فیلم Black Panther: Wakanda Forever -بررسی و داستان کلی آن

0

Black Panther: Wakanda Forever یک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی محصول ۲۰۲۲ که بر اساسشخصیت مارول کامیکس پلنگ سیاه ساخته شده است. این فیلم که توسط استودیو مارول تهیه شده و توسط استودیو والت دیزنی موشن پیکچرز توزیع شده است، دنباله‌ای بر پلنگ سیاه (۲۰۱۸) و سی امین فیلم در دنیای سینمایی مارول (MCU) است.

این فیلم به کارگردانی رایان کوگلر که با جو رابرت کول فیلمنامه را نوشته است، لتیتیا رایت، لوپیتا نیونگو، دانای گوریرا، وینستون دوک، فلورانس کاسومبا، دومینیک تورن، مایکلا کوئل، تنوک هوئرتا، ​​مارتین فریمن و آنجلا باست. در این فیلم، رهبران واکاندا برای محافظت از ملت خود در پی مرگ پادشاه T’Challa مبارزه می‌کنند.

ایده‌های ساخت دنباله پس از انتشار Black Panther در فوریه ۲۰۱۸ آغاز شد. کوگلر برای بازگشت به عنوان کارگردان در ماه‌های بعد مذاکره کرد و مارول استودیو رسماً ساخت دنباله را در اواسط سال ۲۰۱۹ تأیید کرد. در آگوست ۲۰۲۰، زمانی که چادویک بوزمن، ستاره پلنگ سیاه، چادویک بوزمن، بر اثر سرطان روده بزرگ درگذشت، برنامه‌های این فیلم تغییر کرد و مارول تصمیم گرفت که نقش خود را در نقش تچالا تغییر ندهد. دیگر بازیگران اصلی فیلم اول تا نوامبر همان نوامبر بازگشتند و عنوان آن در می‌۲۰۲۱ اعلام شد. تولید ابتدا از اواخر ژوئن تا اوایل نوامبر ۲۰۲۱ در آتلانتا و برانزویک، جورجیا و همچنین در اطراف ماساچوست انجام شد. ، قبل از یک وقفه به رایت اجازه می‌دهد تا از آسیبی که در حین فیلمبرداری به دست آمده بهبود یابد. تولید تا اواسط ژانویه ۲۰۲۲ از سر گرفته شد و در اواخر مارس در پورتوریکو به پایان رسید.


تچالا، پادشاه واکاندا، بر اثر بیماری که خواهرش شوری معتقد است می‌توانست با “گیاه قلبی شکل” آن را درمان کند، می‌میرد. شوری پس از نابودی گیاه توسط  سعی در بازسازی مصنوعی آن داشته است، اما ناموفق بوده است.

یک سال بعد، واکاندا تحت فشار کشور‌های دیگر قرار گرفت تا ویبرانیوم خود را به اشتراک بگذارد، و برخی از طرفین سعی کردند آن را به زور بدزدند. راموندا از شوری می‌خواهد تا تحقیقات خود را در مورد گیاه قلبی شکل ادامه دهد، به این امید که پلنگ سیاه جدیدی بسازد که از واکاندا دفاع کند، اما او قبول نمی‌کند زیرا معتقد است پلنگ سیاه چهره‌ای از گذشته است.

سازمان سیا از یک دستگاه جدید ردیابی ویبرانیوم در سفر به یک رسوب احتمالی ویبرانیوم در زیر آب استفاده می‌کند. سپس کل تیم جستجو توسط Namor مورد حمله قرار می‌گیرد و کشته می‌شود و  افراد آبی پوست او که آب تنفس می‌کنند، اما سیا معتقد است واکاندا مسئول این کار بوده است. نامور به راموندا و شوری می‌رود و به راحتی امنیت پیشرفته واکاندا را دور می‌زند. او واکاندا را به خاطر نژاد ویبرانیوم سرزنش می‌کند و به آن‌ها اولتیماتوم می‌دهد – دانشمند مسئول دستگاه تشخیص ویبرانیوم را پیدا کنید و به او بدهید، در غیر این صورت او به واکاندا حمله خواهد کرد.

شوری و اوکویه با کمک دوست و مامور سیا، اورت کی رأس، به بوستون ‌می‌روند تا دانشمند مسئول را ملاقات کنند: یک دانشجوی MIT به نام ریری ویلئامز. این گروه توسط اف‌بی‌آی تعقیب می‌شوند و سپس توسط جنگجویان نامور که اوکویه را شکست می‌دهند و شوری و ریری را به زیر آب می‌برند تا با نامور ملاقات کنند.

راموندا از اوکویه به عنوان دورا میلاجه خلع می‌کند و به دنبال‌ناکیا می‌گردد که از زمان بلیپ در هائیتی زندگی می‌کند، [N 2] برای یافتن شوری و ریری. شوری با نامور ملاقات می‌کند که پادشاهی زیر آب خود تالوکان را به او نشان می‌دهد، که قرن‌ها از آن محافظت کرده و سرشار از ویبرانیوم است. نامور با تلخی از دنیای سطحی که زمانی او را رد کرد، پیشنهاد اتحاد با واکاندا علیه بقیه جهان را می‌دهد، اما قول می‌دهد در صورت امتناع واکاندا ابتدا واکاندا را نابود کند. ‌

ناکیا به شوری و ریری کمک می‌کند تا فرار کنند و نامور با حمله‌ای به پایتخت واکاندا تلافی می‌کند که در طی آن راموندا غرق می‌شود و ریری را نجات می‌دهد. نامور قول می‌دهد تا یک هفته دیگر با تمام نیرو برگردد تا ببیند آیا نظرشان تغییر کرده است یا خیر. در همین حال، رأس توسط همسر سابق و مدیر سیا، والنتینا آلگرا دی فونتین، به دلیل مبادله مخفیانه اطلاعات طبقه‌بندی شده با واکاندان‌ها دستگیر می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.