گجت پوشیدنی Nix با تجزیه و تحلیل عرق، زمان لازم برای توقف و آب خوردن را به شما گوشزد می‌کند!

0

ما در مورد تعدادی از حسگرهای زیستی آزمایشی شنیده‌ایم که از  عرق پوست فرد استفاده می‌کنند و با تجزیه و تحلیل عرق و یا سایر شاخص‌ها، چیزهایی مانند سطح استرس گرفته تا سطح گلوکز خون را ارزیابی می‌کنند.

اما، ورزشکاران اکنون می‌توانند وسیله‌ای باری جلوگیری از کم آبی بدن به نام Nix را تهیه کنند.

در مورد ورزشکاران اتکا به تشنگی کافی نیست و ورزشکار باید به صورت پیشگیرانه در موقع لازم آب بخورد.

ورزشکاران باید هیدراته بمانند ،تا دچار گرفتگی عضلات نشوند یا خیلی سریع  منابع آب خود را از دست ندهند. اینجاست که Biosensor Nix Hydration طراحی شده است تا این مشکا را برطرف گند.

وصله Nix (سبز) عرق سطح پوست را از طریق کانال های میکروسیال جذب می کند. قسمتی از آن عرق را تجزیه و تحلیل می‌کند و داده‌ها را به یک دستگاه تلفن همراه جفت شده منتقل می‌کند.

این محصول در واقع از سه جزء تشکیل شده است: یک پچ منعطف یکبار مصرف که به طور موقت به پوست می‌چسبد، دستگاه حسگر زیستی اصلی (به نام Pod) که روی پچ وصل می‌شود و یک برنامه رایگان روی یک موبایل که  با بلوتوث. همسان می‌شود.

با استفاده از این برنامه، کاربران با نشان دادن نوع فعالیتی که انجام خواهند داد، در داخل خانه یا خارج از منزل،و نوع مایعی که می نوشند( اگر فقط آب نمی‌نوشند) آب و الکترولیت خود را تنظیم کنند.

معمولاً بعد از حدود ۲۵ دقیقه – مقداری از عرق  در یک مخزن داخل پچ شروع به جمع شدن می‌کند. یک ریزپردازنده در Pod، عرق کردن را در لحظه تجزیه و تحلیل می‌کند و میزان تلفات مایع و الکترولیت کاربر در ساعت را محاسبه می‌کند.

این داده‌ها به برنامه منتقل می‌شوند و به طور منظم به کاربر اطلاع داده می‌شود که چه زمانی و چه مقدار بنوشد تا از کم آبی بدن جلوگیری کند.

این برنامه همچنین خلاصه‌ای پس از هر جلسه تمرین را ارائه می‌کند و به کاربر کمک می‌کند تا رژیم آبرسانی یا هیدراتاسیون خود را در آینده بهینه کند و نوشیدنی الکترولیتی‌ای را انتخاب کند که نیاز‌هایش را بهتر برظرف کند.

در صورت تمایل، Nix Pod و پچ تا ۲۴ ساعت می‌تواند به پوست بچسبد.

وزن پاد کمتر از ۱۴ گرم است و  با هر بار شارژ باتری تا ۳۶ ساعت کار می‌کند. این اپلیکیشن در حال حاضر با ساعت های ورزشی آیفون، اپل واچ و گارمین سازگار است.

منبع: Nix

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.