این استارتاپ با تجزیه و تحلیل زبان بدن؛ شما را به یک سخنران عمومی بهتر تبدیل می‌کند

0

استارتاپ Vocalytics می‌تواند شما را به یک سخنران عمومی بهتر تبدیل کند. زبان بدن کلید موفقیت در یک سخنرانی است و Vocalytics می‌خواهد اطلاعات بیشتری درباره زبان بدن‌تان به شما بدهد.

سخنرانی پیش روی جمعیت زیادی از مردم در یک سالن همایش یا حین ارایه و معرفی یک ایده و محصول؛ برای بسیاری از مردم سخت است چون احساس می‌کنند مهارت‌های لازم برای این کار را ندارند. نمی‌دانند باید با دست‌ها چه‌کار کنند و پاها را چگونه قرار دهند. چه زمانی باید سرشان را بچرخانند و چگونه ژست‌های بدنی بگیرند.

اکنون؛ یک استارتاپ به نام Vocalytics می‌خواهد با استفاده از یادگیری ماشینی؛ ویدیوهای سخنرانی‌های کاربران را تجزیه و تحلیل کند و بازخوردهایی درباره زبان بدن آن‌ها در هنگام سخنرانی بدهد که باعث افزایش کیفیت و بهره‌وری‌شان می‌شود.

این تیم فعلا دارند سیستمی را توسعه می‌دهند که حرکت و وضعیت دست‌ها و پاها را در حین سخنرانی ردگیری کند اما به‌زودی می‌خواهند؛ وضعیت سر، چشمان، حرکات غیرکلامی و میمک‌های صورت را نیز تجزیه و تحلیل کنند.

هدف نهایی Vocalytics رسیدن به یک سیستم هوش مصنوعی است که می‌تواند مانند یک مربی حرفه‌ای؛ افراد مختلف را برای ارایه سخنرانی‌های عمومی بهتر آموزش و آماده کند. این سیستم یادگیری ماشینی دایما بازخوردهایی مفید درباره زبان بدن کاربران جمع‌آوری کرده و گزارش می‌دهد.

سازندگان نرم‌افزار Vocalytics می‌گویند از اطلاعات مایکروسافت برای آموزش و توسعه الگوریتم‌های ردگیری زبان بدن استفاده کردند و برای اولین بار در دنیا است که از چنین اطلاعاتی برای این منظور استفاده می‌شود. به علاوه، Vocalytics از دو ابزار فریم‌ورک آموزش عمیق Caffe و توابع کتابخانه‌ای React.js شرکت فیسبوک نیز استفاده می‌کند.

چیزی که Vocalytics نمی‌تواند انجام بدهد؛ تجزیه و تحلیل خود سخنرانی کاربران و ارایه بازخوردهایی درباره نحوه بیان و استفاده صحیح از کلمات و جملات است. پروژه دیگری به نام SpeechCoach.ai می‌تواند کار Vocalytics را تکمیل کند و یک سخنرانی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. هر دوی این پروژه‌های استارتاپی در کنفرانس Disrupt SF hackathon آخر هفته گذشته سایت تک‌کرانچ معرفی شدند. کنفرانس  Disrupt مراسمی است که تیم‌های استارتاپی باید در ۲۴ ساعت ایده خود را طراحی و عرضه کنند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.