متصل است، احتمالاً نمادی از «بستن یک صحنه و عدم امکان بازگشت» است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.