این اپلیکیشن مرتب به شما زمانی را که پای گوشی هستید، گوشزد می‌کند، بلکه به فکر مدیریت وقت بیفتید!

0

اپل و گوگل برای کاهش مدت زمان استفاده از گوشی در میان کاربران و به‌ویژه جوانان، اپلیکیشن‌ها و سیاست‌های digital wellbeing را در پیش گرفتند.

شما می‌توانید در اندروید و iOS نسخه‌های جدید، مدت زمان سپری شده در گوشی، اینترنت یا هریک از اپلیکیشن‌ها را مشاهده و آن را محدود کنید.

سیاست‌های کاهش اعتیاد به اسمارت‌فون‌ها از سوی اپل و گوگل فقط به ابزارهای خودشان محدود نشده است و پشتیبانی گسترده‌ای از ابزارها و اپلیکیشن‌های شخص ثالث هم برای مدیریت بهتر و خلاقانه‌تر مدت زمان سپری شده در گوشی داشتند.

به همین دلیل، ما هم روی گوگل‌پلی و هم روی اپل‌استور، اپ‌های زیادی برای مدیریت و کنترل کار با گوشی و اپ‌ها می‌بینیم.

اخیرا، در گوگل‌پلی برای گوشی‌های اندرویدی یک اپلیکیشن ساده ولی بسیار خلاقانه و کاربردی به نام ScreenHive عرضه شده است.

اپلیکیشن ScreenHive یک برنامه جدید digital wellbeing است که دائما با نشان دادن یک تایمر یا زمان‌سنج روی صفحه‌نمایش به صورت ویجت، مدت زمان سپری شده را به شما گوشزد می‌کند.

شما در هر وضعیتی باشید؛ در هر بخش یا برنامه‌ای از گوشی، این ویجت تایمر روی صفحه‌نمایش پیش‌روی دیدگان شما است و مرتبا مجبور هستید مدت زمان کار با گوشی را ببینید تا کم‌کم متقاعد شوید اسمارت‌فون را کنار بگذارید.

برنامه digital wellbeing انعطاف‌پذیر است. می‌توانید تایمر آن را در هر نقطه‌ای از صفحه‌نمایش بگذارید تا مزاحم کار شما نشود. می‌توانید برخی روزها اصلا این تایمر را روشن نکنید یا آن را متوقف کرده تا آرامش بیشتری داشته باشید.

ابدا در کار تلفن همراه و اپ‌های دیگر تداخلی ایجاد نمی‌کند و می‌توانید روی هر برنامه‌ای حتی بازی‌ها و شبکه‌های اجتماعی آن را ببینید. سبک است و نیاز به مصرف زیاد حافظه یا منابع سیستم ندارد ولی در عوض در هر ثانیه از روی می‌توانید با یک نگاه بفهمید امروز چقدر از گوشی استفاده کردید.

اپلیکیشن ScreenHive را برای دستگاه‌های اندرویدی از روی گوگل‌پلی دانلود کنید. این برنامه روی اندروید ۵ و بالاتر کار می‌کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.