۵ نشانه مهمی که افراد با هوش هیجانی بالا دارند

2

در طول دهه گذشته، مسئولان منابع انسانی در شرکت‌های سراسر جهان به این نتیجه رسیده‌اند که یکی از مهارت‌های حیاتی برای موفقیت در محیط کار، هوش هیجانی است.

به گفته کارشناسان، هوش هیجانی (EQ) به یک پیشبینی کننده مهم برای موفقیت شغلی تبدیل شده  و در بسیاری از موارد از توانایی فنی و حتی ضریب هوشی بالا پیشی گرفته است.

هوش هیجانی یک موضوع نسبتاً گسترده است و تعاریف و کاربردهای متعدد، دارد اما مدیران باید بتوانند رفتارهای کلیدی را که نشان‌دهنده EQ بالا است، تشخیص دهند.

۱. شفافیت

هنگام ارزیابی استخدامی‌های احتمالی، به دنبال افرادی باشید که با خود واقعی خود ظاهر می‌شوند. ممکن است در میان کارمندان و مدیران به طور یکسان تمایل به پنهان‌کاری، طفره رفتن، سنگ اندازی در کار دیگران، یا قرار دادن ماسک دروغ بر چهره، در شرایط سخت وجود داشته باشد.

اما در تیم‌هایی که پیشرفت می‌کنند، افرادی را خواهید یافت که در حال گفتگو و تعامل هستند و مجموعه‌ای از احساسات را در زمان‌های خوب و بد نشان می‌دهد. آنها با صداقت، بروز عاطف، باز بودن، بازخورد و آگاهی، ظاهر می شوند.

۲. انعطاف پذیری

تقریباً در هر شرکت و شغلی اولویت‌ها تغییر می کند. کسانی که مایل و توانا هستند در طی یک انتقال با جریان حرکت کنند، افرادی هستند که شما در یک تیم می‌خواهید. آنها انعطاف‌پذیری لازم برای مقابله با موقعیت‌های نامطمئن و غیرقابل پیش‌بینی را دارند که مشخصه‌ای از EQ واقعی است.

۳. تاب‌آوری

شما همچنین می‌خواهید در پیرامون خود، افرادی با ذهن پویا باشید. آنها با نه گفتن به هر کسی که در اهداف و برنامه‌هایشان و به‌ویژه ارزش‌ها و باورهایشان دخالت می‌کند، از موقعیت‌های بد پیشگیری می‌کنند. افراد تاب‌آور و مقاوم  در مورد چیزهایی که هیچ ربطی به آنها ندارد احساس گناه کنند. آن‌ها می‌دانند که مسئول اعمال و کارهای دیگران نیستند و هرگز خود را به خاطر کاری که شخص دیگری انجام داده سرزنش نمی‌کنند و در نتیجه بهره‌وری‌شان بالا می‌رود

۴. کنترل

هنگام تشکیل تیم، به دنبال افرادی باشید که احساسات خود را به خوبی مدیریت می‌کنند. این قدرت در هوش هیجانی تحت مدیریت خود (یا خودتنظیمی) قرار می‌گیرد و در اکثر تیم‌های با عملکرد بالا یافت می‌شود.

مدیر باید از خود بپرسد: آیا یک فرد می‌تواند احساسات و رفتار خود را برای ایجاد نتایج مثبت هدایت کند؟ افرادی که کنترل احساسات خود را حفظ می‌کنند، به ایجاد ارتباطات ایمن، منصفانه و قابل اعتماد کمک می کنند. آنها  بهره وری بالایی دارند.

۵. همدلی

مردم به سمت کسانی کشیده می‌شوند که همدلی خوبی دارند. تیمی که در آن افراد نسبت به یکدیگر همدلی نشان می‌دهند، از داشتن روابط شخصی قوی و همکاری سود می‌برند. اعضای تیم در مورد شرایط همکاران خود فکر می‌کنند، چالش‌ها و ناامیدی‌های آنها را درک می‌کنند و درک می‌کنند که احساسات همکارانشان به اندازه احساسات آنها واقعی و ارزشمند است.

منبع

 
2 نظرات
  1. فاطمه فردوسی می گوید

    سلام وعرض احترام.پنج گزینه که همه جنبه های مثبت یک فرد باهوش ذکر شده اصلا محض نیست مخصوصا انعطاف پذیری این تجربه ی من است چون دراین جمع هستم واتفاقا حتی هرکدام که باهوشتر بودندواختراع حتی دارند بسیار متبکر وحاضر به همکاری با دیگر اعضا نبودندوجالب اینجاست که از ما می میخواست برایش دعا کنیم حالا که باعث رنجش دل همه ی ما شده اند بورسیه بگیرندوبه خارج از کشور دارند من که خیلی با پیشرفت موافقم ولی درخارج هم برای امثال ما فرش قرمز پهن نکرده اند درسته تا می فهمند نخبه هستی سریع جذب می کنند ولی هیچ کجای دنیا وطن خودمان با ارامش وبه دوراز جنگ وناراحتی نمی باشد.البته این نطر شخصوتجربه ی من است واصلا قصدتوهین به کسی را ندارم فقط مشکل اینجاست که دربین نخبگان مطرح می باشد که انها را وادار به رفتن می کند این است که اینجا برای ثبت اختراع خیلی اذیت می شوند دوم اینکه درخارج تجانس رشته ای وجود نداردوراحت می توانند اگرپول کافی داشته باشند که البته دولت ان کشورها نخبه ها را تامین می نماید ای کاش این مشکلات برداشته میشدتا اینقدرپول از کشور خارج نشود و به نخبه ها اهمیت بیشتری بدهندانشاالله

  2. فاطمه فردوسی می گوید

    سلام وعرض ادب مجدد.خدمت ان مقام عالی می رسانم من هیچ کجا درمورد نداشتن انعطاف پذیری خیلی از نخبه ها نگفته ام ولی درموردتجانس واقعیت را گفتم چون این مشکل خیلی از افراد با استعداد می باشد که تحت شرایط بدی مجبور به رشته ای که ادامه تحصیل داده اند دخیل نبوده اند خب شما امربفرمایید اگر این قانون باسندومدارک ا فرادمشتاق به ادامه تحصیل برداشته شود برای کشورمان مثمرثمرترنخواهند بود خب اگر کسی دنبال این باشد که فقط به اوبگویند:دکتر…دکتر دررشته خودش بدون هیچ دردسی امتحان می دهند وقبول هم میشوند دیگر اینقدر سختی نمی کشیدند من خودم نه به دنبال وجه اجتماعی ونه دنبال بازار کاری میخواهم درس بخوانم ومی بینم کسانی که دکترا قبول می شوند پروفایل خود راباpHD مزین می نمایند که از نظر من قصدشان فقط این است که مدرک دکترایی هم بگیرند نه به فکر اینکه ایا برای جامعه وخودشون مفید خواهد بود؟مشکلی جهت جامعه انسانی می توانند بردارند ؟ایا می توانند راهی برای کشورما که یک کشور کم آب است ومردم واقعا ضجرمی کشند ارائه دهد ودنبال کارهای اداری ان برود؟ایا می تواند اثرات جنگ را از چهره خوزستان دزفول که من به خدا وقتی دیدم گریه ام گرفت پیگیری نماید تا مردم انجاهم نفسی بکشند فقط باید فکر خودمون باشیم؟اگر کسی ادعای نخبه بودن می نماید همین جا میتوانند چه کارهای بهینه ای انجام دهدکسی که فقط به فکر خودش هست وبا دوتا اختراع وچندتا مقاله نخبه نیست نخبه ی واقعی بی نام ونشان کشورش را با فکربهتر بازسازی می نماید نه فخرفروشی با چندتا برگه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.