شگفتی‌های زندگی – قسمت ششم

0

۱۴۱ -پدی-دول (p.doyle) مشهور به مرد آهنین انگلستان نخستین ورزشکاری است که توانسته است با وزنه‌ای به سنگینی ۲۲ کیلو و ۷۰۰ گرم که به پشتش بسته بود ۰۰۱۴‌ مرتبه روی دو دست خود بالا و پایین برود (شنای سوئدی)

(به تصویر صفحه مراجعه شود) ۱۴۲ -میشل-فانک، کودک دو سالهٔ ساکن ایالت یوتا در آمریکا در سال ۱۹۸۶ در هنگام آب‌بازی به داخل یک استخر کوچک بادی می‌افتد و به دور از چشمان پدر و مادرش ۶۶ دقیقه در زیر آب می‌ماند. پس از کشف جسد این کودک خردسال درحالی‌که هیچکس کمترین امیدی به زنده بودن او ندارد، پزشکان بیمارستان سالت، لیک، سیتی پس از مراقبت‌های ویژه پزشکی او را صحیح و سالم تحویل پدر و مادرش می‌دهند. نام میشل این کودک خردسال به عنوان شخصی که توانسته است بیش‌ترین زمان ممکن زیر آب بماند و خفه نشود زینت‌بخش کتاب رکوردداران استثنایی جهان است.

۳۴۱‌-گری-هاتر آمریکایی یکی از مردان استثنایی جهان است که از سن ۱۰ سالگی علاقهٔ فراوانی به راننده‌گی و سوار شدن به ماشین مخصوص چمن‌زنی داشته است. گری در یک حادثه راننده‌گی که در سن ۲۴ ساله‌گی برایش اتفاق افتاده بود به سختی آسیب‌دیده و دیگر نتوانست با کامیون‌های بزرگ در جاده‌های طولانی رانندگی کند. گری برای بازگشت به زندگی سالم نیاز به یک عمل جراحی پیچیده با هزینه‌ای معادل ۰۰۱‌/۰۰۰ دلار داشت. وی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی مردم برای تأمین هزینهٔ درمانش سوار بر یک ماشین ۱۱ /۵۰۰ دلاری چمن‌زنی که سرعتی معادل ۱۴ /۵ کیلومتر در ساعت داشت سفری را آغاز کرد. گری از تاریخ ۳۱ مه سال ۲۰۰۰ میلادی از ایالت پرتلند آغاز کرد و پس از گذشتن از ۸۴‌ ایالت و کشورهای کانادا و مکزیک سرانجام در تاریخ ۱۴ فوریه ۲۰۰۱ میلادی (۰۶۲‌ روز) پس از طی ۲۳ /۴۸۷ کیلومتر به سواحل دی‌تون در ایالت فلوریدا رسید. با این اقدام شگفت انگیزش هم اعانهٔ مورد نیازش را جمع‌آوری کرد و هم به یک رکورد جهانی دست یافت. رکورد قبلی جهانی مسافرت با ماشین مخصوص چمن‌زنی ۱۷ /۷۰۳ کیلومتر بوده است.

۱۴۴ -نورما-ویک وایر آمریکایی تا این تاریخ تنها خانمی است که توانسته است رکورددار تعویض و جابه‌جایی مفاصل بدنش باشد. این خانم به علت ابتلا به بیماری روماتیسم مفاصل تاکنون هشت قسمت از ده قسمت بدن خود را به دست تیغ جراحان سپرده و مفصل‌های مصنوعی را جای‌گزین مفاصل طبیعی خود نموده است. نورما از سال ۱۹۷۶ تا سال ۱۹۸۹ مفصل‌های دو ران، دو زانو، دو کتف، آرنج راست و قوزک پای چپش را تعویض کرده است.

۱۴۵ -بیش‌تر مردم در کودکی یا نوجوانی و جوانی برای تهیهٔ کاردستی در مدرسه و یا ساختن بادبادک حد اقل برای یک مرتبه در عمرشان با وصل کردن حلقه‌های کاغذ بریده شده، زنجیر کاغذی درست کرده‌اند. اما بدون تردید طول هیچ یک از زنجیرهای کاغذی ساخته شده توسط دست انسان تا این تاریخ به ۸۳ کیلومتر و ۳۶۰ متر و ۵۸۴۰۰۰ حلقه نرسیده است. این زنجیر کاغذی شگفت‌انگیز توسط ۶ نفر از دانشجویان کالج الوین (alvin) در تکزاس آمریکا و فقط در مدت ۴۲‌ ساعت و به مناسبت پنجاهمین سالگرد کالج یاد شده ساخته و مانند دیگر رکوردهای استثنایی جهان در کتاب رکوردها ثبت گردیده است. رکورد قبلی در این زمینه زنجیری به طول ۹ کیلومتر و ۷۰۰ متر بوده است.

۶۴۱‌-پیتر-وتزل اسپرگر (p.WETZELSPERGER) آلمانی در یک رکوردگیری جهانی در یک سالن رکوردگیری در تاریخ ۱۵ فوریه سال ۲۰۰۲ میلادی موفق شد در مدت یک دقیقه ۶۰ نارگیل را با مشت بدون دست‌کش خرد کند و نام خود را به عنوان رکوردار استثنایی در کتاب رکوردهای جهانی ثبت نماید.

۱۴۷ -ویتالی شنیکر ورزشکار اهل لات‌ویا (latvia) کشور کوچکی در شمال غربی اروپا تنها فردی است که تاکنون موفق شده است در مدت یک دقیقه ۴۸ حرکت بسیار سخت ژیمناستیک به نام «توماس-فلنکز thomas‌ flanks‌ را که در ایران به حرکت «توماس» مشهور است انجام دهد. ویتالی با انجام این ورزش سنگین توانسته است نام خود را در کتاب رکوردداران استثنایی جهان ثبت نماید.

۸۴۱‌-بدون تردید نام یوآخیم-هیندرن فنلاندی به عنوان یک موتور سوار استثنایی در کتاب رکوردهای جهانی جای مناسبی را به خود اختصاص داده است. یوآخیم در یک استودیوی مخصوص فیلم‌برداری و ثبت رکوردهای استثنایی در هلسینکی پایتخت فنلاند موفق گردید از یک دیوار ۳ متر و یک سانتیمتری صاف با موتور سالم بالا رفته و روی سکوی بالای دیوار متوقف شود.

۱۴۹ -اشریتا-فورمن با نام قبلی کیت-فورمن متولد ۱۶ سپتامبر ۱۹۵۴ در ایالت نیویورک است. اشریتا در خاطرات خود می‌نویسد تا قبل از آن‌که وی استاد علوم روحی- روانی خود به نام سری-چین موی sri-hinmoy را ملاقات کند و زیر نظر وی به آموزش‌های تزکیهٔ روحش بپردازد تا دوره جوانی شخصی بی‌مصرف و غیر مفید در گوشهٔ خانه‌اش افتاده بوده است. اشریتا در یک (به تصویر صفحه مراجعه شود) ملاقات اتفاقی با سری آموزش‌های امنیت روحی و روانی خود را آغاز می‌کند و ناگهان با تغییرات شگفت‌انگیزی در زندگی‌اش روبه‌رو می‌شود. همان شخصی که تا چندی پیش و قبل از ملاقات با سری در گوشهٔ آپارتمانش بدون هیچ گونه فعالیتی افتاده بود. با آموزش‌های تقویت نیروی روان آدمی موفق گردیده است در سال ۱۹۷۹ میلادی و در یک مسابقهٔ طناب‌زنی ۲۷۰۰۰ مرتبه به صورت پیوسته از طناب بپرد. وی علاوه بر ثبت رکورد طناب‌زنی به نامش تاکنون موفق شده است ۶۰ رکورد مختلف جهانی را در کتاب رکوردهای مردان استثنایی جهان به نام خود ثبت کند. اشریتا که در زبان سانسکریت به معنی شخصی است که از جانب خدا حفاظت می‌شود، این نام را پس از انتخاب سری -چین موی به عنوان استاد علوم روانی خود، برای خودش انتخاب کرده است.

۱۵۰ -اسلاویسا-بی با شهروند یوگوسلاوی دارای آن چنان قدرتی است که می‌تواند برق را از بدن خود عبور دهد. اسلاویسا درحالی‌که جریان برق را به بدن خود وصل می‌کند، بدنش وسیله‌ای برای جریان برق برای روشن کردن یک لامپ معمولی و یا دیگر وسایل برقی می‌شود. اسلاویسا در تاریخ ۴۲‌ نوامبر سال ۲۰۰۱ میلادی توانست با عبور جریان برق از بدنش و دست‌زدن در یک فنجان آب، درجهٔ حرارت آب داخل فنجان را از ۲۵ درجهٔ سانتیگراد به ۹۷ درجه برساند و نام خودش را به عنوان رکوردار استثنایی در کتاب رکوردهای استثنایی جهان ثبت نماید.

۱۵۱‌-سی-کیل نر یک شهروند سیاه پوست از کشور زیمباوی در آفریقا توانسته است نام خود را به عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده قرص در جهان ثبت نماید. کیل‌نر از نهم ژوئن ۱۹۶۷ تا ۸۸۹۱‌ میلادی مدتی بیش‌تر از ۲۱ سال تعداد ۵۶۵ /۹۳۹ قرص برای بهبود بیماری‌اش مصرف کرده است.

۱۵۲ -جیسون-جونیر انگلیسی یکی از متخصصان و کارشناسان داستان‌های تخیلی فضایی می‌باشد. وی شخصیتی است که برای تهیه و آماده‌سازی فیلم پر هزینه و بسیار جالب جنگ ستاره‌گان نقش عمده‌ای داشته است. جیسون از دوران کودکی به مطالعه در این زمینه بسیار علاقه‌مند بوده است. وی پیش از شرکت در تهیهٔ فیلم جنگ ستاره‌گان و پس از آن اسباب‌بازی، آدم‌های آهنی، ربوت‌های کامپیوتری و تمام آن چیزهایی را که درباره داستان‌های فضایی تهیه و ساخت می‌شده، جمع‌آوری نموده است. وی هم‌اکنون رکورد بزرگ‌ترن کلکسیون داران اسباب بازی‌های فضایی (جنگ ستاره‌گان) را شکسته و بیش‌تر از ۲۰ /۰۰۰ وسیلهٔ مختلف در این زمینه دارد.

۱۵۳ -آندریاس-میهاوز اتریشی در یک بازداشت موقتی توسط پلیس شهر هوخست در تاریخ یکم آوریل ۱۹۷۹ در اطاقی در یک ساختمان دولتی زندانی شد. افرادی که این شخص را بازداشت و زندانی کرده بودند به علت جابه‌جایی و ترک ساختمان فراموش کرده بودند که فردی را دستگیر و زندانی کرده‌اند. آندریاس در یک بازرسی اتفاقی توسط تعدادی ‌ از مأموران در تاریخ ۱۸ آوریل مشاهده شد. وی که در این مدت هیچ گونه دست‌رسی به آب و غذا نداشت از شدت تشنه‌گی و گرسنه‌گی در حال مرگ بود که به شکل معجزه آسایی نجات پیدا کرد. آندریاس باید خیلی خوشحال باشد که نام او به عنوان مقاوم‌ترین انسان در مقابل تشنه‌گی و گرسنه‌گی در کتاب رکوردهای استثنایی جهان ثبت شده است.

۱۵۴ -در یک رقابت جهانی هل دادن اتومبیل خاموش، تکزان جف-اکلز و جان لندرز دو نفر آمریکایی در حال حاضر قهرمان هل دادن اتومبیل در جهان هستند. دو نفر یاد شده یک اتومبیل خاموش شورولت اسپرینت را به مدت ۲۴ ساعت هل داده‌اند. از مدت مذکور ۱۷ ساعت آن بدون کم‌ترین توقف بوده است. این اتومبیل در اثر هل دادن از مرز ۵۴ کیلومتر و ۲۰۰ متر گذشته است. رکورد قبلی هل دادن اتومبیل متعلق به دو ایتالیایی بوده است که آن‌ها توانسته بودند به مرز ۵۲ /۵ کیلومتر درمدت ۲۴ ساعت برسند.

منبع: شماره ۱۹ مجله فردوسی

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.