اولین اکران فیلم «آواتار: راه آب» ناامیدکننده بوده و سرمایه‌گذاران دیزنی را مایوس کرده

0

سهام دیزنی در واکنش به اولین نمایش ناامیدکننده دنباله موردانتظار فیلم آواتار، یعنی «آواتار» «راه آب»، نزدیک به ۵ درصد کاهش یافت.

سرمایه‌گذاران به دنبال این هستند که ببینند آیا دیزنی می‌تواند سودآوری را در زمینه‌های سنتی خود مانند اکران فیزیکی فیلم‌ها و پارک‌ها افزایش دهد، زیرا زیان‌های پخش استریم آن همچنان در حال افزایش است. «آواتار: راه آب» برای رسیدن به سودآوری باید حداقل ۲ میلیارد دلار در طول مدت نمایش خود خود در سطح جهانی در بر داشته باشد.

عملکرد آن تعیین خواهد کرد که آیا فرانچایز فیلم معروف جیمز کامرون پس از دومین قسمت همچنان ادامه خواهد داشت یا ساخت و نمایش فیلم متوقف خواهد شد.

این دنباله علمی تخیلی در اولین نمایش خود در داخل آمریکا خود ۱۳۴ میلیون دلار به ارمغان آورد که کمتر از مبلغی بود که کمتر از مبلغ ۱۵۰ میلیون دلاری مورد انتظار دیزنی بود.

دیزنی روز شنبه پس از اینکه فیلم در دو روز اول اکران داخلی ۵۳ میلیون دلار فروش داشت، پیش‌بینی فروش آخر هفته‌ این فیلم را کاهش داد.

علیرغم رقابت اندک در باکس آفیس در آخر هفته، این فیلم نتوانست به اندازه فیلم‌های قبلی امسال مخاطبان زیادی را جذب کند.

«راه آب» پس از «دکتر استرنج در چند جهان دیوانگی (دیزنی)  (۱۸۷ میلیون دلار)، «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» (دیزنی) (۱۸۱ میلیون دلار) و «دنیای ژوراسیک» از یونیورسال، – Dominion (145 میلیون دلار)، «ثور: عشق و تندر» از دیزنی (۱۴۴ میلیون دلار) و «بتمن» برادران وارنز (۱۳۴ میلیون دلار) در رده ششم قرار گرفته است.

اما علیرغم اینها و آمار فروش آمریکا، این فیلم همچنان به عنوان برترین فیلم در بازار جهانی کارش را شروع کرده و ۳۰۱ میلیون دلار در سطح بین‌المللی فروخته که در مجموع ۴۳۵ میلیون دلار در اولین اکران جهانی خود به دست آورده است.

پل درگارابدیان، تحلیلگر ارشد رسانه ای Comscore ، هفته گذشته به Axios گفت: «فیلم های کامرون همیشه دونده‌های ماراتن بوده اند، نه دونده‌های سرعت، بنابراین این درآمد نهایی به دست خواهد آمد.»

حتی اولین فیلم «آواتار» که در دسامبر ۲۰۰۹ اکران شد، در آخر هفته افتتاحیه خود ۷۷ میلیون دلار فروخت.

حتی موفق‌ترین فیلم‌ها در آخر هفته‌های دومشان به طور متوسط ​​حدود ۴۰ درصد افت فروش داشته‌اند در حالی که «آواتار» کمتر از ۲ درصد کاهش فروش داشت و در تعطیلات آخر هفته کریسمس آن سال ۷۵ میلیون دلار به دست آورد.

«تاپ گان: ماوریک»پرفروش‌ترین فیلم آمریکا در سال ۲۰۲۲، بوده است.

اندکی از داستان فیلم:

بیش از یک دهه پس از دفع تهاجم انسان به پاندورا توسط ناوی‌ها، جیک سالی به عنوان رئیس قبیله Omaticaya زندگی می‌کند و خانواده‌ای را با Neytiri تشکیل داده که شامل پسران او، Neteyam و Loak می‌شود. دختر بیولوژیکی او، توک؛ دختر خوانده‌اش؛ کری (متولد از آواتار ناوی بی اثر گریس آگوستین) و یک پسر انسان به نام اسپایدر، پسر سرهنگ مایلز کواریچ که در پاندورا به دنیا آمده و به دلیل سن کمش قادر به انتقال به زمین در حالت کریواستاز نبود.

انسان ها برمی‌گردند و پایگاه عملیاتی اصلی جدیدی به نام شهر بریج هد ایجاد می‌کنند تا پاندورا را برای استعمار آماده کنند، زیرا زمین در حال مرگ است. در میان تازه واردها، آواتارهای نوترکیب، آواتارهای ناوی با ذهن و خاطرات تفنگداران دریایی متوفی RDA، با نوترکیب کواریچ به عنوان رهبر آنها قرار دارند.

کارگردان: جیمز کامرون

بودجه: ۲۵۰ میلیون دلار

بازیگران: سام ورتینگتون (جیک سالی) – زوئی سالدانا (نیتیری)-  سیگورنی ویور (کیری) – کیت وینسلت (رونال) – استفان لانگ (سرهنگ کواریچ) و ون دیزل

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.