شرکت‌ها برای تبلیغات و سایت خود از پرتره‌های کارکنانی جعلی که هوش مصنوعی آنها را ایجاد کرده، استفاده می‌کنند

0

شرکت‌ها از عکس‌های جعلی کارکنان استفاده می‌کنند که توسط برنامه های هوش مصنوعی (AI) تولید شده است. این تصاویر در بخش “درباره ما” در وب سایت برخی شرکت‌ها منتشر می‌شود تا تصور نادرستی از داشتن نیروی کار زیاد ایجاد کند.

این  افشاگری‌های تکان دهنده نتیجه تحقیقات روزنامه‌نگاری به نام ایوان رتلیف برای Business Insider است که نشان می‌دهد شرکت‌ها از تولید کننده‌های تصویر هوش مصنوعی برای ایجاد کارکنانی استفاده می‌کنند تا به صورت آنلاین چشمگیرتر به نظر برسند.

برای مثال لوکاس، که یک شرکت آمادگی آزمون اتریشی به نام takeIELTS را اداره می‌کند، می‌گوید: «این پیام درستی را منتقل می‌کند که شرکت بزرگی داریم که با افراد حرفه‌ای کار می‌کند.»

رتلیف می‌گوید که متوجه چندین ناهنجاری در عکس “کارمندان” شده بود. مثلا یکی از افراد تولید شده توسط هوش مصنوعی تنها یک گوشواره داشت، در حالی که دیگری یک طرف صورتش را بهتر از طرف دیگر تراشیده بود.

البته ماه‌ها بعد  takeIELTS ، لوکاس تمام تصاویر جعلی را حذف کرد و نام شرکت را تغییر داد.

تولید تصویر هوش مصنوعی متکی به برنامه‌های شبکه عصبی است که توسط میلیون‌ها عکس واقعی، تغذیه می شونند. یکی از آنها DALL-E، است که کاربر می‌تواند از طریق پیام های متنی از آن درخواست تولید تصویر کند.

شرکت دیگری که رتلیف می‌گوید از عکس‌های جعلی استفاده می‌کند، Informa Systems است که محتوای آموزشی اجرای قانون را به اداره پلیس شهر آستین فروخته است.

تصویری که ظاهراً راجر تندول، مدیر ارشد بازاریابی Informa System است و به طور گسترده در سراسر اینترنت استفاده شده است، از جمله برای تصاویر تبلیغاتی یک وب سایت دوستیابی:

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.