فیلم الای افسون شده Ella Enchanted – نقد و بررسی

0

کارگردان: تامی اُهیور. فیلمنامه: لوری کریگ، کارن مک کولاه، کریستن اسمیت، جنیفر هیث، مایکل جی. ولف. مدیر فیلمبرداری: جان د بورمن. تدوین: ماساهیرو هیراکوبو. موسیقی: نیک گلنی اسمیت. طراح صحنه: نورمن گاروود. بازیگران: آن هاتاوی(الا)، هیو دنسی(پرنش شار)، کری الوس(سر ادگار)، آیدا نمک آردل(سلنن)، جوآنا لاملی(بانو الگا). ٩۶ دقیقه. محصول ٢٠٠۴ آمریکا، ایرلند، انگلستان.

الا که مادرش را به تازگی از دست داده، شاهد ازدواج پدر حریص اش با یک عجوزه ثروتمند می شود. ظاهرا حضور نامادری برای آزار روحی الا کافی نیست، بنابر این مادرخوانده دو دختر بدجنس اش را نیز همراه خود به خانه شوهر می آورد تا زندگی الا را به کابوس بدل می کند. به رغم همه این حوادث ناگوار شانس به کمک الا می آید و او با شاهزاده سوار بر اسب سفید رویاهای خود، یعنی پرنس شار آشنا شده و عاشق همدیگر می شوند. اما عموی شار، پرنس ادگار سیاه دل، که برادرش را کشته، قصد دارد برای تصاحب تاج و تخت وی فرزند او را بکشد . حال الا باید در دو جبهه بجنگد.

چرا باید دید؟

الای افسون شده یکی از پیامدهای تصمیم میرامکس برای تولید فیلم های خانوادگی و نوجوان پسند است. آن هاتاوی بعد از موفقیت مالی فیلم خاطرات شاهزاده بار دیگر نقشی مشابه را ایفا می کند، یک بازسازی امروزی از سیندرلا که این بار با پیرنگ نمایشنامه هملت در هم آمیخته شده تا بار حوادث فیلم سنگین تر شود. آن هاتاوی که به اعتقاد بعضی ها قرار است جولیا رابرتز آینده هالیوود باشد، سعی چندانی برای ارائه یک بازی قابل قبول از خود نشان نمی دهد.

البته بودجه ۴٠ میلیون دلاری خوب خرج شده و آواز ” اگر تو باور کنی ” برایان آدامز ، یکی از محبوب ترین خوانندگان نوجوان ها، نیز در فیلم شنیده می شود فیلمنامه بر اساس داستانی از گیل کارسون لوین که جوایزی هم گرفته، نوشته شده است. . از کارگردان فیلم فقط Get Over It را به یاد می آوریم که نشان از پیشینه او در ساختن فیلم برای نوجوان ها دارد. با این حال اگر از خاطرات شاهزاده خوش تان آمده و کسی هستید که افسانه ها را جذاب می یابید ، از این سیندرلای جدید بی زمان و مکان هم خوش تان خواهد آمد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.