بهترین فیلم های عامر خان به همراه خلاصه و معرفی آنها

0

فیلم قاتلان هندوستان
Thugs of Hindostan

«قاتلان هندوستان» فیلمی است که موسیقی متن آن برنده جایزه رکوردینگ آرتس هندوستان شده و جایزه بین المللی جکی چان را برای بهترین بازیگر فیلم اکشن دریافت کرده است. داستان آن درباره یک آدمکش محلی است که توسط کمپانی هند شرقی استخدام شده و به لشکری از راهزن های میهن پرست نفوذ می کند. این راهزن ها نقشه دارند که رژیم بریتانیایی را سرنگون کنند و استقلال میهن را پس بگیرند.

فیلم قاتلان هندوستان به کارگردانی ویجی کریشنا آچاریا در سال ۲۰۱۸ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این فیلم کاترینا کیف، عامر خان، آمیتاب باچان، فاطمه ثنا شیخ، لوید اوون و رونیت روی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم پی کی
PK

«پی کی»، فیلمی در ژانر کمدی-خانوادگی، درام و موزیکال، به کارگردانی «راجکومار هیرانی» و محصول سال ۲۰۱۴ سینمای هند است. این فیلم که از بهترین فیلم های هندی و پرفروش ترین آن در تاریخ سینمای بالیوود است، اکران عمومی موفقی داشت و مورد استقبال چشمگیر مخاطبین و منتقدان قرار گرفت و با حضور در جشنواره های داخلی و بین المللی معتبر، موفق شد نامزد دریافت ۳۵ جایزه در بخش های مختلف گردد که در این میان، ۲۰ جایزه همچون «بهترین فیلم»، «بهترین کارگردانی» و «بهترین بازیگر نقش اول مرد» را از آن خود کرده است. ستارگان سینمای هند از جمله «عامر خان»، «انوشکا شارما» و «سانجی دات» در این فیلم خوش درخشیده اند. داستان این شاهکار بیدادگر و معرفت بخش سینمای هند، درباره آدم فضایی است که به زمین می آید و تنها وسیله ارتباطی با سفینه فضایی خود را از دست می دهد. طبیعت معصوم و سوالات کودکانه اش، او را سمتی سوق می دهد تا تاثیر دین بر مردم را مورد ارزیابی قرار دهد.

فیلم پی کی به کارگردانی راجکومار هیرانی در سال ۲۰۱۴ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر کمدی و درام می‌باشد. در این فیلم عامر خان، آنوشکا شارما، سوشانت سینگ راجپوت و سای گوندوار به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم موج ۳
Dhoom 3

وقتی سهیر وقتی که کارمند سیرک ترفند های شعبده بازی و آروباتیک را آموزش می بیند تبدیل به یک دزد میشود که بانکی در شیکاگو را سرقت می کند. پلیس های هندی جی و علی برای دستگیری او عازم آمریکا می شوند …

فیلم موج ۳ به کارگردانی ویجی کریشنا آچاریا در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و جنایی می‌باشد. در این فیلم عامر خان، آبیشک باچان، کاترینا کیف، عدی چوپرا، جکی شروف و آندرو بیکنل به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ۳ احمق
۳ Idiots

«۳ احمق»، فیلمی در ژانر کمدی-خانوادگی و درام، به کارگردانی «راجکومار هیرانی» و محصول سال ۲۰۰۹ سینمای هند است. این فیلم، پس از اکران موفق و استقبال و تحسین چشمگیر مخاطبین و منتقدین، حضوری درخشان در فستیوالهای معتبر داخلی و بین المللی داشت و توانست افتخارات فراوانی کسب کند؛ موفق شد نامزد ۸۷ جایزه در بخش های مختلف شود که در این میان، ۶۴ جایزه همچون «بهترین فیلم»، «بهترین کارگردانی» و «بهترین بازیگر نقش اول مرد» را از آن خود کرده است. این فیلم که محبوب ترین کمدی بالیوودی در خارج از هند محسوب می شود، جزء ۱۰ فیلم پرفروش سینمای هند قرار دارد. همچنین موفق شده است در رده ۸۵ برترین فیلمهای تاریخ از نگاه سایت معتبر آی.ام.دی.بی قرار گیرد. بازیگرانی چون «عامر خان»، «رانگاناتان مدهوان» و «شارمان جوشی» در این فیلم خوش درخشیده اند. داستان این فیلم درباره دو دوستی است که در جستجوی دوست قدیمیشان هستند. آنها خاطرات تلخ و شیرین زمان دانشگاه و دوستشان را مرور می کنند؛ کسی که باعث شده بود آنها در مورد هر چیزی متفاوت فکر کنند؛ بطوری که دیگران آنها را احمق خطاب می کردند.

فیلم ۳ احمق به کارگردانی راجکومار هیرانی در سال ۲۰۰۹ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر کمدی و درام می‌باشد. در این فیلم عامر خان، مادهاوان، شارمن جاشی، کارینا کاپور، بومان ایرانی و مونا سینگ به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم گجینی
Ghajini

یک دختر دانشجو به مردی ثروتند اخطار می دهد که یک مرد منزوی خطرناک با مشکل حافظه کوتاه مدتی که دارد، در پی کشتن اوست…

فیلم گجینی به کارگردانی ای آر موروگادوس در سال ۲۰۰۸ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این فیلم عامر خان، آسین، جیا خان، پرادیپ راوات و تینو آناند به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم ستاره های روی زمین
Like Stars on Earth

فیلم هندی ستاره های روی زمین با اقبال بسیار زیاد در هند و سایر جهان رو به رو شد و توانست به معدود فیلم های هندی تبدیل شود که توانست به لیست ۲۵۰ فیلم برتر IMDB راه پیدا کند. ایشّان آواستی کودکی نه ساله است که یک سال در کلاس سوم مردود شده و علی رغم برادر بزرگترش در کلاس از همه ضعیف تر است و به همین خاطر بارها توسط پدر و همکلاسی هایش تحقیر می شود. عاقبت وی با کارهای اشتباه خود، باعث به تنگ آمدن پدرش می شود و او ایشان را به مدرسه شبانه روزی می فرستد. اما…

فیلم ستاره های روی زمین به کارگردانی عامر خان در سال ۲۰۰۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم دارشیل سافاری، عامر خان، تیسکا چوپرا، ویپین شارما و تنای چدا به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم فنا
Fanaa

دختری کور به همراه گروهی که قرار است اجرایی حرفه ای انجام دهند راهی سفری با اتوبوس می شوند، دختر عاشق راهنمای سفر می شود که مردی زنباره است و…

فیلم فنا به کارگردانی کونال کوهلی در سال ۲۰۰۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این فیلم عامر خان، کاجول، ریشی کاپور، تابو، کایرن کر، لارا دوتا و شاینی آهوجا به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم باج
Lagaan

داستان فیلم باج در دوران حکومت بریتانیا بر هند می گذرد و زندگی مردم یک روستا را نشان می دهد که به خراج سنگینی که حکومت بر آن ها بسته معترض هستند و حاضر می شوند تا بر روی سرنوشت خود در یک مسابقه کریکت با حاکمان انگلیسیشان شرط بندی کنند.

فیلم باج به کارگردانی آشوتوش گواریکر در سال ۲۰۰۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و موزیکال می‌باشد. در این فیلم عامر خان، گریسی سینگ، راشل شلی، پل بلکتورن، سهسینی مولای و راگوویر یاداو به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم نفرت
mela

روپا (Roopa)، یک دختر زیبای روستایی که روستاییان چانداپور Chandanpur خیلی به او علاقه دارند. امسال در جشن ملا (Mela)، که هر سال چانداپور آن را برگزار می کند، قرار است وزیر برای افتتاحیه شرکت کند که …

فیلم نفرت به کارگردانی دارمش دارشن در سال ۲۰۰۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این فیلم عامر خان، تووینکل خانا، فیصل خان، جانی اهرم، ناونیت نیشان و تیکو تالسانیا به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم سر فروش
Sarfarosh

یک دانشجوی جوان رشته پزشکی پس از کشته شدن برادرش و جراحت شدید پدرش توسط تروریست ها، تحصیلاتش را برای پیوستن به نیروی پلیس هند، برای از بین بردن تروریست ها رها می کند…

فیلم سر فروش به کارگردانی جان متیو متان در سال ۱۹۹۹ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این فیلم عامر خان، نصیرالدین شاه، سونالی بندر، موکش ریشی و آکاش خورانا به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم غلام
Ghulam

غلام (Ghulam) به معنی برده است. سیدهارت (Sidharth) که نقش آن را امیر خان بازی می کند، بوکسوری جوان است که ترجیح میدهد به جای کار کردن با دوستانش اوقاتش را سپری کند. برادر بزرگ او جایی (Jai) با خلافکارانی کار می کند که محله زیر دستشان است و …..

فیلم غلام به کارگردانی ویکرام بات در سال ۱۹۹۸ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و جنایی می‌باشد. در این فیلم عامر خان، رانی موکرجی، راجیت کاپور، میتا وشیشت و شارات ساکسنا به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم عشق
Ishq

در فیلم عشق ، هربنس رای و رانجیت رای دو تاجر ثروتمند هستند و از فقر و مردم فقیر بیزار هستند.بر حسب اتفاق پسر و دختر آن دو عاشق یک پسر مکانیک و دختری فقیر می شوند…

فیلم عشق به کارگردانی ایندرا کومار در سال ۱۹۹۷ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و کمدی می‌باشد. در این فیلم عامر خان، اجی دیوگن، جوهی چاولا، کاجول و دالیپ تاهیل به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم راجا هندوستانی
Raja Hindustani

«راجا هندوستانی»، فیلمی در ژانر عاشقانه-اکشن، موزیکال و کمدی، به کارگردانی «دارمش دارشان» و محصول سال ۱۹۹۶ سینمای هند است. این فیلم با حضور در جشنواره های داخلی و بین المللی متعدد، موفق شد نامزد دریافت ۱۶ جایزه در بخش های مختلفی شود که در این بین، ۱۲ جایزه همچون «بهترین فیلم» و بهترین بازیگر نقش اول مرد و زن را از آن خود کرده است. بازیگرانی چون «عامر خان»، «کاریسما کاپور» و «فریدا جلال» در این فیلم خوش درخشیده اند. داستان این فیلم درباره راننده تاکسی به نام «راجا»ست که به دختر ثروتمندی به نام «آرتی» علاقمند شده و بر خلاف میل خانواده آرتی با هم ازدواج می کنند. اما والدین ناراضیش در تلاشند تا بین آن ها اختلاف ایجاد کنند!

فیلم راجا هندوستانی به کارگردانی دارمش دارشن در سال ۱۹۹۶ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و کمدی می‌باشد. در این فیلم عامر خان، کاریسما کاپور، سورش اوبروی، ناونیت نیشان و کونال خمو به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم بازی
Baazi

وقتی کوماندو آمار دامجی (Amar Damjee) شجاعانه جان وزیر ویشواسراو (Vishwasrao) را به تنهایی از دست جنایتکارانی که به او حمله کرده بودند و قصد کشتنش را داشتند نجات می دهد، وزیر تصمیم می گیرد تا ماموریت دستگیری کسانی که پشت اختلاص بزرگ بودند را به او بدهد

فیلم بازی به کارگردانی آشوتوش گواریکر در سال ۱۹۹۵ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم عامر خان، مامتا کلکارنی، پارش راوال، آوتار گیل، مشتاق خان و آپارجیتا به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم پرستار اجباری
Hum Hain Rahi Pyar Ke

وجن تی که دختر یک هنرمند است مخالف میل پدرش که قصد داشته او را به عقد یک خواننده درآورد فرار می کند. وجن تی پس از فرار با چند بچه که آن ها هم دور از چشم دایی مجردشان به شهربازی آمده اند آشنا شده و همراه آن ها به خانه شان می رود. بعد از آن که دایی بچه ها از حضور وجن تی در خانه اطلاع پیدا می کند…

فیلم پرستار اجباری به کارگردانی ماهش بات در سال ۱۹۹۳ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر کمدی و درام می‌باشد. در این فیلم عامر خان، جوهی چاولا، شاروخ بهروچا، کونال خمو، تیکو تالسانیا و مشتاق خان به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم جنگ برای ثروت
Daulat Ki Jung

فرزندان “بوشان” و “آگاروال” به نام های “راجش” و “آشا” عاشق دیگر میشوند و زمانی که والدینشان میفهمند …

فیلم جنگ برای ثروت به کارگردانی اس ی کادر در سال ۱۹۹۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این فیلم عامر خان، جوهی چاولا، شفیع اینامدار، تیکو تالسانیا و پارش راوال به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم دلی که دست بردار نیست
Dil Hai Ke Manta Nahin

یک دختر ثروتمند پس از اینکه با یک روزنامه نگار فقیر آشنا میشود، عاشق او میشود و قصد دارد با او ازدواج کند اما خانواده اش مخالف این ازدواج هستند و برای او مشکلاتی را ایجاد میکنند…

فیلم دلی که دست بردار نیست به کارگردانی ماهش بات در سال ۱۹۹۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر ماجراجویی و کمدی می‌باشد. در این فیلم عامر خان، پوجا بات، انوپم کهیر، تیکو تالسانیا و راکش بیدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم داستان عشق
Afsana Pyar Ka

فیلم داستان عشق ، در مورد خانواده دو فرد است، پدر نیکیتا فردی محترم است، در این میان وقتی پسر و دختر این دو خانواده یکدیگر را می بینند بدون آنکه از آشنایی پدرانشان خبر داشته باشند عاشق یکدیگر شده و …

فیلم داستان عشق به کارگردانی ام آر شاه جهان در سال ۱۹۹۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر درام و عاشقانه می‌باشد. در این فیلم عامر خان، نیلم کوثری، دیپاک تیجوری و راکش بیدی به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم اسرار
deewana mujh sa nahin

فیلم اسرار (من دیوانه نیستم) محصول سال ۱۹۹۰ و به کارگردانی یه ناگشوار رائو است. در این فیلم بازیگرانی همچون عامر خان، مادهوری دیکشیت، جایندرا، دون ورما ایفای نقش کرده اند. آنیتا (مادوری دیکسیت) یک مدل است و آجی شارما یک عکاس است ، هر دو برای یک آژانس کار می کنند. آجی عاشق آنیتا شده است و فکر می کند که او نیز عاشق اوست.اما آنیتا فقط او را مانند یک دوست می بیند. او با ویکرام (Jainendra) نامزد می کند و ازدواج آن ها نزدیک است.آجی همچنان معتقد است که آنیتا او را دوست دارد ، و او همچنین شروع به آماده سازی برای ازدواج خود با آنیتا می کند.اکنون آنیتا باید قبل از اینکه اتفاق بدی بیافتد، برای جلوگیری از وسواس آجی اقدامات لازم را انجام دهد.

فیلم اسرار به کارگردانی یه ناگشوار رائو در سال ۱۹۹۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر خانوادگی و عاشقانه می‌باشد. در این فیلم عامر خان، مادهوری دیکشیت، کوشبو، ساتیاندرا کاپور و بنا بانرژ به هنرمندی پرداخته‌اند.

فیلم دل
Dil

«دل»، فیلمی در ژانر کمدی-خانوادگی و درام، به کارگردانی «ایندرا کومار» و محصول سال ۱۹۹۰ سینمای هند است. این فیلم با حضور در جشنواره های فیلم، موفق شد نامزد دریافت ۷ جایزه شود که در این بین، جایزه «بهترین بازیگر زن» را از آن خود کرده است. بازیگران مطرحی چون «عامر خان»، «مدوری دیکشیت» و «انوپم کهیر» در این فیلم خوش درخشیده اند. داستان این فیلم از این قرار است که مردی وانمود می کند که یک کارخانه دار ثروتمند است تا شانس پسرش را برای یک ازدواج خوب بالا ببرد؛ اما برنامه او نتیجه معکوس می دهد…

فیلم دل به کارگردانی ایندرا کومار در سال ۱۹۹۰ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور هند و در ژانر کمدی و درام می‌باشد. در این فیلم عامر خان، مادهوری دیکشیت، سعید جعفری، دون ورنا، انوپم کهیر و هیمش رشامیا به هنرمندی پرداخته‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.